۲۵م، اسفند ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۵م, اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۶:۰۰ ب.ظ | کد خبر: 69818

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین باشکوه نماز جمعه در آخرین جمعه سال ۹۶ با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول و به امامت حجة الاسلام والمسلمین شیخ عبدالحسین خسروپناه امام جمعه موقت دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

دعوت به تقوا و تبیین آئین معاشرت از منظر امام باقر و امام هادی(ع)

امام جمعه موقت دزفول درخطبه اول نماز ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی به تبیین آئین معاشرت از منظر امام باقر و امام هادی علیهم السلام پرداخت و گفت: در حدیثی از امام محمدباقر(ع) آمده است که اگر تکذیب شدی خشم مگیر و چون تعریف شدی خرسند مباش…

خطیب موقت نماز جمعه دزفول افزود: به تعریف دیگران نباید دلخوش بود و یا به ملامت آنان بی تاب،چرا که انسان در برابر حوادث روزگار باید حلیم باشد و بیندیشد.

در پذیرفتن ملامتها ممکن است خیری باشد

دکتر خسروپناه در آستانه سالروز شهادت امام هادی(ع) به بیان حدیثی از آن حضرت پرداخت و اظهار داشت: انسان باید ملامت ها و انتقادها را بشنود و بپذیرد چون ممکن است خیری در آن باشد.

از فضیلت های ماه های پر برکت رجب، شعبان و رمضان باید نهایت استفاده را برد

امام جمعه موقت دزفول با اشاره به ماه های پر برکت رجب، شعبان و رمضان تأکید کرد: باید از این فرصتهای الهی نهایت استفاده را برد چرا که همه ما در آزمون امتحان الهی قرار گرفته ایم و موفقیت در این آزمونهای دنیایی است که پاداش آخرت را به همراه دارد.

تبریک آغاز سال نو و تقدیر از خدمتگزاران نظام و مردم دزفول

حجة الاسلام والمسلمین خسرو پناه در خطبه دوم نماز جمعه شهرستان دزفول آغاز سال نو را پیشاپیش تبریک گفت و از حضور همه مردم دارالمؤمنین دزفول در تمامی صحنه های انقلاب اسلامی، خدمتگزاران به نظام، نیروهای مسلح، امام جمعه مردم دار دزفول در عرصه فرهنگ، روحانیان معزز و جلسات قرائت قرآن مساجد تقدیر کرد.

برشمردن دستاوردهای مهم نظام انقلاب اسلامی در سال ۹۶

امام جمعه موقت دزفول در ادامه این خطبه از انتخابات ریاست جمهوری در فضایی آرام مبتنی بر مردم سالاری دینی، افتتاح بزرگترین پالایشگاه گازی ستاره خلیج فارس، شکست داعش، رویش های انقلاب و برپایی راهپیمایی یوم الله تماشایی ۲۲ بهمن بعنوان دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی در سال ۹۶ نام برد و اظهار داشت: راه اندازی بخش عظیمی از پالایشگاه گازی ستاره خلیج فارس به دست مهندسان و کارشناسان ایرانی افتخاری بزرگ برای نظام جمهوری اسلامی است.

شهید حججی ها و حدادیان رویش های نسل سوم

امام جمعه موقت دزفول از شهید حججی ها و حدادیان بعنوان رویش های نسل سوم انقلاب یاد کرد و گفت: برغم برخی از آسیب های فرهنگی، نسل سوم از نسل دوم قوی تر و در صحنه های انقلاب حاضرند.

حضور مقتدرانه انقلاب در صحنه خارجی

دکتر خسروپناه حضور مقتدرانه انقلاب در صحنه خارجی را موفقیت آمیز دانست و یادآور شد عربستان سعودی برغم میلیاردها دلار هزینه در منطقه با شکست داعش مواجه شد.

هوشیاری و درایت مقام معظم رهبری در تصمیم های راهبردی

امام جمعه موقت دزفول افزود: تنها فقیه و مرجع سیاستمداری که با حضور ایران در سوریه و مقابله با داعش موافق بود مقام معظم رهبری بود که اگر این درایت انجام نمی گرفت باید در مرزهای ایران با داعش می جنگیدیم.

افشاگری نقشه جدید آمریکا با همکاری اروپا در مقابله با ایران

خطیب موقت نماز جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه های نماز برای نخستین بار از نقشه جدید آمریکائی ها در مقابله با ایران پرده برداشت و افزود: در اجرای این نقشه آمریکا با خیمه شب بازی ترامپ برجام را تهدید به لغو می کند و اروپائی ها را برای مذاکره با ایران به جلو می اندازد.

وی افزود: سفر اخیر وزیر خارجه فرانسه به ایران قصه موشک نبود بلکه کوتاه کردن دست ایران در قدرت منطقه ای بود.

تاریخ نشان می دهد که اروپا و آمریکا حتی به خود هم رحم نمی کنند

امام جمعه موقت دزفول با اشاره به خسارات ۱۲ هزاز میلیارد تومانی رنو فرانسه به خودروسازان ایرانی گفت: تاریخ نشان می دهد که اروپا و آمریکا حتی به خود هم رحم نمی کنند و همانند گرگ بوده و نباید به آنها دل خوش بود.

انتقاد از دلال های بی دین در صحنه خودروسازی

دکتر خسروپناه ضمن انتقاد از دلال های بی دین در صحنه خودروسازی گفت: چطور با وجود جوانان با استعداد و موفق در عرصه های علمی نمی توان خودرو مناسب ساخت و به دانشمندان خود اعتماد کرد.

حقوق کارگران به موقع پرداخت شود

امام جمعه موقت دزفول در پایان ضمن انتقاد از اشرافی گری و ثروت اندوزی بعضی از مدیران، از مسئولان ذیربط خواست نظارت بیشتری بر پرداخت حقوق به موقع کارگران زحمت کش داشته باشند.

گفتنی است نماز عصر به امامت حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول اقامه شد.