۱۲م، اسفند ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۲م, اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۲ ق.ظ | کد خبر: 69466

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در همایش عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران که در پشتیبانی منطقه ۶ جنوب غرب نزاجا تشکیل شد، حضور در جمع روحانیون عقیدتی سیاسی ارتش را توفیق الهی دانست و گفت: وجود نیروهای تلاشگر در ارتش سبب شده است که ارتش جمهوری اسلامی ایران به یک ارتش مکتبی تبدیل شود.

امام جمعه دزفول اظهار کرد:با تلاش روحانیون عقیدتی سیاسی مسائل فرهنگی و دینی در نیروهای مسلح پیشرفت خوبی داشته که جای تقدیر دارد باید به افق های بلندتر و مهم تر نگریست و بازایستادن از حرکت و توقف به بهانه رضایت از وضعیت موجود ابتدای شکست و حرکت در سراشیبی است.

وی با بیان حدیثی از امام عسکری(ع) خاطرنشان کرد: ایمان به خدا و روحیه خدمت به مردم مهمترین خصلت انسان می باشد و هرچه ایمان قویتر باشد روحیه خدمتگذاری نیز بالاتر خواهد بود.

امام جمعه دزفول شناخت راه های ورود شیطان برای ربودن ایمان انسان را ضروری دانست و افزود: باید مراتب ایمان را طی کرد، ایمان نیاز به مراقبت دارد تا شیطان آن را از انسان نرباید.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی به اهمیت فضای مجازی اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری فضای مجازی را نوعی مبارزه می دانند که شکل آن تغییر کرده است، و بصیرت و آگاهی افراد اقتضا می کند که متوجه اطراف بود.

وی با تأکید بر این که باید در مبارزات فرهنگی شجاعانه و متهورانه ایستاد گفت: دشمن از قدرت ایران هراس دارد و وارد مبارزه نظامی نمی شود ولی با تمام توان هجمه فرهنگی را علیه ایران ادامه می دهد و می طلبد که در مسائل اعتقادی- فکری و دینی دقیق بود.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: برای مبارزه به هجمه فرهنگی دشمن چاره ای جز تربیت صحیح فرزندان وجود ندارد و می توان قصص انبیا را بصورت داستان یا فیلمنامه به جامعه عرضه کرد که تأثیر فراوانی خواهد داشت.

وی شخصیت دادن به جوانان را بسیار مهم دانست و گفت: رفتار عملی اثر بیشتری دارد و بسیاری از بزرگان این گونه بوده اند، و گاه یک رفتار، اثرات بسیار خوب و ماندگاری بر افراد خواهد گذاشت.