۱۷م، اسفند ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۷م, اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۴ ق.ظ | کد خبر: 69614

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز”حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در دیدار شیخ حسین غبریس رئیس مجمع علمای مقاومت اسلامی لبنان ضمن قدردانی از پذیرش دعوت گفت: دزفول شهر شیخ اعظم، شیخ مرتضی انصاری و علما و بزرگانی چون آیت الله قاضی(ره) امام جمعه فقید دزفول می باشد.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: حزب الله لبنان در کنار ایران با استکبار جهانی و اسرائیل غاصب مبارزه می کند و ریشه تکفیری ها و داعش را از بین برده، و همانگونه که مقتدای مسلمانان، مقام معظم رهبری وعده دادند بزودی شاهد محو شدن اسرائیل از صحنه گیتی خواهیم بود.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی رمز موفقیت کشورها را روحیه شهادت طلبی دانست و اظهار کرد: شهر دزفول از شهرهای مقاوم است که در دوران دفاع مقدس شهدای زیادی تقدیم اسلام کرده، متحمل موشک های دشمن شده و به بلد الصواریخ مشهور شده است.

همچنین شیخ حسین غبریس ضمن اظهار خرسندی از حضور در دزفول گفت: افتخار بزرگی است که از مؤسسین حزب الله بوده و با بیشتر شهدای مقاومت از جمله عماد مغنیه آشنا هستم و باید بابت این آشنایی شاکر خدا باشم.

رئیس مجمع علمای مقاومت اسلامی لبنان به تغییر امور لبنان پس از سقوط شاه ایران اشاره کرد و افزود: محبت به امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری و مردم ایران علاقه ای دینی بوده و زودگذر نیست، برای ما عبادت محسوب شده و چیزی جز مرگ ما را از آن جدا نمی کند.

عضو شورای راهبردی حزب الله لبنان حکومت ایران را حکومت امام علی(ع) و پیامبر (ص) دانست و تصریح کرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایر ان مردم لبنان نیز تکبیر گویان همراه با مردم ایران و در دفاع از جمهوری اسلامی به خیابان می آمدند.

وی خاطرنشان کرد: مؤسسه مجمع علمای مسلمان شیعه و سنی همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی ایران تأسیس شده و اعضای آن از ۵ نفر به ۲۶۰ نفر رسیده است که سید حسن نصرالله ناظر بر انجام امور می باشد.

شیخ حسین غبریس افزود: علاقه به ایران بر اساس اعتقادات راسخ بوده، و مذهب شیعه و اهل بیت علیهم السلام موجب وصل شده که نمی توان به سادگی از آن گذشت.

شایان ذکر است که شیخ حسین غبریس رئیس مجمع علمای مقاومت اسلامی لبنان، ریاست مجامع تلفیقی مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی لبنان، عضو شورای راهبردی حزب الله لبنان و عضو شورای مرکزی اتحادیه علمای کشورهای اسلامی می باشد که به دعوت حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول به این شهرستان آمده است.