۲۳م، بهمن ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۳م, بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰ ب.ظ | کد خبر: 69201

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آیت الله اختری عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور پیش از شروع راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهرستان دزفول آغاز چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، روز عزت و هوشیاری را تبریک گفت و افزود: انقلاب اسلامی ایران انفجار نور، علم و بیداری، و آغاز شکست مستکبران بود.

آیت الله اختری انقلاب اسلامی را با انقلاب های سراسر دنیا متفاوت دانست و گفت: انقلاب اسلامی ایران بر اساس گرایش به دین، باور اسلام و قرآن کتاب و آئینی که جامعه را زنده می کند شکل گرفت.

سخنران مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن دزفول تصریح کرد: مستکبران ۵۰ سال تبلیغ کردند که دین، مردم را از حرکت بازمی دارد ولی با انقلاب عالمی از مرکز فقه و فقاهت، دنیا فهمید همانگونه که در قرآن بیان شده دین مردم را زنده، علم را احیا کرده و عدالت، عزت، مردانگی و استقامت می آورد.

آیت الله اختری با اشاره به اینکه آمریکا از مرده زنده ناراحت است تصریح کرد: با شروع انقلاب اسلامی، دنیا دریافت که ملت ایران مردمی زنده و دیندار هستند و وعده خدا و رسالت امام زمان(عج) همان احیای دین است.

عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور خاطرنشان کرد: شعار ملت ایران از همان ابتدا “استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی” یعنی یک نظام مردمی در چارچوب اسلام بود.

وی اظهار کرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران یک کشور مستعمره و وابسته بود و ما بعنوان مسلمان و ملت ایران مطرح نبوده، هیچ اختیاری از خود نداشتیم، آمریکا ایران را اداره می کرد، ولی پس از پیروزی انقلاب مستقل شدیم.

آیت الله اختری استقلال را موجب پیدایش ارزش ها عنوان کرد و گفت: استقلال هزینه دارد و ملتی که می خواهد مستقل بوده و به استعمار متکی نباشد باید فداکاری کرده، از هنرهای خود استفاده نماید و بعد از آن به عزت و عظمت برسد.

سخنران این مراسم زیر سلطه بودن را شکست دانست و تأکید کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی، ملت ایران آنقدر عظمت یافته که دیگران در مقابل او کرنش می کنند، از زیر سلطه درآمدن قیمت دارد که با هیچ چیز قابل ارزیابی نمی باشد.

آیت الله اختری افزود: کشور بحرین استانی از ایران بود که در سال ۱۳۴۶ هویدا و شاه بی غیرت و بی عرضه به دستور آمریکا به دشمن واگذار کردند ولی در ۸ سال دفاع مقدس یک وجب از خاک ایران به تصرف دشمن در نیامد.

وی خاطرنشان کرد: امروز توان موشکی ایران، آمریکا را به وحشت انداخته  و ما معتقدیم نظام اسلامی تا جهانی شدن انقلاب اسلامی ادامه دارد و ملت ایران لحظه ای از ادامه راه خود کوتاه نخواهد آمد.