۷م، اردیبهشت ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

زندگی نامه شهید رجب کمیلی فر

با علاقه شدید برای جمهوری اسلامی ایران تلاش می کرد.

زمان انتشار: ۷م, اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 70512

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

زندگی نامه برادر شهید رجب کمیلی فر

برادر عزیز گروهبان دوم زرهی، شهید رجب کمیلی فر راننده تانک چیفتن در دهم مرداد ماه ۱۳۳۹ در دزفول چشم به جهان گشود. و چون ولادت ایشان در ماه مبارک رجب المرجب بود نام او را رجب گذاشتند.

رفتار وی طوری بود که با اولین برخورد مجذوب او می شدند حرفها را سنجیده و مستدل می گفت و چه بسیار افرادی را که از اسلام خبری نداشتند به اسلام دعوت می ‏کرد او همیشه دنبال مسائل دینی می‏ گشت و در این باره سعی بسیار می نمود حتی در این مورد آنقدر عشق و علاقه داشت که در زمان قبل از انقلاب سفری به قم داشت و با علمای حوزه گفتگوها کرد و از این به بعد مبارزه خود را علیه طاغوت و نظام شروع کرد در همین رابطه بود که همیشه جهت آوردن اعلامیه‏ های امام به قم می ‏رفت واعلامیه ها را به دزفول می آورد. تا جایی که همراه یکی از دوستانش که به قم رفته بود مورد سوءظن نظامیان مستقر در خیابان واقع شدند و به همین خاطر آنها را بازداشت ومورد ضرب و شتم قرار داده و پس از بازدید بدنی آنها را آزاد کردند.

برای آموزش دادن قرآن در هرجا که لازم بود به آنجا می رفت و در کنار درس و مدرسه کمر همت به تشکیل انجمن قرائت قرآن مسجد حسینی بست و آن را سر و سامان داد.

برای دوران خدمت خود در ارتش و در دوره گروهبانی ثبت نام کرد. وی فردی با ایمان بود و در تمام مدت خدمت با علاقه شدید برای جمهوری اسلامی ایران تلاش می کرد.

نسبت به شغل خود علاقه زیادی داشت و برای دیدار خانواده و دوستانش آخرین بار به خانه سر زد و گویی خدایش او را فرا می خواند.

شب هنگام با لباس های خاکی به جبهه رفت و شب هنگام تانک او در یکی از عملیات ها در منطقه جنگی ماند، با قلبی پر از شور و ایمان و با ایمانی راسخ و با قلبی مملو از عشق به خدا تصمیم گرفت که برود و تانک را به پشت جبهه برگرداند.

چند کیلو متری سینه خیز رفته و به تانک خود رسید و آن را به عقب بر گرداند وبا این کار همه را به تعجب واداشت و تحسین همه را برانگیخت.

به اتفاق چند نفر به وسیله بکسل تانک را به عقب برگرداند و چون پیاده شدند تا ببیند کجای تانک خراب است، در این هنگام خمپاره‏ای وسط این چند نفر اصابت کرده دو نفر از آنها شهید و چند نفر دیگر زخمی شدند.

بدین ترتیب شمع فروزان پر هیجان و پرتلاش او در روز ۵۹/۷/۶ در سن بیست و چهار سالگی به خاموشی گرایید و رخت به سوی جهانی دیگر بست و در جوار رحمت  حق منعم گردید و چه برازنده است این چنین مرگی، آنچنان حیاتی را.

یاد ونامش گرامی باد

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول