۱۸م، اسفند ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۸م, اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۵:۵۹ ب.ظ | کد خبر: 69650

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین وحدت بخش نماز جمعه دزفول با حضور مردم متدین و ولایت مدار و به امامت حجة الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول در قرارگاه فرهنگی این شهرستان مصلای امام علی(ع) برگزار شد.

ملکه تقوا و خداترسی باعث نجات و پاکدامنی و عفت برای انسان می شود

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز با دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: ملکه تقوا و خداترسی باعث نجات، پاکدامنی و عفت برای انسان می شود.

وی افزود: اگر در جامعه ای تقوا نباشد بی حیایی و هرزگی آنرا فرامی گیرد و جامعه را دچارعقب افتادگی خواهد کرد.

تبیین سبک زندگی  فاطمی

امام جمعه دزفول در ادامه خطبه با تبریک روز ولادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) به تبیین سبک زندگی  فاطمی پرداخت و گفت: یکی از جامع ترین الگوهای بشری برای سبک زندگی وجود مقدس حضرت فاطمه زهرا(س) است که همه باید به آن حضرت معرفت پیدا کنند تا از معارف وجود مقدس آن حضرت در زندگی بهره ببرند.

وی افزود: شیعه حقیقی در گرو عمل کردن به دستورات اهل بیت علیهم السلام است نه شعار دادن.

حجاب یک رفتار اجتماعی است که اگر رعایت نشود به کل جامعه لطمه خواهد زد

امام جمعه دزفول با بازگوکردن بخشی از فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص حجاب گفت: حجاب یک رفتار اجتماعی است که اگر رعایت نشود به کل جامعه لطمه خواهد زد.

نباید به نقشه دشمن با عناوین آزادی و الزامی بودن حجاب توجه کرد

وی گفت: همانطور که نظام، امنیت را برای جامعه تأمین می کند باید اخلاق را نیز تامین نماید و این حق مردم است و نباید به نقشه دشمن با عناوین آزادی و الزامی بودن حجاب که به دنبال ترویج بی حیایی در جامعه هستند توجه کرد.

جامعه باید نگین آفرینش یعنی بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا را الگو قرار دهد

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با تبریک ولادت بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی(ره)  و نیز ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) الگو پذیری از آن حضرت را امری حیاتی برای جامعه دانست و اظهار داشت: جامعه باید نگین آفرینش یعنی بی بی دو عالم را الگو قرار دهد که در اینصورت این جامعه به سوی رشد و کمال حرکت خواهد کرد.

بازگو کردن فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری درخصوص حجاب

امام جمعه دزفول با بیان این مطلب مهم از فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری که بعضی از خواص در جهت تلاش عقیم دشمن مسئله حجاب اجباری را مطرح می کنند تأکید کرد: متأسفانه خواص بی بصیرت و دین به دنیا فروخته که هم به خود و هم به جامعه خیانت می کنند منادی این سخنان هستند.

اگر اداره ارشاد به کانون های مساجد توجه می کرد مشکلات بسیاری حل می شد

خطیب نماز جمعه دزفول همچنین با گرامیداشت ۱۸ اسفند روز کانون های فرهنگی هنری مساجد افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد ظرفیت های خوبی هستند که در راستای ارتقای سطح فرهنگی جامعه نقش ویژه ای دارند و اگر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به همان اندازه که به تئاتر و موسیقی توجه داشت (که البته توجه به این رشته ها هم خوب است) به کانون های مساجد توجه می کرد مشکلات بسیاری حل می شد.

امام جمعه دزفول گفت:اگر از ظرفیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد به درستی استفاده می شد بسیاری از مشکلات فرهنگی جامعه رفع می شد.

وظیفه بنیاد شهید حفظ و پاسداری از فرهنگ شهادت است

وی همچنین با گرامیداشت سالروز تشکیل بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: وظیفه بنیاد شهید حفظ و پاسداری از فرهنگ شهادت است این در حالی است که در روزهای اخیر، بنیاد شهید دزفول اجازه دفن افراد غیر شهید را در قطعه شهدا داده که با همکاری خادم الشهدا جلوی این کار گرفته شد.

مزار شهدا میراث گرانبهایی هستند که باید از آنها حراست کرد

امام جمعه دزفول با انتقاد از دفن افراد غیره در قطعه شهدا افزود: مزار شهدا میراث گرانبهایی هستند که باید از آنها حراست و فرهنگ شهادت را به نسل های دیگر منتقل کرد.

راهیان نور علاوه بر اثر تربیتی موجب ارتباط نسل جوان با نسل اول انقلاب می شوند

وی همچنین به روز راهیان نور اشاره کرد و گفت: راهیان نور اثر تربیتی و فرهنگی بسیاری در کشور دارند و در ترویج ارزش های انقلاب اسلامی مؤثرند که موجب ارتباط نسل جوان با نسل اول انقلاب می شوند.

انتقاد از برنامه ابتذال در برج میلاد تهران و درخواست از دادستان و مدعی العموم

خطیب نمازجمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه های این هفته به جشن گرامیداشت روز زن و ابتذال در برج میلاد تهران اشاره و اظهار کرد: ابتذال در برج میلاد که نماد ایران است با موسیقی و نوازندگی و رقص دختران در یک برنامه رسمی قابل توجیه نیست.

وی از دادستان و مدعی العموم درخواست کرد در چارچوب قانون با این موضوع برخورد کند.

شمارش معکوس برای رژیم صهیونیستی آغاز شده است

امام جمعه دزفول در بخش دیگری از خطبه های نماز گفت: شمارش معکوس برای رژیم صهیونیستی آغاز شده و امیدواریم همانطور که رهبر کشورمان بشارت دادند صهیونیسم تا کمتر از ۲۵ سال نابود شود.

وزیر محترم کشور به خواسته به حق مردم دزفول توجه کند

امام جمعه دزفول همچنین با اشاره به پیگیری های خود در تعیین مدیری توانمند برای شهرستان دزفول با برشمردن  برخی از مشکلات پیش آمده در این شهرستان تأکید کرد: اینجانب از وزیر محترم کشور تقاضا می نمایم مدیری شایسته، توانمند و لایق را در دزفول انتخاب کنند تا ضمن نظارت کامل به همه دستگاه های اجرایی مشکلات مردم را مرتفع کنند چرا که این خواسته به حق مردم است.

تقدیر از برنامه خوب خواهران محجبه در بوستان دزفول

خطیب نماز جمعه دزفول در پایان از برنامه بسیار خوب خواهران محجبه در بوستان دزفول و نیز زحمات سرهنگ پاسدار محتشمی راد فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول تقدیر کرد و انتصاب فرمانده جدید سرهنگ سعادت زاده را تبریک گفت.