۱۱م، اسفند ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۱م, اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۶:۰۳ ب.ظ | کد خبر: 69451

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان دزفول با حضور مردم متدین و ولایت مدار دزفول و به امامت حجة الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

دعوت به تقوای الهی

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز با دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: تقوا ملکه درونی و عامل جلوگیری از محرمات و وسوسه های شیطانی است.

سیره زندگی اهل بیت علیهم السلام بهترین سبک برای زندگی جامعه بشری است

امام جمعه دزفول در ادامه سبک زندگی دینی به موضوع سیره حضرت فاطمه زهرا(س) از منظر روایات پرداخت و گفت: جایگاه اهل بیت عصمت و طهارت و سیره زندگی آنان بهترین سبک برای زندگی جامعه بشری است.

انسان مسلمان باید از کسانی پیروی کند که خود راه و طریقه حق را پیموده اند

وی توسل به شیوه عمل بزرگان و صالحان را امری عقلایی برای زندگی خوب دانست و تصریح کرد: انسان مسلمان باید از کسانی پیروی کند که خود راه و طریقه حق را طی نموده و برکات آن را درک نموده باشند.

حضرت زهرا(س) الگویی صالح و نمونه برای جامعه بویژه بانوان است

امام جمعه دزفول ازحضرت زهرا(س) بعنوان الگویی صالح و نمونه یاد کرد که جامعه به ویژه قشر عظیم خواهران باید آن حضرت را اگوی خود قرار دهند تا سعادتمند شوند.

وی همچنین معاد باوری حضرت فاطمه(س) را بیان و با تلاوت آیاتی از سوره دهر (انسان) اهمیت معاد باوری اولیاء خدا را برشمرد.

امام جمعه دزفول برخی رفتارهای ارزشمند و سلوک زیبای آن حضرت با همسرش حضرت امیرمؤمنان(ع) را بیان نمود و یادآور شد: کارشناسان و دست اندرکاران اجتماعی باید روش صحیح زندگی مشترک از ابتدا تا پایان دوره حیات خود را برای خانواده ها بازگو کنند.

وی افزود: عبرت های زندگی حضرت زهرا(س) با مولا امیرالمؤمنین(ع) را باید تشریح کرد تا زمینه جدایی و طلاق در جامعه گسترش نیابد.

مادران شهدا جلوه های زیبایی از صبر و پایداری را در تمامی عرصه ها نشان داده اند

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز سالروز رحلت حضرت ام البنین(س) و تجلیل از مادران و همسران شهدا را گرامی داشت و گفت: نقش مادران و همسران شهدا در پیروزی انقلاب و استمرار آن مهم و کلیدی است و آنها جلوه های زیبایی از صبر و پایداری را در تمامی عرصه ها نشان داده اند.

مردم به کمک نیازمندان بشتابند و در آستانه سال نو از جنس های ایرانی خرید کنند

امام جمعه دزفول همچنین سالروز تأسیس کمیته امداد و هفته نیکوکاری را گرامی داشت و از آحاد مردم خواست به کمک نیازمندان و مستمندان بشتابند و در آستانه سال نو از جنس های ایرانی خرید کنند تا مانع بیکاری کارگران و تعطیلی کارخانه ها شود.

گرامیداشت ۱۵ اسفند روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی

وی با گرامیداشت ۱۵ اسفند روز درختکاری و هفته منابع طبیعی دزفول با اشاره به مشکل کم آبی در استان خوزستان گفت: مشکل آب خوزستان که جنبه حیاتی برای این استان دارد با هیاهو و جنجال حل نمی شود.

محیط زیست و طبیعت خوزستان مورد تهدید جدی قرار گرفته است

امام جمعه دزفول یادآور شد: خوزستان با دارا بودن پنج رودخانه، از ۳۰ درصد آبهای جاری کشور برخوردار است که متأسفانه در سالهای اخیر با برداشت بی رویه از رودهای کارون و دز، محیط زیست و طبیعت خوزستان مورد تهدید جدی قرار گرفته است.

خطیب نماز جمعه دزفول افزود: با کم شدن دبی رودخانه ها تالابهای منطقه خشک شده و صحرا و بیابانهای بی آب و علف توسعه یافته اند، اقلیم عوض شده و دشت خوزستان که دارای بیشه زارهای فراوانی بوده در معرض خشک شدن هستند.

مشکل آب خوزستان با متهم کردن یکدیگر حل نمی شود

وی با اشاره به اینکه طرحهای کلان ملی و کشاورزی، زیست محیطی و منابع طبیعی نیز با رکود و تعطیلی مواجه شده اند گفت: مشکل آب خوزستان با متهم کردن یکدیگر حل نمی شود و افرادی که امروز باید پاسخگو باشند نباید مدعی باشند، و مسئولانی که سالیان سال در مسندهای مهم مسئولیت داشته اند مسئول هستند و باید پاسخگو باشند.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی تأکید کرد: مسئولان اعلام کنند در مدت مسئولیت خود کدام اقدام علمی و عملی را انجام داده و از مجاری قانونی پیگیری کرده اند.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: افرادی که به استان خوزستان کلیدی ترین استان کشور لطمه می زنند دانسته یا نادانسته به ضدانقلاب خدمت کرده اند زیرا مشکل کم آبی کشاورزی، دامداری و دیگر اقشار مختلف را تحت تأثیر قرار داده است.

هر مسئولی باید گزارش عمکلرد خود را در خصوص اقتصاد مقاومتی ارائه کند

خطیب نماز جمعه دزفول در فرازی دیگری از خطبه های امروز به اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال نیز اشاره کرد و گفت:هر مسئولی باید گزارش عمکلرد خود را در خصوص اقتصاد مقاومتی ارائه کند و اعلام کند چه میزان از طرحهای اشتغالزا و تحقق اقتصاد مقاومتی حمایت کرده و چه میزان با فساد مقابله کرده اند.

مسئولان ذیربط باید ازظرفیت های این مهندسان توانمند استفاده کنند

امام جمعه دزفول افزود: به مناسبت روز مهندس، تعدادی از جوانان تحصیل کرده و متخصص، گزارشی از تشکیل جامعه مهندسین و نخبگان دزفول بعنوان نخستین سازمان مردم نهاد تخصصی شمال خوزستان ارائه کردند که با دارابودن چندین هزار متخصص در رشته های مختلف و مقاطع مختلف چندین کمیسیون تخصصی تشکیل داده و آمادگی خود را برای همکاری در کلیه عرصه های توسعه شهرستان اعلام کردند که بنده از آنها تقدیر کردم.

وی افزود: مسئولان ذیربط باید از ظرفیت های این مهندسان توانمند استفاده کنند تا شاهد شکوفایی اقتصادی منطقه باشیم.

ناکامی آمریکا در صدور قطعنامه ضد ایرانی نشان از اقتدار ایران در منطقه است

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه های نماز با اشاره به آخرین شکست مفتضحانه آمریکا و غرب در سازمان ملل جهت صدور قطعنامه ضد ایرانی و یمنی گفت: این حرکت آمریکا نشان از اقتدار ایران در منطقه دارد و برای سرپوش گذاشتن به جنایات رژیم صهیونیستی اسرائیل می باشد.

با مخلان امنیت و نظم جامعه نباید مماشات کرد

حجة الاسلام  والمسلمین قاضی به موضوع اغتشاشات خیابان پاسداران تهران نیز اشاره کرد و از مسئولان تقاضا کرد با مخلان امنیت و نظم جامعه مماشات نکرده و عاملان ناامنی را تنبیه و مجازات کنند.

تقدیر از نیروی انتظامی برای برقراری امنیت و تلاش بیشتر آنان در مبارزه با سارقان

امام جمعه دزفول در پایان خطبه ها ضمن تشکر از تلاش نیروی انتظامی برای برقراری امنیت خواستار تلاش بیشتر آنان در مبارزه با سارقان درشهر شد.

سخنرانی پیش از خطبه ها

سخنران پیش ازخطبه ها رئیس کمیته امام خمینی(ره) شهرستان دزفول بود که بمناسبت سالروز تشکیل کمیته امداد امام گزارشی از عملکرد این نهاد در بخش های مختلف مسکن، بیمه، آموزشی و اقتصادی ارائه داد.

تجلیل از خانواده های شهدای مدافع حرم

همچنین پس از اقامه نماز، حجة الاسلام والمسلمنی قاضی نماینده ولی فقیه و امام جمعه دزفول در روز وفات حضرت ام البنین و روز تکریم مادران و همسران شهدا، از خانواده های شهدای مدافع حرم با تقدیم گل و هدیه، تجلیل کرد.