۲۱م، اردیبهشت ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۱م, اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۵:۱۱ ب.ظ | کد خبر: 70691

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین باشکوه نماز جمعه با حضور اقشار مختلف مردم دزفول و به امامت حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) این شهرستان برگزار شد.

دعوت به تقوای الهی

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نمازجمعه با دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی با استناد به کلام معصومین علیهم السلام افزود: دو چیز است که انسان را به بهشت می برد یکی تقوا و دیگری حسن خلق.

تبیین فضایل و برکات ماه مبارک رمضان

امام جمعه دزفول با اشاره آخرین جمعه ماه شعبان و ورود به ماه مبارک رمضان به تبیین حدیثی از پیامبر گرامی اسلام پرداخت و افزود: در این ماه شیاطین در بند هستند و درهای بهشت باز و درهای جهنم بسته است.

ماه رمضان فرصتی طلایی برای خودسازی بندگان مؤمن است

وی افزود: ماه رمضان فرصتی طلایی برای خودسازی بندگان مؤمن است و محروم و بدبخت کسی است که از فضیلت های این ماه بی بهره باشد.

ضرورت تلاوت قرآن مجید در ماه پرخیر برکت رمضان

امام جمعه دزفول تأکید کرد: ماه رمضان ماه عبودیت و بندگی خداوند است و باید مراقب زبان و چشم و گوش خود بود تا دچار گناه نشوند.

خطیب نماز جمعه دزفول از استغفار در پیشگاه خدای متعال و طلب بخشش و مغفرت و سجده طولانی بعنوان راه های رسیدن به قرب الهی نام برد و بر ضرورت تلاوت قرآن مجید در این ماه پرخیر برکت تأکید کرد.

تبیین پیامدهای خروج آمریکا از برجام و دستاوردهای آن برای ایران 

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه به بررسی پیامدهای خروج آمریکا از برجام و دستاوردهای آن برای ایران پرداخت و گفت: با خروج آمریکا از برجام ،ایران مشروعیت بیشتری در استفاده صلح آمیز هسته ای پیدا کرد زیرا آژانس بین المللی انرژی اتمی با ابزار نظارتی دقیق هر سه ماه یکبار بصورت رسمی بر فعالیت های هسته ای ایران نظارت و اعلام کرده بودند ایران کاملا به مفاد برجام عمل کرده است.

پس از خروج آمریکا از برجام بی اعتمادی به آمریکا در جهان تعمیق بیشتری پیدا کرد

وی افزود: پس از خروج آمریکا از برجام بی اعتمادی به آمریکا در جهان تعمیق بیشتری پیدا کرد.

باز خوانی سخنان ارزشمند مقام معظم رهبری در خصوص خروج آمریکا از برجام

امام جمعه دزفول به باز خوانی سخنان ارزشمند مقام معظم رهبری در خصوص خروج آمریکا از برجام پرداخت و گفت: انرژی هسته ای نیاز واقعی کشورمان است زیرا تا چند سال دیگر ایران به ۲۰ هزار مگاوات برق هسته ای نیاز دارد و اگر فراهم نشود مورد بازخواست آیندگان خواهیم بود.

امام جمعه دزفول انرژی هسته ای را بهانه آمریکا دانست و گفت: اگر در برابر آمریکا کوتاه بیاییم بار دیگر بهانه دیگری خواهد آورد.

جمهوری اسلامی ذلت ملت ایران را در دوره قاجار و پهلوی به عزت و ایستادگی تبدیل کرده است

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ذلت ملت ایران را در دوره قاجار و پهلوی به عزت و ایستادگی تبدیل کرده و از منافع و عزت کنونی کوتاه نخواهد آمد.

با اعتماد بیجای برخی مسئولان به دشمن خسارات زیادی به ملت وارد شده است

خطیب جمعه دزفول با بیان اینکه به سه کشوری که اعلام آمادگی کرده اند نیز نمی توان اعتماد کرد افزود: با اعتماد بیجای برخی مسئولان به دشمن خسارات زیادی به ملت وارد شده است.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: مسئولین کشور اکنون در امتحان بزرگی قرار گرفته اند که آیا سرافرازی و عزت ملت را حفظ خواهند کرد یا نه، و باید منافع ملت تآمین شود.

برخی از مسئولین باید متوجه بار سنگین گرانی بر دوش مردم باشند

وی افزود: برخی از مسئولین باید متوجه بار سنگین گرانی بر دوش مردم باشند و به دنبال حل مشکلات با تکیه به تولید ملی باشند.

زمان و مکان عملیات موشکی سوریه به جولان بصورت هوشمندانه انتخاب شد

حجة الاسلام والمسلمین قاضی اظهار کرد: خبر مسرت بخش پاسخ موشکی سوریه به اسرائیل متجاوز موجب خوشحالی است زیرا زمان و مکان این عملیات بصورت هوشمندانه انتخاب شد.

امام جمعه دزفول افزود: با شلیک موشک های سوریه، شمارش معکوس نابودی اسرائیل آغاز شد.

پیام ها و دستاوردهای پیروزی باشکوه جبهه مقاومت در انتخابات پارلمان لبنان

وی به پیام ها و دستاوردهای پیروزی باشکوه جبهه مقاومت در انتخابات پارلمان لبنان نیز اشاره کرد و گفت: مردم رویکرد مقاومت و ایستادگی را انتخاب کردند که این بیانگر تفکر مردم لبنان است زیرا امروزه ملت های اسلامی جنایت های عربستان را به خوبی شناخته اند.

تأکید بر آماده سازی مساجد و چند تذکر محلی به شورای نامگذاری و برخی از مسئولان شهرستان

امام جمعه دزفول در پایان به آماده سازی مساجد توسط مؤمنان تأکید و از عدم حضور برخی از مسئولان در نماز جمعه که متعلق به کشور، نظام و مردم است انتقاد کرد.

امام جمعه دزفول با انتقاد شدید از مسئولان نامگذاری معابر عمومی از حذف نام مبارک شهیدان در برخی از خیابانها و معابر عمومی این شهرستان تأکید کرد که باید مراقب این کارخود باشند.

راهپیمایی ضدآمریکایی در پاسخ به عهدشکنی دولت ترامپ در دزفول

اقشار مختلف مردم مسلمان و ولایت مدار دزفول امروز درحالیکه پیشاپیش آنان امام جمعه و روحانیان حضورداشتند پس از اقامه نماز جمعه دست به یک راهپیمایی ضد آمریکایی در پاسخ به عهدشکنی دولت ترامپ زدند. 

شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی پس از اقامه نماز جمعه با در دست داشتن نوشته‌هایی با مضمون «آقای ترامپ غلط می‌کنید» و «من انقلابی‌ام» از محل مصلای دزفول تا خیابانهای اطراف حرکت کردند.

همچنین تظاهرکنندگان با شعارهایی همچون «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «می‌جنگیم، می‌میریم سازش نمی‌پذیریم» و … انزجار خود را نسبت به رژیم غاصب صهیونیستی و دولت آمریکا به منصه ظهور گذاشتند.