۲۵م، بهمن ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۵م, بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۲ ب.ظ | کد خبر: 69246

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسمین قاضی امام جمعه دزفول در مدرسه حضرت آیت الله العظمی نبوی و با حضور جمعی از مسئولین و علمای شهرستان، به تقارن ایام فاطمیه و دهه مبارکه فجر اشاره کرد و گفت: انقلاب ما درحقیقت یک انقلاب فاطمی بود و اکنون فجر ما، فجری فاطمی است و اگر امروز این توفیق را داریم که شیعه امیرالمؤمنین(ع) و حضرت زهرا(س) باشیم به برکت زحمات و خون دل هایی است که علما و بزرگان ما خورده اند تا جامعه ای شیعی داشته باشیم.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی برگزاری ایام فاطمیه را مهم دانست و افزود: شرط بهره مندی از ایام فاطمیه ارتقاء سطح معرفت نسبت به معصومین علیه السلام است و اگر فاطمیه نباشد، تاسوعا و عاشورایی هم وجود نخواهد داشت چرا که نشان دهنده نقش ویژه حضرت فاطمه علیها السلام در حلقه وصل نبوت و امامت است.

وی با ذکر روایاتی در بیان جایگاه حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار کرد: ارسال رسل و انزال کتب به معرفت اهل بیت(ع) بر می گردد و حضرت فاطمه(س) حلقه وصل اهل بیت(ع) بوده است، در حقیقت عصاره خلقت از اهداف انبیا در اهل بیت و فاطمه زهرا(س) خلاصه می شود.

امام جمعه دزفول افزود: تمام عالم هستی به واسطه معصومین گشوده و ختم می شود و معصومین واسطه و ارتباط بین خالق و مخلوقند و اگر این واسطه فیض الهی نباشد ارتباط بین خالق و مخلوق قطع می شود.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: مودت اهل بیت(ع) در مودت فاطمه زهرا(س) خلاصه می شود و باید در کنار محبت و مودت اهل بیت(ع) فضایل و مناقب ایشان را بشناسیم تا معرفت پیدا کنیم.