۲۷م، فروردین ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۷م, فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۶ ب.ظ | کد خبر: 70274

به گزارش پایگاه اطلاع رسا نی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در دیدار جمعی از هنرمندان حوزه هنری دزفول در سالروز شهادت سید اهل قلم سید مرتضی آوینی هنر اسلامی را موضوع مهمی دانست و گفت: باید جایگاه هنر و استفاده از آن جهت ارتقای فرهنگ دینی و فرهنگ عمومی جامعه مورد بررسی قرار گیرد.

امام جمعه دزفول با اشاره به اینکه چهره های جوان و خلاق در عرصه هنر شهرستان وارد شده اند اظهار کرد: ظرفیت های فخیم شهرستان در خصوص هنر و هنرمند باید مورد استفاده قرار گرفته و از آن غفلت نورزید.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: با تلاش می توان هنر اصیل و ارزشی را به جایگاهی که شایسته است رساند و هنرمندان با هنر خود باید در تمام عرصه هایی که در جامعه مؤثر هستند وارد شوند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول خاطرنشان کرد: فرهنگ دزفول در معرض آسیب ها و تهاجماتی قرار گرفته است و هنرمند می تواند فرهنگ شهرستان را هویت بخشی کند.

امام جمعه دزفول ضمن تأکید بر انجام کار اساسی و ریشه ای در زمینه هنر افزود: چشم انداز دقیق هنری شهرستان را باید تبیین کرده و وظیفه خود را در قبال حفظ و حراست از هنر اصیل به خوبی انجام داد، مراقب بود تا مورد دستبرد دشمن قرار نگرفته و در مسیر اصلی خود حرکت کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول گفت: برای همکاری و تعامل اعلام آمادگی کرده و در حد توان و اقتضا مانعی برای تبادل نظر و استفاده از ظرفیت اثر گذار هنر اسلامی وجود ندارد.