۱۶م، اسفند ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۶م, اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۹ ق.ظ | کد خبر: 69572

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام و المسلمین قاضی امام جمعه دزفول در همایش منطقه ای ترویج فرهنگ صلح و سازش و تجلیل از فعالین و منادیان صلح در شوراهای حل اختلاف شهرهای شمال خوزستان گفت: صلح و سازش در آموزه های دینی ما اهمیت فراوانی دارد و بعثت پیامبر اکرم(ص) و پایه اسلام براساس صلح و سازش برافراشته شد.

حجة الاسلام و المسلمین قاضی وجود اختلاف را سبب ایجاد ظلم و جور دانست و خاطرنشان کرد: با ظهور مصلح جهانی ظلم و جور، اختلافات و تفرقه ها در جوامع بشری زدوده می شود و با نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش در جامعه می توان زمینه ظهور را فراهم کرد.

امام جمعه دزفول اصلاح ذات البین و ایجاد صلح و سازش را بهترین کار عنوان کرد و گفت: بهترین راهکار قوام نظام در جامعه ایجاد صلح و سازش است و اگر جامعه ای مورد غضب الهی قرار بگیرد در آن جامعه اختلاف ایجاد می شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول تأکید کرد: اختلافات سبب می شود که جامعه از اوج عزت به حضیض ذلت برسد و با از بین بردن آن می توان زمینه رشد، پیشرفت و تعالی جامعه را فراهم کرد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به اینکه رفع اختلاف و اصلاح ذات البین سیره و شیوه بزرگان است، گفت: شورای حل اختلاف توانسته است پرونده های پیچیده بسیاری را در فضایی مبنی بر مصالحه حل کرده و دشمنی ها را از بین ببرد.

امام جمعه دزفول خواستار آسیب شناسی، بررسی دقیق و بازیابی نقاط ضعف و قوت در حل اختلافات شدند تا بخشنامه ها و آیین نامه های عملی صادر شده بر اساس آسیب شناسی های انجام شده، سبب بهره برداری هر چه بهتر از این ظرفیت ها شود.