۲۰م، بهمن ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۰م, بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۵:۱۶ ب.ظ | کد خبر: 69080

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان دزفول که با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول و در مصلای امام علی(ع) برگزار شد حجة الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی در خطبه های نماز ضمن دعوت خود و نماز گزاران به رعایت تقوا گفت: یکی از مظاهر تقوای الهی برخورداری از سلامت اخلاقی است.

تبیین سبک زندگی دینی از منظر روایتی از نبی مکرم اسلام

امام جمعه دزفول در ادامه سبک زندگی دینی به تبیین حدیثی از نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص) در خصوص آخرت پرداخت و گفت: در قیامت هیچ کس حرکتی نمی کند تا پاسخگوی چهار پرسش شود، اول آنکه عمرت را چگونه گذراندی؟ یعنی اینکه عمرت در طاعت خدای متعال بوده یا در نافرمانی پروردگار!

خطیب نماز جمعه دزفول ادامه داد: دومین پرسش در خصوص دوران جوانی است چرا که جوانی گل عمر انسان است.

وی سومین پرسش در آخرت را مربوط به مال و ثروت برشمرد و اظهار داشت: از کجا بدست آوردن مال، صرف کردن آن در مسیر حق، کمک به نیازمندان، رعایت بیت المال و مراقب حرام و حلال بودن مال، همه از موضوعاتی است که همه باید پاسخگو باشیم.

امام جمعه دزفول افزود: آخرین سؤال هم پرسش از حامی پیامبر و اهل بیت علیهم السلام بودن است که اگر انسان مسلمان بر اساس روش و سیره اهل بیت(ع) عمل کرده باشد سبک زندگی اسلامی را طی نموده است.

اسلامی بودن و مردمی بودن از ویژگی های انقلاب اسلامی

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با گرامیداشت یوم الله ۲۲ بهمن، اسلامی بودن و مردمی بودن را از ویژگی های انقلاب اسلامی دانست و گفت: این ویژگیها جزء آرزوهای انبیاء و اولیاء الهی بوده است که نظامی مبتنی بر شریعت و دین داشته باشند، و حضور مردم در انقلاب و عرصه های مختلف آن در سراسر کشور نشان از دلبستگی مردم به نظام و اسلام است.

حضور مردم در صحنه موجب ناکامی دشمن می شود
امام جمعه دزفول حضور مردم در صحنه را موجب ناکامی دشمن دانست و گفت: تا زمانی که مردم از انقلاب و ولایت پشتیبانی می کنند دشمن نمی تواند هیچ آسیبی به کشور وارد کند.
وی افزود: برخی افراد ناکارآمدی نظام را زمزمه می کنند در حالی که اگر نظام و انقلاب ناکارآمد بود تاکنون ده ها بار از بین رفته بود اما باید هوشیار بود چرا که با گذشت چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی همچنان دسیسه ها و فتنه ها علیه انقلاب اسلامی ادامه دارد.

هیچ کدام از حربه های دشمن نتوانست انقلاب را از حرکت باز دارد
حجة الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به دستاوردهای نظام با وجود تحریم های بسیار آمریکا و غرب اظهار داشت: دشمن با همه توانش تروریست ها، صدام و تحریم های مختلف را علیه کشور ایران اعمال کرد ولی هیچ کدام از حربه ها نتوانست انقلاب را از حرکت بازدارد.

برشمردن دستاوردهای دیگر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران
خطیب نماز جمعه دزفول افزود: ارائه خدمات مختلف در روستاها و مناطق محروم و دوردست از جمله دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است با این وجود هنوز جای کار بسیاری وجود دارد.
امام جمعه دزفول اظهار کرد: پیشرفت های علمی چهار دهه گذشته، ارتقای کمّی و کیفی مراکز علمی کشور، حضور زنان در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی، ارتقای آگاهی و تحلیل سیاسی مردم نسبت به مردم دیگر کشورهای جهان، بنیه قوی و قدرت نظام در مقابله با دشمن از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی است که باعث شده کشورمان به یک قدرت منطقه ای تبدیل شود.

راهکار برون رفت از مشکلات اتکا به توان داخلی، اعتماد به جوانان و قطع امید از بیگانگان است
وی راهکار برون رفت از مشکلات کشور را شناخت و پایبندی به اصول و مبانی انقلاب اسلامی، اتکا به سرمایه و توان داخلی، اعتماد به نیروهای جوان کشور، قطع امید از بیگانگان، توجه جدی به تولید علم و نوآوری علمی، مدیریت جهادی عنوان کرد و گفت: مقابله با نفوذ دشمن، مردمی کردن اقتصاد و فرهنگ و دخالت دادن مردم در امور کشور، دوری از اشرافی گری و تجمل گرایی از راهکارهای برون رفت از این مشکلات است.

همه آرمان های انقلاب در حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تجلی می یابد
امام جمعه دزفول با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری که فرمودند ۲۲ بهمن امسال تماشایی خواهد بود افزود: همه آرمان های انقلاب در حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تجلی می یابد و مردم با حضور خود در این راهپیمایی اعلام می کنند از دشمن هراسی ندارند و در مقابل آن کوتاه نمی آیند.

گرامیداشت سرلشکر پاسدارشهید سوداگر و شهدای عزیز والفجر مقدماتی و والفجر ۸
حجة الاسلام والمسلمین قاضی در پایان خطبه ها ششمین سالگرد سرلشکر پاسدار شهید حاج احمد سوداگر و شهدای عزیز والفجر مقدماتی و والفجر ۸ را گرامی داشت.

*سخنان امیرخلبان آشنا فرمانده پایگاه چهارم شکاری شهرستان دزفول

پیش از خطبه های نماز جمعه دزفول امیرخلبان آشنا فرمانده پایگاه چهارم شکاری به مناسبت دهه فجر و ۱۹ بهمن سالروز بیعت نیروی هوایی با امام و رهبری انقلاب اسلامی سخنرانی کرد.

وی با اشاره به روزهای بهمن ۱۳۵۷ به ۱۹ بهمن به عنوان نقطه عطفی در تاریخ نیروی هوایی یاد کرد و نقش دشمنان خارجی و عوامل داخلی آنان را در طول ۳۹ سال با هدف محو نظام اسلامی و انقلاب برشمرد.

امیر آشنا جایگاه نیروی هوایی را در دفاع از کشور و انقلاب بخصوص جنگ تحمیلی تشریح کرد و با اشاره به حرکت عظیم نیروی هوایی در جبهه های مهم و برخی عملیات های بزرگ گفت: پرسنل فداکار نیروی هوایی بعنوان سربازان نظام و ولی امر مسلمین امام خامنه ای همچنان در هرصحنه ای در دفاع از کشور و انقلاب آماده جانفشانی هستند.