۲۳م، بهمن ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در بازدید آیت الله اختری از مراکز فرهنگی مصلای امام علی(ع)

آیت الله اختری: امکانات فرهنگی مصلای دزفول گویای تلاش بی وقفه امام جمعه دزفول است.

زمان انتشار: ۲۳م, بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۷ ق.ظ | کد خبر: 69175

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آیت الله اختری از اعضای شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور که در یوم الله ۲۲ بهمن دزفول حضور داشت و پیش از شروع راهپیمایی سخنان ارزشمندی را ایراد کرد به همراه حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول از حوزه آیت الله قاضی(ره) و مراکز فرهنگی مصلای امام علی علیه السلام قرارگاه فرهنگی شهرستان دیدن کرد.

آیت الله عباسعلی اختری در مصاحبه با خبرنگار این پایگاه، ضمن تبریک ۲۲ بهمن، حضور مردم را حماسی و پرشور خواند و گفت: حضور مردم حضور عشق بود که طوفان آفریدند، موج مردمی به شکل دریای متحرک به حرکت درآمد و چنین جمعیت عظیمی فقط به عشق حقیقت به میدان می آید.

عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به تعجب دیگر کشورها از انگیزه حضور مردم خاطرنشان کرد: کوته فکری دشمنان به گونه ای است که تصور می کنند حضور موج خروشان مردمی با تطمیع صورت می گیرد ولی نه تنها تطمیع نیست بلکه در این حضور با عشق و فداکاری هزینه هم می کنند.

آیت الله اختری در ارزیابی خود از مراکز فرهنگی مصلا نیز اظهار کرد: در شهرهای دیگر و حتی شهرهای بزرگ چنین امکانات فرهنگی ندیده ام که همه گویای تلاش بی وقفه امام جمعه دزفول است و احداث چنین مراکز و امکاناتی تلاش مضاعف اساتید فرهنگ و علم را برای بهره برداری از خدمات و ارائه مباحث گوناگون برای نسل جوان می طلبد.

وی با توجه به اینکه در دزفول بیش از ۱۲۰ جلسه قرائت قران وجود دارد که از طرف نهاد امامت جمعه پشتیبانی می شود تصریح کرد: جلسات قرائت قرآن مقدمه دریافت قرآن است و باید به دنبال تعلیم قرائت قرآن، تفسیر قرآن به جامعه منتقل شود و این نیز مقدمه ای بر رساندن قرآن به گوش جهانیان است، نفوذ قرآن نیز در هر جامعه مردم را زنده می کند.

آیت الله اختری در پیام خود به جوانان اظهار کرد: جوانان باید قرآن را بیاموزند، معنای آن را درک کرده و با جان و دل پیام های این کتاب آسمانی را دریافت و در راستای اهداف بقیه الله الاعظم به گوش جهانیان برسانند.

عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: جامعه ای که منتظَر دارد، امید دارد و جامعه ای که امید دارد از حرکت نمی ایستد و جامعه متحرک قطعا به سوی مقصد پیش می رود.

آیت الله اختری تأکید کرد: باید تلاش کنیم که برای امام زمان(عج) نیرو جذب کنیم که اگر امام حسین(ع)، امام علی(ع) و امام حسن(ع) یاران بیشتری می داشتند حتما پیروز میدان بودند.

آیت الله اختری افزود: حضرت بقیه الله الاعظم می خواهد با کلمه «لا اِلهَ اِلاَّ اللّهُ» در مقابل کل استکبار جهانی بایستد و نظام توحید را حاکم کند و دشمنان بسیاری خواهد داشت، به تعبیر امام رضا(ع) یاران ایشان گنج هایی در ویرانه های جهان هستند که باید جذب شده و به مهدویت و نظام توحید خدمت کنند.