۲۵م، بهمن ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۵م, بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۰ ق.ظ | کد خبر: 69237

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول از کلینیک تخصصی شماره ۲ دزفول یازهرا(س) با حضور دکتر پریدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول بازدید کرد.

امام جمعه دزفول از روحیه تلاش جهادی حاکم بر کار تقدیر کرد و گفت: در این پروژه یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی مورد تأکید مقام معظم رهبری در حال تحقق است.

وی ضمن تأکید بر بکارگیری نیروهای بومی خاطرنشان کرد: نیروی بومی تعهد بیشتری برای  انجام کارها دارند و دزفول نیروی کارآمد و فنی فراوانی دارد که می توان از آنها بهره برد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی به ازدحام و تراکم بسیار زیاد در بیمارستان های دزفول اشاره کرد و افزود: خدمات ارائه شده در دزفول، شمال استان خوزستان و قسمتی از استان های ایلام و لرستان را پوشش می دهد و با تکمیل این بیمارستان و پوشش خدمات، تعادل نسبی برقرار می شود.

امام جمعه دزفول بیمارستان یازهرا(س) را برای شهرستان و منطقه کلیدی خواند و تصریح کرد: با اتمام و بهره برداری از این بیمارستان، دزفول، عملا در شمال استان به قطب درمانی تبدیل می شود که می تواند در بهداشت، و سلامت و درمان استان و جنوب غرب کشور مؤثر باشد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی اهمیت پروژه را مورد تأکید قرار داد و گفت: خوزستان استان بسیار حساس و راهبردی برای کشور محسوب می شود و اگر زیرساخت ها تقویت شود به تقویت کل کشور کمک خواهد کرد.

وی مجمع خیرین سلامت دزفول را یکی از مجمع های موفق سلامت در کشور دانست که با ساخت مراکز درمانی کوچکتر گامی در جهت سلامت افراد برداشته و ارزش فراوانی دارد.

همچنین دکتر پریدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول در این دیدار گزارشی از عملکرد شهرستان در عرصه های بهداشتی و درمانی ارائه داد و گفت: در حوزه دانشگاه علوم پزشکی برنامه ریزی مشخصی در تمام عرصه های بهداشتی و درمانی جهت ارتقا جایگاه منطقه تدارک دیده شده است.

دکتر پریدار افزود: در کشور بطور متوسط برای هر ۱۰۰۰ نفر یک تخت بیمارستانی وجود دارد که در دزفول این شاخص ۰/۹ بوده است و در مرداد سال ۹۴ در بازدید وزیر بهداشت مجوز بیمارستان دوم دزفول را مطالبه کرده و تفاهم نامه ای بین وزارت بهداشت کشور، بنیاد برکت و بنیاد مستضعفان برای احداث بیمارستانی با احداث ۲۰۰ تخت بیمارستانی در فاز اول شکل گرفت که در فاز دوم امکان افزایش تا ۵۵۰ تخت را هم دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول تصریح کرد: با بهره برداری از این پروژه تخت های درمانی برای استفاده بهینه بین دو بیمارستان دزفول تقسیم بندی خواهند شد.

شایان ذکر است که پرچم مزین به نام حضرت زهرا(س) با حضور حجة الاسلام والمسلمین قاضی نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول در بلندترین نطقه بیمارستان یازهرا(س) به اهتزاز درآمد.