۲۲م، اسفند ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۲م, اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۹:۰۹ ب.ظ | کد خبر: 69735

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در آخرین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول در سال ۹۶ که در نهاد امامت جمعه این شهرستان برگزارشد حجة الاسلام والمسلمین قاضی با گرامیداشت روز شهدا بر ضرورت انتقال فرهنگ ایثار و مقاومت، و پیروی عملی از راه و منش شهدای گرانقدر تأکید کرد.

“گفتمان حکمت و دین “

امام جمعه دزفول در این جلسه خبر از برگزاری “گفتمان حکمت و دین” در دزفول داد و افزود: در این برنامه علمی که با حضور فرهیختگان، اساتید حوزه و دانشگاه، افراد و شخصیت های صاحب نظر پنجشنبه در کتابخانه علامه مخبر(ره) تشکیل خواهد شد، حجة الاسلام والمسلمین دکتر خسروپناه سخنرانی خواهد کرد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی افزود: این برنامه که بصورت پرسش و پاسخ و مناظره علمی خواهد بود در راستای ارتقای سطح فرهنگی، علمی و دینی انجام می پذیرد.

دشمن در راستای هجمه فرهنگی به دنبال دو قطبی کردن جامعه و ایجاد تشنج است

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول با اشاره به برگزاری کنسرت موسیقی در شهر گفت: مامخالف فرهنگ ابتذال هستیم که دشمن در راستای هجمه فرهنگی به دنبال دو قطبی کردن جامعه و ایجاد تشنج در کشور است.

غیرمسئولان حق دخالت ندارند

امام جمعه دزفول تصریح کرد: کارها باید از مجاری صحیح و قانونی و توسط مسئولان دزفول تصمیم گیری شود و غیرمسئولان حق دخالت ندارند.

دزفول “شهر خلاق در ترویج کتاب خوانی”

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول در بخش دیگری از سخنان خود انتخاب شهرستان دزفول به عنوان “شهر خلاق در ترویج کتاب خوانی” را در سطح کشور گامی مهم در راستای تحقق و ترویج فرهنگ مطالعه کتاب برشمرد و اظهار داشت: در این راستا نهاد امامت جمعه دزفول با حمایت از نمایشگاه عرضه کتاب در مصلای دزفول زمینه استقبال نمازگزاران جمعه را از خرید کتاب بویژه از کتاب “خاطرات سفیر” در هفته اخیر فراهم آورده است.

تأکید براجتناب جوانان از مواد آتش زا در چهارشنبه آخر سال

تأکید بر اجتناب جوانان از مواد آتش زا در چهارشنبه آخر سال و نیز حفظ آثار فرهنگی و تاریخی بافت قدیمی شهر از دیگر موضوعاتی بود که امام جمعه دزفول به آنها اشاره کرد.

درخواست رئیس اداره تبلیغات اسلامی دزفول در با شکوهتر برگزار کردن آئین اعتکاف

در ادامه این نشست حجة الاسلام والمسلمین مرتضی بیگدلی رئیس اداره تبلیغات اسلامی دزفول در آستانه ماه رجب و برگزاری مراسم اعتکاف گفت: آئین اعتکاف همزمان با ایام سال نو و از۱۱ تا ۱۳ فروردین ۹۷ در مساجد مختلف در شهر و روستاهای تابعه این شهرستان با حضور مشتاقان به فرهنگ معنوی اعتکاف برگزار خواهد شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دزفول یادآور شد در سال جاری این آئین با حضور هزاران نفر و در ۴۴ مسجد شهرستان دزفول برگزار شد و انتظار می رود دستگاه های ذیربط نسبت به برگزار کنندگان این آئین معنوی همچون گذشته حمایت های لازم را داشته باشند.

تأکید رئیس مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول بر انتقال فرهنگ مقاومت مردم

سرهنگ پاسدار بهزاد جولایی هم در این جلسه گزارشی از ستاد چهارم خرداد دزفول ارائه داد و افزود: برنامه ریزی صحیح در راستای انتقال فرهنگ مقاومت مردم دزفول به نسل جوان می تواند دشمن را از اهداف و تهدیدات شوم خود علیه نظام اسلامی باز دارد.

رئیس مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول تأکید کرد: فرهنگ مقاومت باید در حوزه های دانشگاهی و آموزش وپرورش نمود بیشتری پیدا کند و وظیفه ما می باشد که با استفاده از ابتکارات و ارائه محصولات فرهنگی از جمله نشر کتاب و آثار دفاع مقدس در معرفی این فرهنگ نه تنها در استان بلکه در کشور اهتمام بیشتری ورزیم.

رئیس اداره ارشاد اسلامی دزفول: سومین “شهر خلاق در ترویج کتاب خوانی” دزفول

آقای سعادت رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دزفول نیز گفت: در سال جاری ۷ نشست شورای فرهنگ عمومی تشکیل شدکه منجر به ۴۰ مصوبه گردید.

وی همچنین گفت: از مجموع آثار ۱۵۰ شهر در کشور دزفول مفتخر به اخذ لوح تقدیرسومین “شهر خلاق در ترویج کتاب خوانی” از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد.

خبر راه اندازی نسل سوم شبکه علمی توسط رئیس دانشگاه جندی شاپور دزفول

دکترعصاری رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول نیز در این نشست، خبر از راه اندازی نسل سوم شبکه علمی این دانشگاه در استان خوزستان داد.

وی افزود: شبکه علمی کشور یک شبکه خصوصی ویژه محققان، پژوهشگران، مراکز تحقیقاتی، کتابخانه های تخصصی و پارک های علم و فناوری است که ویژه اساتید و دانشجویان می باشد.

آریائی: حفظ  آثار تاریخی و فرهنگی بیانگر پیشینه شهرستان دزفول است 

آقای حجت آریایی سرپرست جدید اداره میراث فرهنگی دزفول هم در نشست شورای فرهنگ عمومی دزفول گزارشی از بافت قدیمی و سنتی این شهرستان ارائه داد و بر ضرورت حفظ این آثار تاریخی و فرهنگی که بیانگر پیشینه این شهرستان است تأکید کرد.