۲۴م، فروردین ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۴م, فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۱ ب.ظ | کد خبر: 70223

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین باشکوه نماز جمعه دزفول با حضور حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول، مردم متدین و ولایت مدار دزفول و به امامت حجة الاسلام والمسلمین مرتضی بیگدلی امام جمعه موقت دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی شهرستان دزفول برگزار شد.

اهداف نبی مکرم اسلام در شکل گیری یک امت واحده و ایجاد مودت و رحمت بین مسلمانان

امام جمعه موقت دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی و تبریک عید مبعث پیامبر عظیم الشأن اسلام به اهداف نبی مکرم اسلام در شکل گیری یک امت واحده و ایجاد مودت و رحمت بین مسلمانان پرداخت و گفت: در قرآن آمده است از بین شما و از جنس شما پیامبری برانگیخته شد که نسبت به هدایت شما اشتیاق زیادی دارد و نسبت به مؤمنان رئوف است.

برای تحقق اهداف بعثت رسول اکرم(ص) تبری و تولی لازم است که این مهم از طریق خودسازی جامعه میسر است

وی افزود: برای تحقق اهداف بعثت رسول اکرم(ص) ، تبری و تولی لازم است که این مهم از طریق خودسازی جامعه میسر است.

خداوند متعال به مؤمنان سفارش فرموده است برای رفع همه اختلافات به پیامبر گرامی اسلام رجوع نمایند

خطیب موقت نماز جمعه دزفول تصریح کرد: از آنجایی که رسول مکرم(ص) جمع تمام عقول انسانها می باشد خداوند متعال به مؤمنان سفارش فرموده است برای رفع همه اختلافات به پیامبر گرامی اسلام رجوع نمایند.

تأکید بر ضرورت تأسی از سیره و روش رسول گرامی اسلام

حجة الاسلام والمسلمین بیگدلی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با گرامیداشت عید مبعث پیامبر گرامی اسلام بر ضرورت تأسی از سیره و روش رسول گرامی اسلام تأکید کرد و افزود: از خداوند می خواهیم به ما توفیق دهد تا در زندگی خویش از راه و روش پیامبر اکرم در زندگی خویش تبعیت کنیم.

جایگاه نیروهای مسلح در حفاظت و حراست از میهن سلامی

امام جمعه موقت دزفول در فرازی دیگر از خطبه های نماز، ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی را گرامی داشت و با اشاره به جایگاه نیروهای مسلح در حفاظت و حراست از میهن اسلامی گفت: نیروهای مسلح از اسلام و مکتب ما و از ولایت و رهبری پشتیبانی می کنند و بر عزت و جایگاه آنها افزوده شده است.

وی افزود : ارتشیان عزیز به عنوان سربازان امام زمان(عج) خدمت می کنند و باید قدرشناس آنها بود و باید از رشادتها و دفاعیات آنها در درون مرزها و برون مرزها تقدیر کرد.

باید از کالاهای داخلی حمایت کرد تا رونق اقتصادی و اشتغال جوانان را شاهد باشیم

خطیب موقت نماز جمعه دزفول همچنین با اشاره به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری در حمایت از کالای ایرانی تأکید کرد: بسیاری از کشورهای جهان به وسیله اقتصاد مقاومتی و تولید، درجهان مقتدر شده اند که برای رسیدن به این هدف باید از کالاهای داخلی حمایت کرد تا رونق اقتصادی و اشتغال جوانان را شاهد باشیم.

به فرصت طلبان نباید اجازه داد تا با روش های سود جویانه به اقتصاد کشور خدشه وارد کنند

وی افزود: اگر انتقادهایی در نوع کالا وجود داشته باشد باید به تولیدکنندگان فرصت داد تا نسبت به بهبود کیفیت کالای خود بکوشند.

امام جمعه موقت دزفول اظهار داشت: به فرصت طلبان نباید اجازه داد تا با روش های سود جویانه به  اقتصاد کشورخدشه وارد کنند.

درخواست از دستگاه دیپلماسی برای موضع گیری های مقتدرانه در حمایت از جبهه مقاومت

خطیب موقت نماز جمعه دزفول در بخشی دیگر از خطبه های نماز، پیروزی های اخیر نیروهای مقاومت بر تروریست های تحت حمایت ائتلاف غرب را مهم و با ارزش خواند و از دستگاه دیپلماسی و دولتمردان در امر دیپلماسی در جهان خواست در این زمینه موضع گیری های مقتدرانه داشته باشند.

چند تذکر مهم محلی 

امام جمعه موقت دزفول بر رعایت شئونات جامعه و باورهای دینی مردم تأکید کرد و بی توجهی به آن را مشکل ساز خواند.

حجة الاسلام والمسلمین بیگدلی به موضوع اهمیت دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز  اشاره و بر ضرورت انتصاب مدیران این دانشگاه مطابق با ارزشهای اسلامی تأکید کرد.

امام جمعه موقت دزفول با بیان این مطلب که بعضی از خواسته های مردم مطرح می شود ولی از طرف مقامات مسئول شهر دزفول از جمله شهرداری به آن توجه نمی شود گفت: حتی المقدور باید پاسخ منطقی داد زیرا خواسته مردم چنانچه درست باشد باید به آن پاسخ داد و سؤال مردم را نباید بی پاسخ گذاشت.

گفتنی است نماز عصر به امامت حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول اقامه شد.