۱۶م، اردیبهشت ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۶م, اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۷ ب.ظ | کد خبر: 70626

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در آئین عبادی سیاسی جمعه این هفته دزفول که اقشار مختلف مردم متدین دزفول شرکت داشتند حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در خطبه اول نماز جمعه ضمن تأکید بر رعایت تقوای الهی گفت: تقوا و خداترسی موجب زیادی در امور خیر و معنوی و بهترین توشه برای انسان است.

منتظر واقعی باید مراقب اصلاح نفس خود باشد

امام جمعه دزفول با اشاره به ۳ رکن شیعه، عقیده، شِعار و عمل اظهار کرد: با ظهور امام زمان(عج) بساط ظلم و بی عدالتی و ناامنی و فساد در عالم برچیده شده و بجای آن عدالت، صلح و امنیت و آرامش را به بشر ارزانی می شود.

خطیب نمازجمعه دزفول انتظار فرج واقعی را انتظار عملی دانست و افزود: منتظر واقعی همانطوری که مراقب اصلاح نفس خود می باشد نسبت به جامعه هم بی تفاوت نبوده و اصلاح محیط پیرامون خود را هم مراقبت می کند.

امام جمعه دزفول حفظ ایمان را یکی از خصوصیات منتظر واقعی بیان کرد و افزود: اهل بیت کشتی نجات هستند و در دوره فتنه، برای نجات از فتنه ها راهی جز تمسک به اهل بیت وجود ندارد و راه نجات و رستگاری از مسیر اهل بیت علیهم السلام  می گذرد.

دیدگاه های موجود در خصوص غیبت امام زمان(عج)

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در بیان دیدگاه ها در خصوص غیبت امام زمان (عج) تصریح کرد: از یک دیدگاه حضرت از انظار پنهان است، وجود خارجی دارد ولی هیچ کس او را نمی بیند و از دیدگاه دیگر حضرت ولی عصر(عج) از انظار پنهان نیست در بین مردم است ولی شناخته نمی شود و تا از طرف خدای متعال مأمور نباشد خود را معرفی نمی کند.

از مهمترین مسائل کشور شرایط اقتصادی است

امام جمعه دزفول خاطرنشان کرد: از مهمترین مسائل کشور شرایط اقتصادی است که مقام معظم رهبری تعبیر جنگ اقتصادی آمریکا علیه ملت ایران را بیان فرمودند.

خطیب نمازجمعه دزفول با اشاره به اینکه دشمن بر جنگ اقتصادی و فرهنگی علیه ملت ما تمرکز کرده است افزود: دشمن به خوبی می داند که اگر در جنگ سخت و نظامی دست از پا خطا کند از طرف ایران پاسخ کوبنده دریافت می کند.

حمایت از کالای ایرانی بهترین شیوه مقابله با طراحی اقتصادی دشمن علیه ملت ایران می باشد

حجة الاسلام والمسلمین قاضی خاطرنشان کرد: دشمن وزارت خزانه داری را به اتاق جنگ اقتصادی علیه ملت ایران تبدیل کرده است و حمایت از کالای ایرانی ازشیوه های موثر درمقابله با طراحی اقتصادی دشمن علیه ملت ایران به شمار می آید.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در تأکید بر حمایت از کالای ایرانی اظهار کرد:حمایت از کارگر ایرانی حمایت از کالای ایرانی است و حمایت از کالای ایرانی یعنی کارآفرینی، خنثی کننده توطئه دشمن، تضمین کننده آینده کشور، باید به مصرف کالای داخلی تعصب ورزید مطالبه مقابله با مصرف کالای خارجی باید فراگیر شود و با کالای خارجی مقابله شود.

واردات بی رویه و قاچاق کالا دو معضل اصلی کشور می باشد

امام جمعه دزفول به گلایه های رهبر معظم انقلاب در بازدید از نمایشگاه تولیدات داخلی اشاره کرد و گفت: واردات بی رویه و قاچاق کالا دو معضل اصلی کشور برای رونق تولید داخلی و حل بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور می باشند.

خطیب نمازجمعه دزفول افزود: دولتمردان باید تمام همّ خود را روی این دو موضوع قرار دهند و جلوی واردات بی رویه را بگیرند و از وارد کردن کالاهایی که مشابه آن در داخل تولید می شود جلوگیری کنند والا آن کالای تولید داخل زمین خورده و آن کارخانه تعطیل می شود.

یکی از آفات جامعه اشرافی گری است که مسئولین را تهدید می کند

امام جمعه دزفول یکی از آفات جامعه را اشرافی گری دانست و تأکید کرد: اشرافی گری مسئولین را تهدید می کند و باید مراقب باشند تحت تأثیر فرهنگ اشرافی گری قرار نگرفته و در انتخاب مدیران شاخصه های مدیران را در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی رعایت کنند.

مروری بر اوضاع منطقه و پیروزی های جبهه مقاومت

همچنین خطیب نمازجمعه دزفول به پیروزی های جبهه مقاومت اشاره و خاطرنشان کرد: پیروزی های جبهه مقاومت شکست دیگری برای نقشه های آمریکاست و آل سعود نیز در باتلاق جنگ با یمن گیر کرده است.

بزرگداشت شیخ صدوق و شیخ کلینی

امام جمعه دزفول به بزرگداشت شیخ صدوق و شیخ کلینی نیز اشاره کرد و گفت: کتاب اصول کافی دانشمند بزرگ شیخ کلینی یکی از کتب مرجع شیعه است که در اصول و در فروع احادیث فراوانی جمع آوری کرده که مورد رجوع علمای شیعه هستند.

هفته جوان و تبریک به نوجوان بسیجی امید آئینه بند

امام جمعه دزفول به نوجوان بسیجی امید آئینه بند تبریک گفت و افزود: باید در همه عرصه های زندگانی جوانان از قبیل کسب مهارت های زندگی، نقش جوان در عرصه پیشرفت های کشور، نقش جوان در عرصه دفاع مقدس، و عرصه های متفاوت دیگر مانند ورزش سرمایه گذاری کنیم.

چهارم خرداد فرصتی است تا فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت بعنوان نماد مقاومت دزفول مطرح شود

حجة الاسلام والمسلمین قاضی از تعلل مسئولین در برنامه های ۴ خرداد گلایه کرد و افزود: چهارم خرداد فرصت مغتنمی است تا فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت را یک بار دیگر بعنوان نماد مقاومت دزفول مطرح کرده و فرصت بسیار مهمی است که مطالبات به حق دزفول را طرح کنیم.