۲۱م، بهمن ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۱م, بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱:۰۱ ب.ظ | کد خبر: 69132

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نشست هم اندیشی جامعه روحانیت شهرستان دزفول در مدرسه علمیه آیت الله العظمی نبوی (ره)با حضور روحانیون و ائمه جمعه و جماعت شهرستان دزفول برگزار شد.

آیت الله شفیعی در این همایش با گرامیداشت یاد علمای بزرگ دزفول گفت: باید قدر دزفول و علمای این شهرستان که در دیگر شهرها مانند نداشته اند دانست و تلاش کرد که رجال و علمای بزرگی در دزفول پرورش یابند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: ابهت، عظمت و قدرت روحانیت در دو اصل تقوا و ورع و ساده زیستی، و اتحاد خلاصه می شود که پیشرفت روحانیت در سایه عمل به این دو بوده است و باید از این دو راه مردم را هدایت کرد.

آیت الله شفیعی به تقوای روحانیت اشاره کرد و افزود: عبادت روحانیت باید بیش از دیگر افراد بوده، آخرت را بر دنیا ترجیح دهد و با پرداختن به معنویات، تقوا و ورع را به دیگران تسری دهد.

آیت الله شفیعی اظهار کرد: هدف اصلی روحانی باید اسلام باشد و حتی کوچکترین عمل خلاف دین نداشته باشد که اگر چنین بود می توان عنوان روحانیت را به وی داد.

عضو مجلس خبرگان رهبری پایه دین را بر اساس وحدت عنوان کرد و افزود: امروز روحانیون داعیان امر به معروف و نهی از منکر هستند که به صورت انفرادی اثر ندارد و سلایق شخصی که با مصالح عامه تعارض دارند باید کنار گذاشته شود.

آیت الله شفیعی تصریح کرد: دشمنان عظمت روحانیت را دریافته اند که اینگونه نسبت به این قشر جامعه سم پاشی می کنند و این نشان می هد که روحانیت زنده است.

همچنین امام جمعه دزفول به اهمیت برگزاری چنین همایش ها و جلسات اشاره کرد و گفت: دشمن گاه ایجاد شبهه و جایگاه روحانیت را زیر سؤال می برد که باید با هم فکری این حقوق روشن شود.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: امروز روحانیت مسئولیت خطیری به عهده دارد و هیچ توجیهی برای کنار کشیدن از مسائل جامعه پذیرفته نیست و باید با انسجام و برنامه ریزی دقیق وظیفه و رسالت تاریخی خود را انجام دهد.

حجة الاسلام والمسلمین بیگدلی هم عدم غفلت از غدیر و فاطمیه را مهم دانست و گفت: غدیر سمبل نشاط و فاطمیه سمبل حزن ما بوده و باید بیش از این معرفی شوند که اگر این دو اتفاق نمی افتادند مصیبت سنگینی چون عاشورا واقع نمی شد.

وی افزود: اهمیت دهه فجر انقلاب اسلامی ایران در جهت احیای فرهنگ دین، فاطمیه، عاشورا و غدیر حرکتی عملی و گامی بلند است.