۱۵م، اردیبهشت ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۵م, اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۳ ق.ظ | کد خبر: 70604

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جمع طلاب حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: پیامبر برای انسان ها اسوه حسنه است و چون حضرت علی اکبر بسیار شبیه به پیامبر بوده است می تواند الگوی مناسبی برای ما باشد.

امام جمعه دزفول حدیثی از پیامبر بیان کرد و افزود: راستگوترین افراد در سخن، اداکننده امانت در همه عرصه ها، باوفاترین افراد نسبت به عهد و پیمان، حسن خلق و نزدیک بودن با مردم صفاتی هستند که در هر فرد باشد در روز قیامت جزء نزدیکترین افراد به پیامبر خواهد بود.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی اظهار کرد: حسن خلق و نزدیکی با مردم بسیار با اهمیت است و آیت الله قاضی(ره) از شخصیت های برجسته شهرستان، انسانی مردمی بود.

امام جمعه دزفول گزارشی از همایش نکوداشت قاضی نورالله شوشتری بیان و خاطرنشان کرد: ایشان قریب ۴۲۰ سال پیش در هند قاضی القضات بوده و نسبت به علم کلام و تفسیر اشراف کامل داشت، آنچنان ذهن باز و قلم سریعی داشته که یکی از آثار خود را در ۱۷ روز نگاشت.

امام جمعه دزفول در توصیف عقیده قاضی نورالله شوشتری اظهار کرد: قاضی نورالله قلبی آکنده از ولایت داشت، مباحثه با مخالف را نوعی جهاد می دانست و استراتژی وی ایستادگی در مقابل خصم بود، و سرانجام در دفاع از ولایت به شهادت رسید.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در بیان تألیفات قاضی نورالله گفت: در دوران سخت و خفقان آن دوران و در حال تقیه حدود ۱۴۰ اثر ارزشمند را تألیف کرده است.