۱۷م، فروردین ۱۳۹۷
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۷م, فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۴:۴۹ ب.ظ | کد خبر: 70130

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین باشکوه نماز جمعه دزفول با حضور مردم متدین و ولایت مدار دزفول به امامت حجة الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول درمصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی شهرستان دزفول برگزار شد.

دعوت به تقوای الهی

امام جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن سفارش خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: ایمان و عمل صالح در سایه تقوا و خداترسی تحقق می یابد و باعث مغفرت و اجر و پاداش بزرگ خواهد شد.

سبک زندگی اسلامی با موضوع انصاف در اخلاق اجتماعی از منظر اسلام

خطیب نماز جمعه دزفول در ادامه سبک زندگی اسلامی به موضوع انصاف در اخلاق اجتماعی پرداخت و گفت: انصاف به تمام عالم هستی مرتبت می شود و از ویژگیهای آن عدالت است.

وی با تبیین اهمیت عدالت و انصاف از منظر قرآن کریم اظهار داشت: خدای متعال رسولان را با عدالت و میزان مبعوث نمودند و میزان مبنای اندازه گیری عدالت از سوی خداوند و پیامبران می باشد.

عدالت به معنای انصاف در عمل، در سخن و در معامله است که در انسان به ظهور می رسد

امام جمعه دزفول سپس با تعریف عدالت از منظر امام علی(ع) افزود: عدالت به معنای انصاف در عمل، در سخن و در معامله است که در انسان به ظهور می رسد.

خطیب نماز جمعه دزفول تأکید کرد: اگر عدالت در همه اقشار جامعه تحقق یابد و به صورت کامل اجرا شود شاهد سبک زندگی دینی در جامعه ای خواهیم بود که هیچگونه ظلم و ستمی در آن بوجود نخواهد آمد.

امام جمعه دزفول مقابل عدالت را ظلم دانست که  رحمت خداوند متعال در دنیا و آخرت شامل ظالمان و ستمگران نخواهد بود.

از امام موسی کاظم(ع) سه هزار حدیث جمع آوری شده که گنجینه بسیار گرانبهایی برای شیعیان است

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول ۲۵ رجب سالروز شهات امام موسی کاظم(ع) را تسلیت گفت  و با برشمردن سجایای اخلاقی، علمی و صبوری آن حضرت در مقابل خلفای جور گفت: آن امام بزرگوار در مدت نزدیک به ۳۵ سال دوران امامت خود و در عصر بسیار سخت شیعیان در دو جبهه عدم تسلیم در برابر طاغوت و در راستای ارشاد و هدایت مردم بسیار کوشید.

امام جمعه دزفول افزود: به استناد به منابع تاریخی از امام موسی کاظم(ع) سه هزار حدیث جمع آوری شده که گنجینه بسیار گرانبهایی برای شیعیان است.

برشمردن الزامات دولت برای تحقق شعارحمایت از کالای ایرانی

خطیب نماز جمعه دزفول در بخشی دیگر از خطبه های نماز با برشمردن الزامات دولت برای تحقق شعارحمایت از کالای ایرانی اظهار داشت: موانع تولید داخلی در تمام سطوح دولتی باید برچیده شود و کنترل واردات کالا از طرف بخش های دولتی و خصوصی و جلوگیری از کالای قاچاق باید توسط دولت مدیریت شود.

وی همچنین نظارت و کنترل بر کیفیت کالای ایرانی و برگرداندن اعتماد مردم به کالای ایرانی و نیز استفاده مسئولین از خودروی ایرانی را از الزامات دیگر دولت در تحقق شعار سال دانست.

امام جمعه دزفول حرکت جوانان دزفولی در عملیاتی شدن شعار سال در تولید شارژهای گوشی تلفن همراه را حرکتی ارزشمند دانست که باید حمایت شود.

گرامیداشت شهیدان آوینی و صیاد شیرازی و تجلیل از ابراهیم حاتمی کیا

خطیب نماز جمعه دزفول از شهید مرتضی آوینی به عنوان هنرمندی مخلص یادکرد که توانست هنراسلامی را در مقابله با هجمه های فرهنگی دشمن شکوفا سازد.

وی همچنین از هنرمند و کارگردان انقلابی آقای ابراهیم حاتمی کیا بخاطر تولید فیلم ارزشمند “به وقت شام” که اثرات مؤثر و مثبتی در بین مخاطبان داشته تجلیل کرد.

امام جمعه دزفول از سپهبد شهید صیاد شیرازی بعنوان فرمانده ای امین و دلاور و بیقرار شهادت یاد کرد و این شهید عزیز را الگوی مناسب برای قشر عزیز نظامیان کشورمان دانست.

چهره آل سعود به لطف الهی در بین مردم از جمله فلسطینیان رسوا و آشکار شد

امام جمعه دزفول همچنین با اشاره به یاوه سرائیهای بن سلمان علیه ایران گفت: چهره آل سعود در همراهی با رژیم غاصب صهیونیستی به لطف الهی در بین مردم از جمله فلسطینیان رسوا و آشکار شد.

تذکرات محلی

تجلیل از معتکفان و دست اندر کاران آن، تقدیر از نیروی انتظامی در مقابله با افرادی که شئونات اسلامی را رعایت نمی کنند و  نیز ادامه پیگیری مستمر این موضوع بخصوص به رانندگانی که کشف حجاب می کنند و همچنین درخواست از شهردار سخت کوش دزفول برای تجدید نظر در اجرای طرح ترافیک خیابان تقاطع شریعتی و ۴۵ متری از موضوعات دیگر این هفته خطیب نماز جمعه دزفول بود.

اگر مسئولین شهر در مقابله با شئونات غیر اسلامی توجه نکنند به همت جوانان عزیز و انقلابی خودم اقدام می کنم
امام جمعه دزفول با توجه به برخی از گزارشات در خصوص رعایت نکردن شئونات اسلامی توسط برخی از افراد در شب وفات حضرت زینب کبری(س) در سطح شهر خطاب به مسئولان ذیربط گفت: مسئولین مراقب و مواظب باشند من همیشه از این تریبون تذکر نمی دهم اگر احساس کردم تذکراتم مورد توجه مسئولین قرار نمی گیرد ممکن است من به همت جوانان عزیز و متدین و انقلابی خودم اقدام کنم.