۲۰م، بهمن ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

یکی از مظاهر تقوای الهی برخورداری از سلامت اخلاقی است. + متن کامل خطبه ها

همه آرمان های انقلاب اسلامی در حضور مردم در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن تجلی می یابد.

زمان انتشار: ۲۰م, بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۵:۲۷ ب.ظ | کد خبر: 69089

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان دزفول که با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول و در مصلای امام علی(ع) برگزار شد حجة الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی در خطبه های نماز ضمن دعوت خود و نماز گزاران به رعایت تقوا گفت: یکی از مظاهر تقوای الهی برخورداری از سلامت اخلاقی است.

تبیین سبک زندگی دینی از منظر روایتی از نبی مکرم اسلام

امام جمعه دزفول در ادامه سبک زندگی دینی به تبیین حدیثی از نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص) در خصوص آخرت پرداخت و گفت: در قیامت هیچ کس حرکتی نمی کند تا پاسخگوی چهار پرسش شود، اول آنکه عمرت را چگونه گذراندی؟ یعنی اینکه عمرت در طاعت خدای متعال بوده یا در نافرمانی پروردگار!

خطیب نماز جمعه دزفول ادامه داد: دومین پرسش در خصوص دوران جوانی است چرا که جوانی گل عمر انسان است.

وی سومین پرسش در آخرت را مربوط به مال و ثروت برشمرد و اظهار داشت: از کجا بدست آوردن مال، صرف کردن آن در مسیر حق، کمک به نیازمندان، رعایت بیت المال و مراقب حرام و حلال بودن مال، همه از موضوعاتی است که همه باید پاسخگو باشیم.

امام جمعه دزفول افزود: آخرین سؤال هم پرسش از حامی پیامبر و اهل بیت علیهم السلام بودن است که اگر انسان مسلمان بر اساس روش و سیره اهل بیت(ع) عمل کرده باشد سبک زندگی اسلامی را طی نموده است.

اسلامی بودن و مردمی بودن از ویژگی های انقلاب اسلامی

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با گرامیداشت یوم الله ۲۲ بهمن، اسلامی بودن و مردمی بودن را از ویژگی های انقلاب اسلامی دانست و گفت: این ویژگیها جزء آرزوهای انبیاء و اولیاء الهی بوده است که نظامی مبتنی بر شریعت و دین داشته باشند، و حضور مردم در انقلاب و عرصه های مختلف آن در سراسر کشور نشان از دلبستگی مردم به نظام و اسلام است.

حضور مردم در صحنه موجب ناکامی دشمن می شود
امام جمعه دزفول حضور مردم در صحنه را موجب ناکامی دشمن دانست و گفت: تا زمانی که مردم از انقلاب و ولایت پشتیبانی می کنند دشمن نمی تواند هیچ آسیبی به کشور وارد کند.
وی افزود: برخی افراد ناکارآمدی نظام را زمزمه می کنند در حالی که اگر نظام و انقلاب ناکارآمد بود تاکنون ده ها بار از بین رفته بود اما باید هوشیار بود چرا که با گذشت چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی همچنان دسیسه ها و فتنه ها علیه انقلاب اسلامی ادامه دارد.

هیچ کدام از حربه های دشمن نتوانست انقلاب را از حرکت باز دارد
حجة الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به دستاوردهای نظام با وجود تحریم های بسیار آمریکا و غرب اظهار داشت: دشمن با همه توانش تروریست ها، صدام و تحریم های مختلف را علیه کشور ایران اعمال کرد ولی هیچ کدام از حربه ها نتوانست انقلاب را از حرکت بازدارد.

برشمردن دستاوردهای دیگر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران
خطیب نماز جمعه دزفول افزود: ارائه خدمات مختلف در روستاها و مناطق محروم و دوردست از جمله دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است با این وجود هنوز جای کار بسیاری وجود دارد.
امام جمعه دزفول اظهار کرد: پیشرفت های علمی چهار دهه گذشته، ارتقای کمّی و کیفی مراکز علمی کشور، حضور زنان در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی، ارتقای آگاهی و تحلیل سیاسی مردم نسبت به مردم دیگر کشورهای جهان، بنیه قوی و قدرت نظام در مقابله با دشمن از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی است که باعث شده کشورمان به یک قدرت منطقه ای تبدیل شود.

راهکار برون رفت از مشکلات اتکا به توان داخلی، اعتماد به جوانان و قطع امید از بیگانگان است
وی راهکار برون رفت از مشکلات کشور را شناخت و پایبندی به اصول و مبانی انقلاب اسلامی، اتکا به سرمایه و توان داخلی، اعتماد به نیروهای جوان کشور، قطع امید از بیگانگان، توجه جدی به تولید علم و نوآوری علمی، مدیریت جهادی عنوان کرد و گفت: مقابله با نفوذ دشمن، مردمی کردن اقتصاد و فرهنگ و دخالت دادن مردم در امور کشور، دوری از اشرافی گری و تجمل گرایی از راهکارهای برون رفت از این مشکلات است.

همه آرمان های انقلاب در حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تجلی می یابد
امام جمعه دزفول با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری که فرمودند ۲۲ بهمن امسال تماشایی خواهد بود افزود: همه آرمان های انقلاب در حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تجلی می یابد و مردم با حضور خود در این راهپیمایی اعلام می کنند از دشمن هراسی ندارند و در مقابل آن کوتاه نمی آیند.

گرامیداشت سرلشکر پاسدارشهید سوداگر و شهدای عزیز والفجر مقدماتی و والفجر ۸
حجة الاسلام والمسلمین قاضی در پایان خطبه ها ششمین سالگرد سرلشکر پاسدار شهید حاج احمد سوداگر و شهدای عزیز والفجر مقدماتی و والفجر ۸ را گرامی داشت.

*سخنان امیرخلبان آشنا فرمانده پایگاه چهارم شکاری شهرستان دزفول

پیش از خطبه های نماز جمعه دزفول امیرخلبان آشنا فرمانده پایگاه چهارم شکاری به مناسبت دهه فجر و ۱۹ بهمن سالروز بیعت نیروی هوایی با امام و رهبری انقلاب اسلامی سخنرانی کرد.

وی با اشاره به روزهای بهمن ۱۳۵۷ به ۱۹ بهمن به عنوان نقطه عطفی در تاریخ نیروی هوایی یاد کرد و نقش دشمنان خارجی و عوامل داخلی آنان را در طول ۳۹ سال با هدف محو نظام اسلامی و انقلاب برشمرد.

امیر آشنا جایگاه نیروی هوایی را در دفاع از کشور و انقلاب بخصوص جنگ تحمیلی تشریح کرد و با اشاره به حرکت عظیم نیروی هوایی در جبهه های مهم و برخی عملیات های بزرگ گفت: پرسنل فداکار نیروی هوایی بعنوان سربازان نظام و ولی امر مسلمین امام خامنه ای همچنان در هرصحنه ای در دفاع از کشور و انقلاب آماده جانفشانی هستند.

متن کامل خطبه ها:

خطبه اول:

سَلامُ عَلَیْکُم جَمیعاً ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ

اَعُوذُ بِاللّهِ السَّمیعِ الْعلیمِ مِن شَرِّ الشَّیطانِ اللَّعینِ الرَّجیم

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

عبادالله، بندگان خدا، خواهران و برادران ایمانی، أُوصیکُمْ و نَفسی بِتَقْوَى اللّهِ، همه شما و خودم را مؤکداً توصیه و سفارش به رعایت تقوای الهی می نمایم.

یکی از مظاهر تقوای دینی، برخورداری از سلامت اخلاقی است که نبی مکرم اسلام ختم انبیاء محمد مصطفی فلسفه بعثت خود را اتمام مکارم اخلاق بیان می فرمایند: “اِنّی بُعِثتُ لِاُتَمِّمَ مَکارِمَ الاَخلَاق 

امیدواریم خدای متعال به ما سلامت اخلاقی کرامت بفرماید ان شاء الله.

سبک زندگی دینی که موضوع بحث خطبه های ماست، باید بر اساس و محور درست کردن آخرت انسان شکل بگیرد. انسان باید سبک زندگی را انتخاب کند که بتواند در آن سبک زندگی آخرتش تضمین شود و آخرت او آباد شود.

در یک روایتی که منقول از رسول گرامی اسلام است می فرماید: ” لا تزولُ قَدَمَا عَبْدٍ یومَ القیامةِ حتى یُسألَ عنْ أربع” میفرماید که در روز قیامت هیچ کس از جای خود تکان نمی خورد، اجازه تکان خوردن به او نمی دهند تا چهار سؤال از او می شود و باید ابتدا به این چهار سؤال پاسخ دهد بعد مراحل بعدی روز قیامت و آن حساب و کتابی که باید پس بدهد از او سؤال می شود.

اول چیزی که می پرسند: عمرت را چه کردی؟ عمرت را چگونه گذراندی؟ آیا عمرت را در طاعت خدا صرف کردی؟ یا عمرت در معصیت و نافرمانی خدای متعال گذشت؟

امام سجاد علیه السلام در دعای مکارم الاخلاق جمله زیبایی دارد که می فرماید: خدایا اگر عمر من چراگاه شیطان شده است عمر مرا بگیر. ” فَإِذَا کَانَ عُمُرِی مَرْتَعاً لِلشَّیْطَانِ فَاقْبِضْنِی ” اگر عمر من مرتع و چراگاه شیطان شده است این عمر را از من بگیر.

دوم سؤالی که از انسان می شود، البته باز درباره عمر انسان است، منتهی درباره جوانی انسان است، که در حقیقت جوانی گُل عمر انسان است. از جوانی انسان سؤال می شود که جوانی خود را چگونه گذراندی؟ بخش جوانی حساس ترین و سرنوشت ساز ترین بخش عمر انسان است. هر کس هر کاری می خواهد انجام دهد، هر مسئله ای را که می خواهد در زندگی خود مستحکم کند باید در جوانی این کار را کند.

فلذا ما می بینیم گاهی اوقات می گویند ولش کن این جوان است کار به کار او نداشته باش، این کاملاً اشتباه است. ولش کن جوانی کند بعداً درست می شود؛ این کاملاً اشتباه است.

در جوانی پاک بودن شیوه پیغمبری است          ورنه هرگبری به پیری می شود پرهیزکار

در جوانی است که آن نفس انسان، نفس سرکش انسان، انسان را وادار به گناه می کند. در پیری که دیگر امکان سرکشی نفس نیست، دیگر قوا و غرایز شهوانی آن فرد فروکش کرده است.

نفس اژدرهاست او کی مرده است           از غم بی آلتی افسرده است

سوم سؤالی که هر کسی که می خواهد وارد قیامت شود سؤال می شود، از مال انسان سؤال می شود، مال خود را چه کار کردی؟ از کجا به دست آورده ای؟ در کجا صرف و مصرف کردی؟ آیا حق الله را پرداخت کردی؟ آیا از مستمندان و نیازمندان دستگیری کردی؟ که خداوند در مال حقی برای سائل قرار داده است آن حق را ادا کردی؟ آیا مراقب حلال و حرام خدا در کسب و کار خود بودی یا نبودی؟ آیا در محیط کار خود رعایت بیت المال را کردی؟

و چهارمین سؤالی که از انسانی که می خواهد وارد قیامت شود، سؤال از حبّنا أهل البیت، از محبت ما اهل بیت سؤال می شود.

رهبر تو در دنیا چه کسی بود؟ پیامبر و امام تو چه کسی بود؟ با اهل بیت چگونه در دنیا سر کار داشته ای؟ آیا اصلاً اهل بیت در زندگی تو نقشی داشتند؟ همان اهل بیتی که می گویند حتی نمک در غذای خود را از ما بطلبید و ما را واسطه قرار بدهید. آیا به دستورات و اوامر و نواهی اهل بیت عصمت و طهارت گوش کردی؟ آیا در مقابل دشمنان اهل بیت ساکت و بی تفاوت بودی؟ یا نه موضع گرفتی؟

آیا به هر حال اگر خود نتوانستی مدافع حرم اهل بیت باشی به مدافعین حرم اهل بیت کمک کردی؟ اگر یک رزمنده آنجا می رفت و برای دفاع از حریم اهل بیت می جنگید تو به زن و بچه و خانواده او سر زدی تا ببینید کاری دارند یا نه؟ آیا اگر این کار را نتوانستی انجام دهی، عالم و دانشمندی بودی وقتی به اهل بیت شبهه وارد می کردند و ذهن جوانان ما را نسبت به اهل بیت مسموم می کردند تو از مرز های اعتقادی و عقیده ی شیعه و اهل بیت دفاع کردی؟ قلم را برداشتی کتاب بنویسی؟ منبر رفتی سخنرانی و دفاع بکنی؟

همه اینها از انسان سؤال می شود. این چهارمین سؤالی که از انسان صورت می گیرد.

فلذا اگر بخواهیم تصوری از این چهار سؤال داشته باشیم، می شود این تصور را کرد و این مطلب را طرح کرد، آیین نامه و اساسنامه ای که در پاسخ به این چهار سؤال می توان تهیه و تنظیم کرد روش و سبک زندگی می شود.

یکی دیگر از موارد این است باز در پاسخ همین سؤالات است؛ دلبستگی های تو در دنیا چه بود؟ امید و توکل تو به چه کسی بود؟ ترس و هراس تو در دنیا از چه ناحیه ای بود؟

در نهج البلاغه حکمت ۸۲ حضرت امیر علیه السلام پاسخ بسیار ژرف و عمیقی به این سؤال می دهد، می فرماید: ” لَا یَرْجُوَنَّ أَحَدٌ مِنْکُمْ إِلَّا رَبَّهُ وَ لَا یَخَافَنَّ إِلَّا ذَنْبَهُ ” میفرماید هیچ یک از شما در دنیا جز به پروردگار خود امید نداشته باشد و جز از گناه خود و عمل خود نترسد.

پس امید فقط به خدای متعال است، امید فقط اولیا و اوصیاء الهی است که آن ها را واسطه قرار بدهیم و ترس و هراس فقط و فقط از گناه خود و عمل انسان، انسانی که درست عمل می کند از حساب و کتاب و رسیدگی به اعمال خود هیچ ترسی ندارد.

آنکه پاک است از محاسبه چه باک است. انسانی که اهل امانت و امانتداری است از پاسخگویی باکی ندارد. کسی که امید و توکلش به خداست هرگز از آینده ترس ندارد چون در زندگی خود سرمایه عظیمی به نام توکل به خدا دارد.

دل به هر کس و ناکسی نمی دهد، به هر کس و ناکسی رو نمی اندازد، خود را کوچک نمی کند، خواسته های خود را فقط از خدای متعال می خواهد وَ کَفى‌ بِاللَّهِ می داند که خدا او را کفایت می کند. نیاز ها و درخواست های خود را فقط با حضرت باری تعالی در میان می گذارد و چون از عمل و گناه خود می ترسد این باعث می شود که مراقب رفتار و سخنان خود باشد.

این حدیث بسیار زیبایی است که اگر انسان مراعات کند در سبک زندگی بسیار مؤثر خواهد بود، البته موارد متعددی از این که از زندگی ما و عمر ما سؤال می شود در منابع حدیثی ما آمده است. من اشاره خیلی کوتاهی در آخر خطبه کنم، در کتاب خصال هم آمده است: ” عَنْ عُمُرِهِ فِیمَا أَفْنَاهُ ” بابی است که عمرتان را صرف چه کرده اید؟

امیدواریم خدای متعال به ما توفیق دهد سرمایه عمر خود را که گرانبها ترین سرمایه هر انسانی عمر انسان است به شکل احسن و بهترین شکل از آن استفاده کند.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم   وَالْعَصْرِ   إِنَّ الْإِنسَانَ لَفِی خُسْرٍ    إِلَّا الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ 

صَدَقَ اللهُ العَلی العَظیمُ

 

خطبه دوم:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

عباد الله، بندگان خدا، خواهران و برادران ایمانی، نمازگزاران عزیز، همه شما و خودم را دعوت به رعایت تقوای الهی می نمایم.

یکی از مراحل تقوای الهی این است که انسان در زندگی خود به کسی ظلم نکند. در احادیث حضرات معصومین علیهم السلام در آیات شریفه قرآن راجع به ظلم خیلی سخن گفته شده است.

پیامبر می فرماید: ” بِئْسَ الزَّادُ إِلَى الْمَعَادِ الْعُدْوَانُ عَلَى الْعِبَادِ ” یعنی بدترین توشه ها در روز قیامت ظلم به بندگان است.

پس مراقب باشیم که در همه فضاها، در محیط خانه، کار و اجتماع، به زن و فرزند خود، به زیر دست خود، همسایه، دوست و برادر مؤمن خود اجحاف و بی انصافی و ظلم نکنیم که این ها  باعث سنگین شدن نامه عمل ما می شود.

امیدواریم خدای متعال به ما توفیق دهد که در همه عرصه ها رعایت عدالت و اوامر و دستورات الهی را بنماییم ان شاء الله.

در آستانه ۲۲ بهمن ماه، سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی قرار گرفته ایم، سعی می کنم به صورت خیلی مختصر دو ویژگی مهم انقلاب را بیان کنم. انقلاب اسلامی ما دو ویژگی مهم دارد: یکی اسلامی بودن انقلاب هست و دیگری مردمی بودن انقلاب است.

از جهت اسلامی بودن انقلاب عظیم ایران که در نوع خود کم نظیر بلکه بی نظیراست از ارزش های بزرگی برخوردار است. که بزرگترین این ارزش ها مکتبی بودن و اسلامی بودن انقلاب است. انقلاب ما یک انقلاب ماهیتاً اسلامی و دینی است. همان ارزشی که انبیاء الهی در تحقق آن، همه قیام کردند و جزء آرزو و آمال انبیاء الهی این بود که یک حکومتی داشته باشند و یک نظام حکومتی داشته باشند که بر مبنای دین باشد.

ویژگی دوم که باز هم ویژگی بسیار مهمی است، مردمی بودن انقلاب است. همه برکاتی که از این انقلاب عظیم نصیب ملت شریف ایران شده است به برکت حضور همه قشرهای ملت در انقلاب و عرصه های مهم سیاسی و اجتماعی انقلاب است. مردم جمهوری اسلامی را از خودشان می دانند و جمهوری اسلامی هم خدمتگزار همه مردم و مال همه مردم است.

همین نماد نماز جمعه ما که یکی از برکات انقلاب اسلامی همین نماز جمعه است، که هر هفته در تمام شهرها و نقاط کشور این فریضه عبادی- سیاسی به برکت پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می شود. در همین نماز جمعه ما  که سراسر کشور هم به همین شکل است همه اقشار حضور دارند.

خواهران و برادران دینی، عزیزان نیروهای مسلح، امروز هم سالگرد ۱۹ بهمن ماه روز الهی نیروی هوایی بوده است، حضرات فرماندهان عالی رتبه شرف حضور دارند، نیروهای بسیجی، سپاهی، همه حضور دارند، فرهنگیان، خانواده شهدا حضور دارند، اقشار مختلف ، روحانیت معزز حضور دارد، بازاری ها حضور دارند؛ دانشگاهی ها حضور دارند؛ کسبه و کارگر و کشاورز، پیر و جوان و نوجوان همه حضور دارند.

این نشان دهنده این است که مردم این انقلاب را از خودشان می دانند، همه اقشار این انقلاب و نظام را از خودشان می دانند. از ثمرات حضور مردم در صحنه، ناکامی و یأس دشمنان است. بزرگترین پشتوانه انقلاب، مردم هستند.

تا وقتی که مردم از انقلاب و ولایت پشتیبانی می کنند دشمنان نمی توانند آسیبی به انقلاب و کشور ما بزنند. امام رضوان الله تعالی علیه می فرمود: پشتیبان ولایت فقیه باشید تا آسیبی به مملکت شما نرسد. این جمله یک جمله حکیمانه است.

بعضی ها زمزمه می کنند که نظام ناکارآمد است، اگر نظام ناکارآمد باشد تا حالا ده ها بار بلعیده شده و از بین رفته بود. بزرگترین دلیل کارایی نظام، خود وجود این نظام است و ماندگاری این نظام جمهوری اسلامی است که بعد از چهار دهه علیرغم همه دشمنی ها، دسیسه ها، فتنه ها و نقشه ها، ما می بینیم که باز این انقلاب سر پا است و به حرکت خود ادامه می دهد.

حالا کاری به پیشرفت های فراوانی که انقلاب داشته نداریم. به اصطلاح فلاسفه گویند «آفتاب آمد دلیل آفتاب» می گویند ادل الشیء علی نفسه خود شیء است یعنی قوی ترین دلیل بر وجود شیء خود شیء است. انقلاب و نظام مقدس علیرغم دشمنی ها وجود دارد پس این نظام کارآمد است که وجود داشته است. والا اگر ناکارآمد بود تاکنون از بین رفته بود. این نکته ای است که باید به آن اشاره شود.

اشاره مختصری به برخی دستاوردهای نظام آن هم در شرایط سخت تحریم و فشارهای دشمن داشته باشیم، ما توانسته ایم بر چالش ها غلبه پیدا کنیم، ما ملتی نبودیم که سر خود را پایین بیندازیم و راه خودمان را ببریم و کسی به ما کاری نداشته باشد.

از همان روز اول قدرت های جهانی بنا را بر اذیت ما گذاشتند، بنا را بر مانع تراشی گذاشتند، بنا را بر چوب لای چرخ انقلاب قرار دادن گذاشتند. علیه ما جنگ به راه انداختند. صدام را به جان ما انداختند، تروریست ها و منافقین را به جان ما و انقلاب انداختند که دیدید چقدر ما شهید ترور داشتیم. ولی هیچکدام از این حربه ها نتوانست انقلاب را از حرکت باز دارد.

دستاورد دیگری که ما می بینیم و با رژیم طاغوت مقایسه می کنیم و فرصت نیست من آمار گونه صحبت کنم که خیلی شفاف تر و واضح تر می شد، ولی خدماتی که این نظام و این انقلاب به مردم داده است. چقدر به اقشار مختلف در شهرها و روستاها و مناطق محروم و دور دست خدمت صورت گرفته است و محرومیت زدایی شده است. البته هنوز خیلی کار داریم، خیلی باید تلاش بیشتر شود ولی شما آمار بگیرید خیلی کارها هم صورت گرفته است.

پیشرفت های علمی که ما داشته ایم. در این حدود چهار دهه که از انقلاب اسلامی می گذرد چقدر پیشرفت های علمی در زمینه های مختلف داشته ایم و ارتقاء کمی و کیفی مراکز علمی کشور را داشتیم؛ شما آمار دانشگاه ها و دانشجوها را بسنجید، آمار حضور زنان را در عرصه های سیاسی، اجتماعی و علمی را بسنجید و با دوران شاه و طاغوت مقایسه کنید.

از جهت ارتقاء آگاهی و تحلیل سیاسی و بصیرتی، ملت شریف ایران در بین ملت های دنیا از بالاترین فهم و شعور سیاسی و آگاهی سیاسی برخوردار است. این را به جد عرض می کنم، من بعضی از کشور های خارجی رفتم و دیدم، در همین کشور های مثلاً پیشرفته اروپا، در کشورهای غرب، این ها اصلاً مردمشان نمی دانند که در سیاست کشورشان چه می گذرد، آنچنان این ها را مشغول و سرگرم کردند، نمی دانند اطرافشان چه می گذرد و فقط همان اخباری که به صورت همان در واقع بنگاه های سخن پراکنی استعمار و استکبار جهانی آنجا سلطه دارند و اخبار را از آنجا می گیرند.

بنیه قوی نظام در مواجهه با دشمنان، ما خیلی قدرتمند در مقابل دشمنان می ایستیم، این از دستاوردهای انقلاب است و اکنون به اذعان و اعتراف دشمنان ما، کشور عزیزمان در منطقه تبدیل به قدرت منطقه ای شده است؛ هراس روز افزون استکبار و دشمنان جمهوری اسلامی از ایران اسلامی، این ها هراس دارند، خیلی هم هراس دارند، این که می بینید فشار می آورند از هراسشان است اگر هراس نداشتند که فشار نمی آوردند.

لزوم تبیین و با توجه به سیاست های کلان و اصول مورد تأکید حضرت آقا می تواند راه برون رفت از مشکلات کشور باشد که باید به این دقت شود. من اهم آن ها را اشاره می کنم، ببینید اهم راهکار برون رفت از مشکلات کشور، یکی شناخت و پایبندی به اصول و مبانی انقلاب اسلامی است و انقلابی بودن و انقلابی ماندن، انقلابی عمل کردن.

یکی اتکا به سرمایه های داخلی است. حضرت آقا بارها می فرمایند نظرتان به داخل باشد، توانمندی های داخل را در نظر بگیرید. اعتماد به نیروهای جوان کشور است. %۵۰ جمعیت کشور زیر ۳۰ سال سن دارد این سرمایه بسیار بزرگی برای کشور است. موتور محرکه هر کشور نیروی جوانش است؛ باید به این نیروی جوان و موتور محرکه توجه کرد.

قطع امید از بیگانگان؛ نگاه ما نباید آن طرف مرزها باشد، نگاه و امید ما باید به داخل باشد. توجه جدی به تولید علم و نوآوری علمی، تولید علم تولید سرمایه می کند.

مدیریت جهادی، این مسئله مهمی است. مقابله با نفوذ دشمن در همه رده ها، مراقب باشیم دشمن نفوذ نکند که به شدت دشمن دنبال این برنامه است که در رده های مختلف بتواند رخنه و نفوذ کند.

مردمی کردن اقتصاد و فرهنگ و دخالت دادن مردم در امور کشور. دوری از اشرافی گری و تجمل گرای؛ همین دیشب که مشاور نظامی مقام معظم رهبری، سردار صفویان برای سالگرد شهید سوداگر به دزفول تشریف آورده بودند، به من می گفت که شهید باقری وقتی که در گلف اهواز بودیم معاون من بود. می گفت شب که می خواست به خانه برود، همسر شهید هم بسیجی بود، می خواست برای خودش و خانمش دو قرص نان ببرد اجازه می گرفت. یک فرمانده عالی رتبه می خواهد برای خود و خانمش دو قرص نان ببرد، که فرصت نکرده است برای خانه نان تهیه کند و نمی خواست به سرباز بگوید برای من نان بگیر، برای آن دو قرص نان اجازه می گرفت. این سیره و روش شهدای ما بوده است. مسئولین از شهدا درس بگیرند، ما باید از شهدا درس بگیریم، رعایت بیت المال کنیم.

همۀ این اهداف و آرمان های انقلاب و بلند انقلاب اسلامی در حضور حماسی ملت شریف ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن تجلی پیدا می کند. ما باید پیام این حضور در صحنه راهپیمایی ۲۲ بهمن دارد و حضرت آقا هم فرمودند ان شاء الله امسال حضور در ۲۲ بهمن و خلق حماسه ۲۲ بهمن از طرف ملت شریف ایران تماشایی خواهد بود. (تکبیر نمازگزاران)

پیام این حضور این است که ما از دشمن نمی هراسیم. پیام این حضور این است که ما در مقابل دشمن کوتاه نمی آییم. ان شاء الله ملت شریف ایران بار دیگر به دشمنان نشان خواهند داد که به پای انقلاب، کشور و رهبری ایستاده اند و آشوب و اغتشاش چند عنصر خود فروخته و وطن فروش هیچ خللی در عزم و اراده ملت ایران ان شاء الله وجود نخواهد آورد و مردم شاهد خواهند بود و دنیا ببیند.

مسئولین هم باید قدردان این ملت باشند و خود را خدمتگزار ملت و کشور بدانند و شبانه روز تلاش کنند. معنا ندارد یک مدیر و یک مسئولی ساعت ۹ سر کار بیاید و ساعت ۱۴ هم به خانه برود. من این را بارها گفته ام و حضرت آقا هم در فرمایشات اخیر خود اشاره فرمودند هر کس مسئولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی پذیرفته است، چشمش کور دندش نرم باید شبانه روز تلاش کند. اگر نمی تواند، کنار برود. کسی که روحیه جهادی دارد سر کار بیاید. این مطالبه است، این مطالبه رهبری است.

امیدواریم خدای متعال به ما توفیق دهد که بتوانیم از این فرصتی که برای خدمتگزاری پیش آمده است استفاده کنیم و به ملت شریف و نجیب و وفادار ایران اسلامی خدمت کنیم.

من سالگرد شهادت سرلشکر پاسدار شهید حاج احمد سوداگر و همچنین شهدای عزیز والفجر مقدماتی و شهدای والفجر ۸ را گرامی می دارم ان شاء الله خداوند این شهدا را با سیدالشهدا محشور بفرماید.

پروردگارا، بارالها، مقربان درگاهت قسمت می دهیم اسلام و مسلمانان نصرت کرامت بفرما…

دشمنان اسلام و مسلمانان خوار و ذلیل و نیست و نابود بگردان…

توطئه ها و نقشه های آنان به خودشان برگردان…

شهدای ما و امام شهیدان با سید الشهدا محشور بفرما…

رهبر عظیم الشأن و علما و مراجع تقلید در پناه امام زمان (عج) حفظ بفرما…

در فرج مولای ما آقا امام زمان(عج) تعجیل بفرما…

لباس عافیت و تندرستی بر تن بیماران و منظورین مد نظر بپوشان…

پروردگارا، به مقربان درگاهت که محمد و آل محمد باشند باران رحمتت را بر ما نازل بفرما…

اتحاد، وحدت، انسجام بین مسلمانان و ملت شریف ایران مستحکم بفرما.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ   ‌قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ  اللَّهُ الصَّمَدُ   لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ   وَلَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُوًا أَحَدٌ

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ