۱۸م، اسفند ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

یکی از جامع ترین الگوهای بشری برای سبک زندگی وجود مقدس حضرت فاطمه زهرا(س) است و همه باید به آن حضرت معرفت پیدا کنند.+متن کامل خطبه ها

جامعه باید نگین آفرینش یعنی بی بی دو عالم را الگو قرار دهد که در اینصورت این جامعه به سوی کمال حرکت خواهد کرد.

زمان انتشار: ۱۸م, اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۶:۲۵ ب.ظ | کد خبر: 69658

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین وحدت بخش نماز جمعه دزفول با حضور مردم متدین و ولایت مدار و به امامت حجة الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول در قرارگاه فرهنگی این شهرستان مصلای امام علی(ع) برگزار شد.

ملکه تقوا و خداترسی باعث نجات و پاکدامنی و عفت برای انسان می شود

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز با دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: ملکه تقوا و خداترسی باعث نجات، پاکدامنی و عفت برای انسان می شود.

وی افزود: اگر در جامعه ای تقوا نباشد بی حیایی و هرزگی آنرا فرامی گیرد و جامعه را دچارعقب افتادگی خواهد کرد.

تبیین سبک زندگی  فاطمی

امام جمعه دزفول در ادامه خطبه با تبریک روز ولادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) به تبیین سبک زندگی  فاطمی پرداخت و گفت: یکی از جامع ترین الگوهای بشری برای سبک زندگی وجود مقدس حضرت فاطمه زهرا(س) است که همه باید به آن حضرت معرفت پیدا کنند تا از معارف وجود مقدس آن حضرت در زندگی بهره ببرند.

وی افزود: شیعه حقیقی در گرو عمل کردن به دستورات اهل بیت علیهم السلام است نه شعار دادن.

حجاب یک رفتار اجتماعی است که اگر رعایت نشود به کل جامعه لطمه خواهد زد

امام جمعه دزفول با بازگوکردن بخشی از فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص حجاب گفت: حجاب یک رفتار اجتماعی است که اگر رعایت نشود به کل جامعه لطمه خواهد زد.

نباید به نقشه دشمن با عناوین آزادی و الزامی بودن حجاب توجه کرد

وی گفت: همانطور که نظام، امنیت را برای جامعه تأمین می کند باید اخلاق را نیز تامین نماید و این حق مردم است و نباید به نقشه دشمن با عناوین آزادی و الزامی بودن حجاب که به دنبال ترویج بی حیایی در جامعه هستند توجه کرد.

جامعه باید نگین آفرینش یعنی بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا را الگو قرار دهد

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با تبریک ولادت بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی(ره)  و نیز ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) الگو پذیری از آن حضرت را امری حیاتی برای جامعه دانست و اظهار داشت: جامعه باید نگین آفرینش یعنی بی بی دو عالم را الگو قرار دهد که در اینصورت این جامعه به سوی رشد و کمال حرکت خواهد کرد.

بازگو کردن فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری درخصوص حجاب

امام جمعه دزفول با بیان این مطلب مهم از فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری که بعضی از خواص در جهت تلاش عقیم دشمن مسئله حجاب اجباری را مطرح می کنند تأکید کرد: متأسفانه خواص بی بصیرت و دین به دنیا فروخته که هم به خود و هم به جامعه خیانت می کنند منادی این سخنان هستند.

اگر اداره ارشاد به کانون های مساجد توجه می کرد مشکلات بسیاری حل می شد

خطیب نماز جمعه دزفول همچنین با گرامیداشت ۱۸ اسفند روز کانون های فرهنگی هنری مساجد افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد ظرفیت های خوبی هستند که در راستای ارتقای سطح فرهنگی جامعه نقش ویژه ای دارند و اگر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به همان اندازه که به تئاتر و موسیقی توجه داشت (که البته توجه به این رشته ها هم خوب است) به کانون های مساجد توجه می کرد مشکلات بسیاری حل می شد.

امام جمعه دزفول گفت:اگر از ظرفیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد به درستی استفاده می شد بسیاری از مشکلات فرهنگی جامعه رفع می شد.

وظیفه بنیاد شهید حفظ و پاسداری از فرهنگ شهادت است

وی همچنین با گرامیداشت سالروز تشکیل بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: وظیفه بنیاد شهید حفظ و پاسداری از فرهنگ شهادت است این در حالی است که در روزهای اخیر، بنیاد شهید دزفول اجازه دفن افراد غیر شهید را در قطعه شهدا داده که با همکاری خادم الشهدا جلوی این کار گرفته شد.

مزار شهدا میراث گرانبهایی هستند که باید از آنها حراست کرد

امام جمعه دزفول با انتقاد از دفن افراد غیره در قطعه شهدا افزود: مزار شهدا میراث گرانبهایی هستند که باید از آنها حراست و فرهنگ شهادت را به نسل های دیگر منتقل کرد.

راهیان نور علاوه بر اثر تربیتی موجب ارتباط نسل جوان با نسل اول انقلاب می شوند

وی همچنین به روز راهیان نور اشاره کرد و گفت: راهیان نور اثر تربیتی و فرهنگی بسیاری در کشور دارند و در ترویج ارزش های انقلاب اسلامی مؤثرند که موجب ارتباط نسل جوان با نسل اول انقلاب می شوند.

انتقاد از برنامه ابتذال در برج میلاد تهران و درخواست از دادستان و مدعی العموم

خطیب نمازجمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه های این هفته به جشن گرامیداشت روز زن و ابتذال در برج میلاد تهران اشاره و اظهار کرد: ابتذال در برج میلاد که نماد ایران است با موسیقی و نوازندگی و رقص دختران در یک برنامه رسمی قابل توجیه نیست.

وی از دادستان و مدعی العموم درخواست کرد در چارچوب قانون با این موضوع برخورد کند.

شمارش معکوس برای رژیم صهیونیستی آغاز شده است

امام جمعه دزفول در بخش دیگری از خطبه های نماز گفت: شمارش معکوس برای رژیم صهیونیستی آغاز شده و امیدواریم همانطور که رهبر کشورمان بشارت دادند صهیونیسم تا کمتر از ۲۵ سال نابود شود.

وزیر محترم کشور به خواسته به حق مردم دزفول توجه کند

امام جمعه دزفول همچنین با اشاره به پیگیری های خود در تعیین مدیری توانمند برای شهرستان دزفول با برشمردن  برخی از مشکلات پیش آمده در این شهرستان تأکید کرد: اینجانب از وزیر محترم کشور تقاضا می نمایم مدیری شایسته، توانمند و لایق را در دزفول انتخاب کنند تا ضمن نظارت کامل به همه دستگاه های اجرایی مشکلات مردم را مرتفع کنند چرا که این خواسته به حق مردم است.

تقدیر از برنامه خوب خواهران محجبه در بوستان دزفول

خطیب نماز جمعه دزفول در پایان از برنامه بسیار خوب خواهران محجبه در بوستان دزفول و نیز زحمات سرهنگ پاسدار محتشمی راد فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول تقدیر کرد و انتصاب فرمانده جدید سرهنگ سعادت زاده را تبریک گفت.

 

متن کامل خطبه ها:

خطبه اول:

سَلامُ عَلَیْکُم جَمیعاً ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ

اَعُوذُ بِاللّهِ السَّمیعِ الْعلیمِ مِن شَرِّ الشَّیطانِ اللَّعینِ الرَّجیم

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

عبادالله، بندگان خدا، خواهران و برادران ایمانی، أُوصیکُمْ و نَفسی بِتَقْوَى اللّهِ، همه شما و نفس خودم را دعوت به رعایت تقوای الهی می نمایم. ملکه تقوا و خدا ترسی باعث نجابت و پاک دامنی و عفت برای انسان می شود.

اگر در جامعه ای تقوا و خدا ترسی نباشد؛ بی حیایی، بی عفتی، لودگی و هرزگی آن جامعه را فرا می گیرد و جامعه ای که از تقوا به دور باشد و خصوصیات و صفات رذیله در آن شکل بگیرد به طرف قهقرا حرکت خواهد کرد و به عقب خواهد رفت.

امروز روز ولادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا علیها السلام است که ضمن تبریک این عید خجسته، سبک زندگی دینی را با صبغه زندگی فاطمی پی می گیریم و دنبال می کنیم.

علت آن هم این است که یکی از کامل ترین و جامع ترین الگو های بشری برای سبک زندگی وجود مقدس حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهراست که باید ما نسبت به شخصیت والا و گرانقدر بی بی دو عالم معرفت و شناخت پیدا کنیم تا بتوانیم از معارفی که او فرموده است در زندگی خود استفاده کنیم و بهره ببریم.

مرد عربی به همسر خود دستور داد و گفت:”  قالَ رَجُلٌ لاِءمرَأتِهِ: إذهَبی إلی فاطِمَةَ علیهاالسلام فَاسْأَلیها أنّی مِن شیعَتِکُم؟ ” نزد بی بی دو عالم فاطمه زهرا برو و از او این سؤال را بکن که آیا ما از شیعیان شما هستیم یا نیستیم؟

فَقالَت علیهاالسلام: قُولی لهُ: اِنْ کُنْتَ تَعْمَلُ بِما اَمَرْناکَ وَتَنْتَهی عَمّا زَجَرْناکَ عَنْهُ فَأَنْتَ مِنْ شیعَتِنا وَاِلاّ فَلا ” برو به شوهرت بگو اگر از آنچه که ما امر کرده ایم و به آنچه که دستور داده ایم عمل و اطاعت می کنی! و از آنچه که نهی کرده ایم و شما را برحذر داشته ایم آیا اجتناب می کنی!؟ اگر این چنین هستی بدان شیعه ما هستی و اگر این دستورات و اوامر و نواهی ما را مراعات نمی کنی، جزء شیعیان ما نیستی.

این مطلب جان کلامِ حدیثِ جامع و کامل فاطمه زهرا سلام الله علیهاست. این حدیث بیانگر این مطلب است که شیعه حقیقی اهل بیت در گرو عمل کردن به دستورات آن هاست، پس بر اساس این روایت، مناط و ملاک و معیار شیعه بودن عمل است نه شعار دادن و حرف زدن.

که شهید بهشتی فرمود:” بهشت را به بها می دهند نه بهانه.” چون کسی که به بهشت بها می دهد، عمل صالح انجام می دهد، عمل صالح که انجام داد بهشت نصیبش می شود.

پس شیعه حقیقی کسی است که اهل عمل باشد، متعهد به دستورات پیشوایان دین باشد. خود را مقید و ملزم بداند به آنچه که ائمه هدی دستور داده اند، آن ها را عمل کند و انجام دهد.

یکی از دستورات دینی که ائمه هدی روی آن تأکید کردند و بی بی دو عالم فاطمه زهرا هم با سیره و هم با احادیث و فرمایشات خود تأکید فراوانی بر روی آن داشته اند مسئله حفظ حجاب برای زنان است.

بعضی ها سؤالی مطرحی می کنند و می گویند: مگر در قرآن نیامده است لا إِکْراهَ فِی الدِّینِ که در دین اکراه و اجباری وجود ندارد پس چرا در حکومت اسلامی حجاب به عنوان یک دستور دینی، اجباری است و اجازه انتخاب حجاب به زنان داده نمی شود؟ بگذارید خودشان آزاد انتخاب کنند که اکراه و الزامی نباشد!

سؤال خوبی است؛ این سؤال، سؤال بروزی است که چرا باید در جامعه اسلامی حجاب الزامی و اجباری باشد؟ این که قرآن فرموده است لا إِکْراهَ فِی الدِّینِ به دلیل ادامه آیه است که می فرماید: ” لا إِکْراهَ فِی الدِّینِ قَدْ تَبَیَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَیِّ ” این نشان می دهد که آن اکراهی که در مسئله دین وجود ندارد، در حوزه اعتقاد و اندیشه است که کسی در اعتقاد و اندیشه اکراهی ندارد، در فکر، اندیشه، اعتقاد و باور خود می خواهد مسلمان، موحد و یا مشرک باشد، کسی کاری به او ندارد.

اما در مسئله حجاب، حجاب در حوزه رفتار است و به عنوان یک رفتار است. درست است که منشأ آن یک اعتقاد و اندیشه و باور که به عنوان یک دستور دینی است می باشد، ولی خود حجاب یک رفتار است، اندیشه نیست فلذا این نکته را باید توجه کرد که حجاب به عنوان یک رفتار و عملکرد و در حوزه فکر و اندیشه نیست مشمول این آیه نمی شود.

من مطلب را بیشتر توضیح می دهم همان طوری که حضرت آقا در فرمایشات اخیرشان فرمودند اگر کسی در خانه خود بخواهد در مقابل نامحرم بی حجاب بایستد ما کاری به او نداریم، اما اگر بخواهد در جامعه و ملأ عام بی حجاب بایستید با او کار داریم چون یک رفتار اجتماعی است.

اگر کسی بخواهد در ملأ عام بی حجاب و یا بد حجاب باشد به کلِ جامعه لطمه می زند، خود و خانواده اش تنها نیستند و این امر عُقَلایی است و مبتنی بر یک استدلال صحیح است، چون نظام همان طوری که باید امنیت را در جامعه تأمین کند، اخلاق را هم باید در جامعه تأمین کند. حق همه مردم هست که در جامعه، کوچه، بازار و ملأ عام از اخلاق سالم برخوردار باشند؛ مظاهر فساد و مفسده نباشد؛ این یک حق عمومی است.

نباید کسی به حق کس دیگری تجاوز و تعدی و تعرض کند. به طور مثال من دلم می خواهد زن و یا دخترم بدون چادر و بی حجاب در جامعه بیاید، شما دلت این طور می خواهد ولی کس دیگری که جوانش همراهش است و به اندازه تو حق دارد در خیابان و مکان های عمومی، پارک و سینما حضور داشته باشد، این که نشد شما بخواهید حجاب سرتان نباشد، تکلیف آن جوان چیست!؟ که وقتی چشمش به شما افتاد آلوده می شود، دچار وسوسه شیطانی می شود.

فلذا این استدلال مبنای عُقَلایی دارد، رعایت حق همدیگر را دارد. اگر این را نسبت به همه گناهان هم حساب کنیم. حضرت آقا در فرمایشات خود باز هم مثال می زند مثلاً کسی بگوید مشروب فروشی ها را آزاد بگذاریم هر کس خواست بخورد و هر کس خواست نخورد، این نمی شود وقتی این را آزاد گذاشتی و کسی مشروب خورد و مست کرد و به مردم تعرض کرد، مست شد، عربده کشید، وقتی این مشروب فروشی که خلاف دستور اسلام است آن جا باشد، ممکن است که افرادی که ایمانشان ضعیف باشد وسوسه شوند و این کار را انجام دهند.

همینطور بقیه گناهان را حساب کن، گناهانی که گناه اجتماعی هستند. گاهی اوقات به طور مثال کسی غیبت می کند، دروغ می گوید؛ این ها گناه فردی هستند ولی بعضی گناهان جنبه اجتماعی دارند و در جامعه اثر می کند. این ها از مقوله رفتار است و از مقوله اندیشه نیست که لا إِکْراهَ فِی الدِّینِ باشد.

فلذا حضرت آقا فرمودند که اگر هر کس بخواهد در این زمینه آزاد عمل کند و بی حجابی در جامعه باشد نظام با او برخورد می کند و الان هم این نقشه دشمن است که در گوشه و کنار می آید و مثلآ دو عروسک خیمه شب بازی را آنجا می گذارد و این ها روسری را از سر خودشان بر می دارند و به زعم خود می خواهند بگویند که مثلاً ما می خواهیم جامعه را از قید و بند حجاب نجات دهیم نه اینطور نیست.

زنان و دختران ما حجاب دارند، من در خطبه دوم اشاره خواهم کرد، مواردی را ذکر خواهم کرد.

فلذا باید مراقب و مواظب باشیم این قابل قبول نیست که ما بگوییم به اسم آزادی و اجباری نبودن حجاب و آزاد بودن انتخاب حجاب، عده ای این مسئله را دامن بزنند، بی عفتی و بی حیایی در جامعه را باب کنند، باید جلوی این کار گرفته شود.

خانم با ایمانی است و می خواهد جوانش را داخل خیابان بیاورد، او هم حقی دارد که مثل بقیه مردم داخل خیابان بیاید یا نه! اگر آنجا خانم های بی حجابی باشند، تکلیف این خانم چیست که می خواهد جوانش سالم و پاک بماند!؟ حق این خانم اینجا ضایع شده است.

فلذا در حال حاضر ما در جمهوری اسلامی می گوییم حتی اقلیت های مذهبی که قائل به حجاب نیستند: مسیحی ها، ارمنی ها، کلیمی ها، این ها قائل به حجاب نیستند، ولی مکلف هستند که وقتی در جامعه ای که حکومت اسلامی هست و در ملأ عام می آیند، این ها باید به خاطر مسلمان ها و جوان های مسلمان حجاب را رعایت کنند. اگر در خانه های خود شرب و خمر می کنند کسی به آن ها کاری ندارد ولی در ملأ عام حق شرب و خمر ندارند.

امیدواریم خدا متعال به ما توفیق دهد که بتوانیم احکام نورانی اسلام را برای سلامت جامعه به اجرا در بیاوریم.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ   ‌قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ  اللَّهُ الصَّمَدُ   لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ   وَلَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُوًا أَحَدٌ

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ

 

خطبه دوم:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

عبادالله، بندگان خدا، خواهران و برادران ایمانی، أُوصیکُمْ و نَفسی بِتَقْوَى اللّهِ، نماز گزاران عزیز همه شما را دعوت به رعایت تقوا و خدا ترسی می نمایم و خودم را مؤکداً دعوت به رعایت تقوا می نمایم.

امیرالمؤمنین در فرازی از نامه ۱۹۰ که در نهج البلاغه آمده است می فرماید: پرهیزکاران کسانی هستند که در دنیا اعمالشان پاک و از هر گونه آلودگی مبرا هستند ” الَّذِینَ کَانَتْ أَعْمَالُهُمْ فِی الدُّنْیَا زَاکِیةً

امیدواریم خدای متعال در همه عرصه های زندگی به ما توفیق رعایت تقوای الهی را کرامت بفرماید.

۲۰ جماد الثانی ولادت خجسته و نورانی بی بی دو عالم و سرور زنان عالم حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا علیها السلام را به ساحت مقدس حضرت بقیه الله الاعظم روحی له الفداه و همه محبّان اهل بیت تبریک و تهنیت عرض می کنیم.

الگو پذیری از زندگانی حضرت زهرا سلام الله علیها برای جامعه ما امری حیاتی است باید جامعه ما الگوی خود را نگین آفرینش بی بی دو عالم فاطمه زهرا قرار دهد. اگر این چنین شد جامعه ما به سوی رشد و کمال حرکت خواهد کرد.

همچنین سالروز ولادت بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره)، این ولادت با سعادت را به همه تبریک عرض می کنیم. امیدواریم خدا متعال آن عبد صالح را با اجداد طاهرین خود محشور بفرماید ان شاء الله.

فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب را داشتیم که فرمایشات بسیار مهم و کلیدی و اساسی بود. فرمودند: بعضی خواص در جهت تلاش عقیم دشمن مسئله حجاب اجباری را مطرح می کنند. حکومت اسلامی موظف است که مقابل حرام اجتماعی بایستد. همان نکته ای که در خطبه اول اشاره کردم. متأسفانه خواص بی بصیرت و دین به دنیا فروخته که هم به خود و هم جامعه خودشان خیانت می کنند منادی این سخنان هستند.

فرمودند: دشمنان انقلاب اسلامی ۴۰ سال است که به طور دائم علیه نظام و ایران اسلامی مشغول توطئه هستند؛ دست از توطئه دشمنان برنداشته اند، مستمراً استکبار جهانی علیه انقلاب اسلامی توطئه می کند و دسیسه می چیند.

فرمودند: این مایه افتخار ما است. میلیارد ها پول خرج می کنند و شخصیت های فکریشان دور هم می نشینند و برای اینکه به نظام ضربه بزنند و آن را ریشه کن کنند برنامه ریزی می کنند اما این شجره طیّبه ۴۰ سال است که دارد رشد می کند و این توطئه ای که علیه ملت ما شده است علیه هیچ کشور و ملتی به این اندازه توطئه وجود نداشته است.

ما باید تلاش کنیم فرمایشات رهبری را نهادینه کنیم، سیاست های کلی نظام باید با فرمایشات رهبری پیش رود. مواضع مسئولین ما باید با فرمایشات رهبری تنظیم شود.

خطاب به آمریکایی ها و اروپایی ها جمله خیلی قشنگی فرمودند، فرمودند: به شما چه مربوط است که ما در منطقه حضور داریم مگر باید از شما اجازه بگیریم. شما به منطقه ما آمده اید. شما به کشورهای خاورمیانه، عراق، افغانستان و به کشورهای دیگر لشک کشی و تجاوز کردید، تروریست هایی که شما حمایت می کنید در سوریه چه جنایاتی که نمی کنند و آن وقت که ما با هماهنگی با آن کشورها که در منطقه خودمان است، وارد شدیم؛ شما می گویید چرا آنجا حضور دارید؟! برای ما خط و نشان می کشید؟!

۱۸ اسفندماه سالروز تأسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد است، کانون های فرهنگی هنری مساجد ظرفیتی خیلی خوب و بی بدیل است که در ارتقاء سطح فرهنگی جامعه مؤثر است، البته اگر از ظرفیت آن ها استفاده کامل شود.

ما معتقد هستیم که متأسفانه درست است که این بخش از کار برعهده وزارت ارشاد است ولی آن مقداری که وزارت ارشاد به مسائل دیگر مثل موسیقی، تئاتر و سینما توجه می کند؛ آن ها هم لازم است و نمی گوییم که لازم نیست ولی ای کاش همان مقداری که به آن ها بها می داد به مساجد هم بها می داد. اگر ارشاد اسلامی این کار را می کرد بسیاری از مشکلات فرهنگی جامعه حل می شد و معضلات و ناهنجاری های فرهنگی در جامعه کمتر داشتیم.

۲۲ اسفندماه روز بزرگداشت شهدا و سالروز تشکیل بنیاد شهید به فرمان امام راحل رضوان الله تعالی علیه است. مهمترین وظیفه بنیاد شهید و امور ایثارگران حفظ و حراست و پاسداری از فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت در جامعه است. قبور نورانی شهدا باید مورد حفاظت و حراست قرار بگیرد. متأسفانه می بینیم خود بنیاد شهید که این مهم را بر عهده دارد در این امر کوتاهی می کند.

در قطعه شهدا اجازه می دهد غیر شهدا دفن شوند که این کاملاً خلاف مقرارت و ضوابطی است که مصوب شده است و بنده از جوانان عزیز خادم الشهدا که جلوی این کار را که اخیراً گرفتند تشکر می کنم و به بنیاد شهید و همه دستگاه های ذیربط تأکید می کنم که مضجع نورانی و قبور نورانی شهدا میراث گرانبهایی است که ما باید با تمام وجودمان از آن ها حراست و مراقبت کنیم. ( تکبیر نمازگزاران )

پیام این ها باید به نسل های آینده رسیده شود، این شهدا میراث گرانبهایی هستند که پیامشان برای نسل های بعدی پی در پی رسیده شود که این فرهنگی که کشور ما را نجات می دهد، در کشور ما جاری و ساری باشد. توجه و اهتمام رهبر معظم هم به شهدا و خانواده شهدا همین است که ما باید از آن درس بگیریم.

در اخبار شنیدم که حضرت آقا با خانواده شهید حدادیان همین شهید بسیجیِ غائله و اغتشاشات خیابان پاسداران تهران، دیدار کردند و از این خانواده شهید تجلیل کردند، این ها باید برای مسئولین و همه ما درس باشد ما هر چه داریم از شهدا و خانواده شهدا داریم.

مناسبت بعدی که باید اشاره کنم، روز راهیان نور می باشد که معین شده است و خیلی مسئله مهمی است که واقعاً مسئله راهیان نور در کل کشور اثر فرهنگی و تربیتی و آموزشی خود را دارد و بسیار حرکت مبارکی است و در ترویج ارزش های انقلاب اسلامی در این گونه اردوها برنامه بسیار صحیح و درستی است.

از جمله اثرات این اردوهای راهیان نور، ارتباط  نسل جوان با نسل اول انقلاب برقرار می شود و ارزش ها و اهداف والای انقلاب اسلامی به نسل جوان منتقل می شود.

انتقال ارزش ها و اهداف دفاع مقدس، مأنوس شدن نسل امروز با ارزش های دفاع مقدس: مثل ایثارگری، شهادت طلبی؛ هیچ چیز به این اندازه اثر ندارد، جوانی که مورد هجمه فرهنگی دشمن است شما او را در جبهه ها ببرید و به او نشان دهید که جوانی که هم سن و سال او بوده است چه ایثارگری ها و فداکاری هایی کرده است، چه از خود گذشتگی هایی برای وطن، خاک و دفاع از دین خود نشان داده است و خیلی اثر می کند.

فلذا ما باید این ظرفیتی که راهیان نور دارد و هر ساله بیشتر شکوفا می شود و خود را نشان می دهد، ما باید از این ظرفیت برای انتقال فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت به نسل جوان استفاده کنیم و بهره ببریم.

تذکر بسیار مهم دیگری که لازم است من از این تریبون عرض کنم در قضیه جشن ابتذال برج میلاد که در پایتخت جمهوری اسلامی متأسفانه این ابتذال و این افتضاح با حضور بعضی از مقامات مسئول اتفاق افتاد به حیثیت نظام مقدس جمهوری اسلامی آن هم به نام روز زن و فاطمه زهرا سلام الله علیها لطمه زد.

بنده از همین تریبون از مدعی العموم و دادستان محترم تقاضا می کنم چون این یک کار آشکار و در ملأ عام و مراسم رسمی بوده است که نوازندگان بنوازند، دخترکان با آن ساز و آواز های آنچنانی برقصند به هر حال این چیزی نیست که بشود به راحتی از آن گذشت.

خانواده شهدا، ایثارگران، دلسوزان انقلاب اسلامی، علما و همه مردم مطالبه می کنند، همان آن هایی که برای این انقلاب شهید، جانباز، آزاده دادند مطالبه می کنند چرا این اتفاق باید در برج میلادی که نمادی از پایتخت تهران است اتفاق بیفتند.

.

.

.