۱۹م، اردیبهشت ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۹م, اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۲ ق.ظ | کد خبر: 70664

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در همایشی به همت بسیج دانش آموزی دزفول به مناسبت هفته معلم از فرهنگیان بسیجی برتر دزفول با حضور حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول و مسئولین بسیج دانش آموزی با اهدای هدایایی تجلیل شد.

امام جمعه دزفول در این همایش ضمن گرامیداشت مقام معلم گفت: هدایت بزرگترین نعمت الهی می باشد و هدایت گری از طریق علم و دانش امکان پذیر است، اگر انسان هدایت شود رستگار خواهد شد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی اظهار کرد: هرچه علم و دانش انسان بیشتر شود عظمت و بزرگی خداوند را بیشتر درک کرده، خود را ناچیز می بیند و متواضع تر می شود.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی افزود: علم و دانشی که در انسان ایجاد غرور کرده و در آن تهذیب و خودسازی نفس نباشد علم واقعی نیست.

امام جمعه دزفول تربیت نادرست را ریشه بسیاری از مسائل فرهنگی و معضلات اجتماعی دانست و خاطرنشان کرد: اسلام در تمام زمینه ها و عرصه ها برای انسان برنامه دارد و اگر دین جامع الهی درست اجرا شود مطمئنا بشر در مسیر هدف خلقت قرار گرفته و حرکت می کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول معلم را عهده دار تربیت دانش آموزان دانست و تأکید کرد: ائمه هدی(ع) با رفتار خود امت را هدایت می کردند، معلم نیز باید آموزه های دینی را در رفتار خود پیاده کند چراکه مهمترین موضوع در تربیت و تعلم رفتار معلم است.

امام جمعه دزفول خداوند را اولین معلم و مربی عنوان کرد و افزود: اولین مربی خداوند و معلم خلیفة الله است، اگر معلم جایگاه واقعی خود را بشناسد و اهمیت کار را درک کند رحمت خداوند شامل حال وی می گردد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی با تأکید بر اینکه معلم هم باید عالم باشد و هم باید مهذب افزود: معلم می تواند در سرنوشت دانش آموز مؤثر باشد و انجام کار برای رضایت خداوند موجب ماندگاری و اثرگذاری کار خواهد شد.