۱۸م، اسفند ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

زندگی نامه شهید بیژن نبی پور

همواره به برادران سفارش می نمود که مساجد را فراموش نکنند.

زمان انتشار: ۱۸م, اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 69509

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

زندگینامه برادر شهید بیژن نبی پور

برادر شهید در شهریور ماه سال ۱۳۴۲ در خانواده ای مذهبی در دزفول دیده به جهان گشود و از همان کودکی فردی خوش برخورد بود و همواره دوست داشت با مردم زندگی کند و این خصوصیت بعدها او را به بررسی اوضاع اقشار مختلف جامعه کشاند.

چیزی که او را زجر می داد و همیشه برای آنان ناراحت بود ظلم و تجاوز طلبی عده ای از خدا بی خبر بود که اکثریت مطلق جامعه را برای خود می خواستند.

او بر خلاف این خواست طاغوت و طاغوتیان مداوم جهت پیدا کردن گمشده ای بود تا بدان وسیله بتواند مردم را بیاگاهاند و نپذیرفتن وضع موجودشان وا دارد و بالاخره در این تلاش پیگیر و مداوم به جلسه ای راه یافت که برادران در آن تفسیر قرآن و مسائل مذهبی را طرح و نظر خواهی می نمودند که ایشان در این جلسات نقش عمده ای را ایفا می نمود و در این جلسات گمشده خود را پیدا نمود و به کار تبلیغات پردازد.

وی ضمن تحصیل همچنان به پاسداری از انقلاب اسلامی مشغول بود تا اینکه جنگ از سوی کفار بعثی و به فرمان شیطان بزرگ به مردم ما و انقلاب اسلامی ما تحمیل شد بلافاصله سلاح بر گرفت و به مقابله پرداخت در این موقع وی از طرف سپاه جهت نگهبانی به پلدختر اعزام شد ولی از آنجا که عشق او به شهادت شگفت آور بود مداوماً اعتراض می نمود که چرا به جبهه فرستاده نمی شود.

بعد از برگشت از مأموریت خود و مراجعت به دزفول روانه جبهه شد و با تمام قوا با عوامل مزدور رژیم بعث به جنگ پرداخت. با این وجود از شهر غافل نبود و همواره به برادرانش سفارش می نمود که در خانه نمانند و در بسیج متشکل شوند.

در این مدت کمترین وقت خود را برای خود زندگی نکرد. او همواره به برادران سفارش می نمود که مساجد را فراموش نکنند و تأکید داشت که جلسات قرائت قرآن در مساجد سر و سامان داده شود و خود به این کار نیز اهتمام می ورزید و چنانکه بعد از رفتن به جبهه نیز با کمک ستاد هماهنگی بسیج مردم در محل مسجد امام حسین(ع) ستادی تشکیل داده و آن را به یکی از دیگر از برادران سپرد تا خود روانه جبهه شود و از نعمت بودن در جبهه جنگ محروم نماند.

وی در جبهه ماند و دلاورانه از اسلام و قرآن و امام دفاع کرد و سرانجام به نهایت آرزوی خویش دست یافت و از جمله آن مؤمنان گردید که (( فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ)) آن مؤمنان که رسالت خویش را به اتمام رساندند و به سوی پروردگارشان پر گشودند.

خدای مؤمنان از او راضی باد

روحش شاد و راهش پر رهرو باد

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول