۱۶م، اردیبهشت ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۶م, اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۹:۲۹ ق.ظ | کد خبر: 70622

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” جمعی از معاونین و کارمندان جوان آموزش و پروش دزفول در هفته جوان و هفته معلم با حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول دیدار کردند.

امام جمعه دزفول در این دیدار ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تبریک هفته جوان و هفته معلم گفت: روز جوان بسیار اهمیت دارد، جوان نیروی محرکه کارها در جامعه است و در هیچ عرصه ای نباید حضور جوانان را نادیده گرفت، نیروی جوان باید در تمام دستگاه ها حضور داشته باشد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی بها دادان به جوانان را مورد تأکید قرار داد و افزود: در کنار برنامه های نمادین باید برنامه های محتوایی و معرفت افزایی صورت گیرد و تلاش شود که توانمندی علمی و خلاقیت جوانان شناسایی شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول اظهار کرد: می توان همایش هایی برگزار کرد و در این همایش ها به جوانان فرصت داد تا در خصوص مشکلات جامعه در عرصه های مختلف و تحقق شعار سال اظهار نظر کرده و راهکار ارائه دهند.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی به ضرورت نهادینه کردن روحیه جوان گرایی در جامعه اشاره کرد و گفت: باید بتوانیم زمینه هایی برای جوانان فراهم کنیم و قطعا در این عرصه جوانان نخبه سرآمد خواهند بود.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: باید به گونه ای صحیح به جوان فرصت داد، جوان کم تجربه است و احتمال خطا دارد ولی نباید از این موضوع هراس داشت.

امام جمعه دزفول همچنین در پاسداشت مقام معلم گفت: در کنار تجلیل از مقام معلم باید با برگزاری همایش و اجرای برنامه های محتوایی، از آثار شهید مطهری برای شناساندن شخصیت علمی و تفکرات این استاد والامقام استفاده کرد و هفته معلم بهترین فرصت برای چنین کاری می باشد.

حجة الاسلام والمسلئمین قاضی اساس آموزش و پرورش را محتوا و فرهنگ غنی اسلامی دانست و افزود: دشمن در هجمه فرهنگی در صدد دور کردن ما از اصالت و ریشه خود می باشد که با برگزاری جلسات معرفت افزایی باید آن را خنثی کرد و آموزش و پرورش را از مسائل سیاسی که سم مهلکی برای آن می باشد نجات داد.

همچنین معاونین آموزش و پرورش گزارشی از عملکرد آموزش و پرورش دزفول از برنامه های تنظیم شده برای هفته جوان و هفته معلم ارائه دادند.