۱۵م، اردیبهشت ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۵م, اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۱ ق.ظ | کد خبر: 70607

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جمع طلاب و اساتید مدرسه علمیه ام ابیها(س) اعیاد شعبانیه و میلاد امام عصر(عج) را تبریک گفت و افزود: باید با عملکرد و تلاش جهادگونه خود در راه تحقق اهداف امام زمان(عج) گام برداشته و در حد خود زمینه ظهور را فراهم کرد.

امام جمعه دزفول  اظهار کرد: انتظار و مهدویت بسیار مهم و مسائلی اعتقادی و فکری هستند که در اثر آن اعمال و رفتار انسان شکل می گیرد و آن چیزی که به انسان انگیزه داده و او را وادار به حرکت می کند اعتقاد و باور قلبی می باشد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در توصیف منتظر واقعی خاطرنشان کرد: منتظر حقیقی اهل تنبلی نیست و اگر انتظار در رفتار و عمل انسان تجلی نیابد نمی توان آن شخص را منتظر حقیقی دانست.

امام جمعه دزفول با توجه به اینکه دینداری سخت است گفت: شهدا در راه اعتقاد و ایمان خود جان دادند، کسانی اهل ایمان و اعتقاد هستند که برای اعتقادات و باور خود بها بگذارند ولی گاهی انسان ها نمی توانند آنچنان که ادعا دارند عمل کنند.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: با ظهور امام زمان(عج) خداوند تمام ظرفیت ها را به فعلیت رسانده و جهان هستی به هدف نهایی خود خواهد رسید.

امام جمعه دزفول اصلاح اعمال خود را وظیفه یک منتظر واقعی دانست و گفت: اعتقادات و باور ما، معارف دینی و مکتب اهل بیت ارزان به ما نرسیده و ما نیز باید بعنوان یک میراث گرانبها آن را حفظ کرده و به نسل های آینده بسپاریم.

همچنین امام جمعه دزفول در بیان شخصیت قاضی نورالله شوشتری گفت: در زمانی که مبانی شیعه مورد تعرض قرار گرفته بود و در صدد از بین بردن مذهب تشیع بودند قاضی نورالله بحث با مخالفین را جهاد می دانست، علنی و با قاطعیت از اهل بیت دفاع می کرد و در این راه به شهادت رسید.