۲۷م، فروردین ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۷م, فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۷ ق.ظ | کد خبر: 70269

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جمع طلاب مدرسه علمیه ام ابیها(س) روایاتی از امام موسی کاظم(ع) بیان کرد و گفت: فقه کلید بصیرت است و اعتماد و اعتقاد به خدا همانند نردبانی است که انسان را به هر چیز بلند مرتبه و رفیعی می رساند.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: بر اساس روایات معصومین دنیا بازار و فرصتی برای انسان است که اگر دنیا را بعنوان وسیله برای رسیدن به آخرت بنگرند سود می کنند.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی آخرت را یوم التغابن دانست و افزود: انسان مؤمن باید اهل برنامه و هدفمند باشد و کسانی که دنیا را هدف قرار داده اند خسارت می بینند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول خاطرنشان کرد: برای بینش داشتن و تشخیص راه از چاه باید بصیرت داشت چراکه بصیرت همچون مشعلی است که راه را به انسان نشان می دهد.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: گاهی انسان با دارا بودن چشم و گوش و زبان حقیقت را نمی شناسد و این بر اثر کوری قلب است که خداوند بر آن مُهر زده است.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی اظهار کرد: با استناد به آیات قرآن کسانی که آیات و نشانه های الهی را فراموش کرده و چشم خود را بر آنها می بندند در آخرت نابینا محشور می شوند.

امام جمعه دزفول افزود: خداوند به هرکسی توفیق نمی دهد بلکه مؤمنین و متدینین را  انتخاب می کند و انسان بصیر انسانی است که نعمات و توفیقات الهی را می شناسد و نسبت به آنها آگاهی دارد.