۲۲م، فروردین ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۲م, فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۹ ق.ظ | کد خبر: 70191

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول به همراه عده ای از مسئولین شهرستان در دیدار با مهندس رحیمی رئیس و معاونین صدا و سیمای مرکز خوزستان ضمن تبریک سال نو و ایام مبارک ماه رجب در خصوص ظرفیت های دزفول گفت: دزفول ظرفیت های فراوانی دارد که می تواند در ارتقای فرهنگ دینی و بالا بردن محتوای برنامه های شبکه استان منشأ اثر باشد.

امام جمعه دزفول در دیدار نوروزی با مهندس رحیمی دزفول را نماد مقاومت خوزستان دانست و اظهار کرد: رادیو دزفول برای شهروندان اهمیت ویژه ای دارد و بیشترین مخاطب را به خود اختصاص داد ه است.

همچنین مهندس رحیمی رئیس صدا و سیمای مرکز استان با توجه به فراوانی ظرفیت ها در دزفول گفت: دزفول نه تنها دومین شهر استان است بلکه می توان آن را گنجینه ای برای کل کشور در نظر گرفت.

در این دیدار حجة الاسلام والمسلمین بیگدلی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی دزفول نیز گفت: صدا و سیما بسیار آموزنده و تأثیر گذار بر جامعه می باشد ولی با یک غفلت می تواندمشکلاتی را ایجادکند.

دکتر آخوند علی به رودخانه دز و تمدن شهرستان دزفول اشاره کرد و گفت: ۱۵-۱۰ رشته قنات زیر زمینی در منطقه دزفول وجود دارد که منبع اب آنها رودخانه دز می باشد و معرفی آنها بازگو کننده مسائل تمدنی و تاریخی می باشد.

وی افزود: دزفول در حاشیه دز قرار گرفته و جزء ۴-۳ شهری می باشد که می تواند تمدن ساز و فرهنگ ساز بوده و نباید تحت تأثیر فرهنگ های مهاجرتی قرار گیرد.

سرهنگ بهزاد جولایی مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول به مقاومت دزفول در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: نبوغ شیعه انقلابی در مکتب مقاومت شکل گرفته، خوزستان مظهر مقاومت و دزفول مدل اصلی مکتب مقاومت در دفاع مقدس بوده و اوج افتخارات ما در دفاع مقدس شکل گرفت.

در ادامه این دیدار مهندس دوایی شهردار دزفول با توجه موضوع گردشگری و جاذبه های ساحتی- زیارتی دزفول تصریح کرد: شهرداری دزفول اولین شهرداری در استان خوزستان و سومین در کشور می باشد.