۱۴م، اسفند ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۴م, اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۴ ق.ظ | کد خبر: 69527

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول در یک اقدام ارزنده ابتکاری و فرهنگی مزار شهدا را رنگ آمیزی کردند.

مریم علیزاده که خود را خادم شهدا نامید در گفتگو با خبرنگار این پایگاه گفت: این کار فرهنگی با نام وارثان شهدا از خرداد ماه سال ۹۴ از مزار شهدای شهیدآباد دزفول شروع شد و از اردیبهشت سال ۹۶ پس از پایان رنگ آمیزی مزار شهدا در شهیدآباد به رنگ آمیزی مزار شهدای  گلزار بهشت علی پرداختیم.

وی اظهار کرد: با انتشار کارهای انجام شده در فضای مجازی و در سایت های خبری بسیاری از خواهران که معمولا دانشجویان جوان بین ۱۸ تا ۲۸ سال بودند مجذوب این کار شدند و مورد استقبال بسیار خوبی قرار گرفت و امروز ۳۰ نفر مشغول به کار هستند.

همچنین سواری ممبینی دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر علاقه و ادای دِین جزئی به شهدا را انگیزه خود از انجام این کار دانست و گفت: چادرمان عهدی است که با شهدا بسته ایم و باید سعی کنیم با حفظ حجاب خود راه شهدا را ادامه دهیم چون شهدا برای حفظ حجاب، جان خود را فدا کردند.

پریسا دهقان دانشجوی مهندسی کامپیوتر نیز ادامه راه شهدا را ادای دِین به شهدا که از جان خود در سن نوجوانی و جوانی برای حفظ کشور و زندگی راحت امروز ما گذشتند دانست.

دانشجوی سال آخر رشته عمران که خود را معرفی نکرد گفت: از طریق بسیج دانشگاه به این کار فرهنگی گرایش یافته و با انجام آن حس بسیار خوبی دارم، باید برای استمرار فرهنگ شهدا خصوصا در قشر خواهران، حرمت خون شهدا را که برای دفاع از مملکت، حجاب و حریم اسلام و ولایت جان دادند با تمام توان حفظ کرد.

برادر سردار شهید نجات نجف آبادی که در عملیات والفجر ۸ در منطقه فاو به شهادت رسیده گفت: باید همیشه یاد شهدا را زنده نگه داشت و خواهران دانشجو با این کار فرهنگی و ارزشمند خود یاد شهدا را زنده نگه داشته و کمی از زحمات شهدا را جبران  می کنند.