۱۶م، بهمن ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در دهه مبارک فجر انقلاب و با حضور امام جمعه دزفول

مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول همزمان با ۹ مرکز دیگر افتتاح شد.

زمان انتشار: ۱۶م, بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۱ ق.ظ | کد خبر: 68980

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین افتتاح مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول در جهت پاسداشت گنجینه عظیم دفاع مقدس در سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با حضور آیت الله حیدری، استاندار خوزستان، سرداران و فرماندهان نیروهای مسلح، پیشکسوتان و رزمندگان، مسئولین و خانواده های معزز شهدا، همزمان با ۹ شهرستان دیگر به دستور رئیس جمهور صورت گرفت.

امام جمعه دزفول در آئین افتتاح، ضمن تقدیر از کسانی که در عرصه نهادینه کردن فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت تلاش کرده اند گفت: دزفول شهر دلاوران حماسه ساز، طلایه داران ایمان و مقاومت، شهر شیخ انصاری و آیت الله قاضی، شهر بسجیانی که در سنگر مساجد و به اقتدای روحانیت بصیر این دیار از مرزهای عقیده و شرافت و ولایت دفاع کردند می باشد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول با اشاره به سخن مقام معظم رهبری “دزفول سرزمین افتخارات است” اظهار کرد: دزفول با تقدیم ۵ فرمانده لشکر، ۱ فرمانده قرارگاه، ده ها فرمانده تیپ و گردان، ۲۵ روحانی شهید و ۳۱ سردار شهید گمنام به فرموده امام “دِین خود را به اسلام ادا کرد”.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی افزود: دزفول شهری است که مردان و زنان شجاعش بنیان مرصوص بوده و با استقامت و پایداری در دوران دفاع مقدس یک روز از تقویم رسمی کشور «۴ خرداد» را به نام خود به ثبت رساندند.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: دزفول شهری است که مردمان مقاوم آن همراه با پیر فرزانه و بسیجی دلاور این دیار آیت الله قاضی زیر غرش موشک، راکت و توپ دشمن، شهر را خالی نکرده و شهر خود را بعنوان بزرگترین پشتوانه رزمندگان، سرزنده و مقاوم حفظ کردند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول تصریح کرد: متأسفانه بعضی از دولتمردان و مسئولین گویا حماسه ها، ظرفیت ها و توانمندی های این دیار را از یاد برده و نسبت به مردم نجیب دزفول کم لطفی و بی مهری روا می دارند.

امام جمعه دزفول با اشاره به فرمایش مقام عظمای ولایت مبنی بر “توجه به توانمندی داخل” خاطرنشان کرد: این سخن یعنی هر منطقه اتکا به ظرفیت و توانمندی خود داشته باشد و امروز بهترین تجلیل و احترام به مردم دزفول بها دادن به جوانان و مدیران توانمند و شایسته این دیار است.

در ادامه این مراسم از تمبر یابود این مرکز پرده برداری شد و همچنین بر مزار شهدای گمنام حاضر شده و با قرائت فاتحه یاد شهدا را گرامی داشتند.

همچنین در دهه مبارک سی و نهمین فجر انقلاب کارخانه UPVC با حضور مسئولین شهرستان دزفول افتتاح شد.