۲۳م، فروردین ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۳م, فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۵ ب.ظ | کد خبر: 70205

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در آئین بزرگداشت سرباز صادق و فداکار دین و قرآن سپهبد شهیدعلی صیاد شیرازی با حضور فرماندهان و نیروهای مسلح در آستان متبرک حضرت سبزقبا(ع) با اشاره به تقارن بهار طبیعت با بهار معنویت گفت: ابعاد شخصیتی شهید صیاد شیرازی آنچنان ژرف و عمیق است که باید این شخصیت را از نو شناخت.

امام جمعه دزفول پویایی، سرزندگی و اثر بخشی را مختص خون پاک شهدا دانست و اظهار کرد: زنده بودن شهید یعنی اثرگذاری خون شهید در جامعه که امروز پس از گذشت چندین سال از شهادت، شخصیت شهید هنوز برای ما تازه و نو است.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: شهید صیاد شیرازی تندیس اخلاص، صداقت، شجاعت و تهذیب نفس بود و برای مجاهدت و رضایت حق تعالی سر از پا نمی شناخت.

امام جمعه دزفول خاطرنشان کرد: این شهید والامقام یکی از کسانی بود که در دوران انقلاب توانست ارتش را سامان دهی کرده، ساختار نیروهای مسلح را بازسازی کند و همه به نقش وی در ناکام گذاشتن ضدانقلاب در کردستان پس از پیروزی انقلاب اسلامی اذعان دارند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول افزود: تمام بی مِهری ها و نامهربانی ها ذره ای او را از کار دلسرد نکرد و بدون هیج گلایه ای در راه خدا همه سختی ها را به جان خرید.

امام جمعه دزفول گفت: شهید صیاد شیرازی در بسیاری از عملیات های دوران دفاع مقدس نقش کلیدی داشت و در آزاد سازی خرمشهر که امام فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد، شهید سرافراز ارتش اسلام دست خدا شد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی به استمرار جنگ بین حق و باطل اشاره و اظهار کرد: شهدا گنجینه ها و سر مایه های گرانقدر انقلاب اسلامی هستند و دشمن به دنبال ترور شخصیت شهدا و کمرنگ و بی اثر کردن نقش شهدا می باشد تا شخصیت جوانان با روحیه انقلابی گری و ایثار و جهاد شکل نگیرد.

امام جمعه دزفول حماسه آفرینی شهدای مدافع حرم را مورد توجه قرار داد و گفت: با توجه به سخن امیرالمؤمنین(ع) اگر از خود ضعف نشان دهیم لگد مال دشمن خواهیم شد و امروز که دشمن با تمام قوا وارد میدان شده است باید حساسیت و شرایط این مقطع زمان را به خوبی درک کنیم.

همچنین در پایان این مراسم، نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول اقامه شد.