۲۲م، بهمن ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۲م, بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 69182

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” بزرگداشت ششمین سالگرد سردار سرلشکر شهید احمد سوداگر و شهدای شهرستان دزفول در حسینیه ثارالله این شهرستان با حضور امام جمعه دزفول، مسئولین شهرستان و مردم ولایتمدار و قدردان دزفول با شکوه کم نظیری برگزار شد.

در این همایش سردار رحیم صفوی خوزستان را قلب تپنده ملت ایران و دومین منطقه حیاتی کشور دانست و گفت: مردم دزفول مردمی مقاوم، دلیر و شجاع هستند که در دوران هشت سال دفاع مقدس و حملات موشکی رژیم بعثی به شهر دزفول، در شهر ماندند که جای تقدیر دارد.

وی در بیان شخصیت آیت الله قاضی یادآور شد: آیت الله قاضی عالمی شجاع، فقید و وارسته بود که هم در دوران پیش از انقلاب با رژیم پهلوی مبارزه کردند و هم در دوران جنگ تحمیلی در کنار رزمندگان و بسیجیان حضور داشته و ایستادگی کردند.

سردار صفوی در بیان خصوصیات شهید سوداگر اظهار کرد: سردار شهید سوداگر سرباز خوبی برای امام زمان(عج)، سرداری مؤمن، خردمند، شجاع و عاشق ولایت و نمونه ای از مردم دزفول بود که خدمات بسیاری در عرصه دفاع مقدس به کشور داشت.

سردار صفوی افزود: سردار سوداگر پس از جنگ تحمیلی با وجود بیش از ۸۰ درصد جانبازی، باز هم در میادین مختلف با انرژی و با صداقت مجاهدت می کرد و یکی از کارهای بزرگ ایشان بنیان گذاری پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس در ستاد کل بود.

وی آشنایی جوانان با علوم دفاع مقدس را ضروری دانست و تأکید کرد: شهیدان الگویی برای فکر و اندیشه ما هستند و باید این فکر و اندیشه، اخلاق و رفتار و کارآمدی را به جوانان و مدیران امروز آموخت تا بتوانند به درستی این کشور را اداره کنند.

شایان ذکر است که در پایان این همایش از خانواده های شهدا و خانواده شهیدان احمد و محمود سوداگر تجلیل شد و تابلوی چهره این شهیدان سرافراز در همین همایش توسط هنرمند دزفولی به تصویر درآمد به خانواده شهیدان سوداگر اهدا شد.