۱۲م، بهمن ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۲م, بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 68871

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” جلسه هماهنگی برگزاری پاسداشت و گرامیداشت دهه مبارک فجر،شهدای انقلاب اسلامی ونیز سرلشکر شهید حاج احمد سوداگربا حضور مسئولین ذیربط در نهاد امامت جمعه دزفول برگزار شد.

امام جمعه دزفول ضمن تبریک دهه فجر و تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، یاد و خاطره امام جمعه فقید دزفول آیت الله قاضی(ره) و شهدا خصوصا شهید سوداگر را گرامی داشت و گفت: هرچه برای بزرگداشت شهدا و ترویج فرهنگی ایثار و جهاد و شهادت تلاش کنیم کم است و همه مکلفیم که این فرهنگ را در جامعه ترویج کنیم.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول شهدا را نشان عظمت انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: باید سالگرد پیروزی را با معرفی امام(ره) و تجلیل از شهدا برگزار کنیم.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی شهدا را قهرمان نامید و افزود: امسال با توجه به شیطنت های اخیر باید برنامه های دهه فجر و ۲۲ بهمن را با شکوه تر برگزار کرد.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: مردم همیشه آماده حضور در صحنه هستند و در این ۴ دهه ثابت کردند که علیرغم مشکلات  موجود، همیشه در صحنه بوده و دشمن را مأیوس می کنند.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی به سالگرد ارتحال امام جمعه فقید دزفول اشاره کرد و گفت: حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) دزفول که توسط خود ایشان تأسیس شد نخبگان و علمای زیادی را پرورش داد.

سرهنگ محتشمی راد در ادامه این جلسه گفت: ۸ شهید گمنام دفاع مقدس در روز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در تاریخ ۱ اسفند ۹۶ از آستانه متبرک سبزقبا در شهرستان دزفول تشییع و در شهرهای خیبر، حمزه، چغامیش و تیپ ۲۹۲ دزفول به خاک سپرده می شوند.

سرهنگ جولایی نیز در ادامه گفت: زیباسازی و یادمان شهدای گمنام به عهده شهرداری منطقه و زیر نظر مرکز فرهنگی دفاع مقدس می باشد.

وی افزود: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول همزمان با چند شهر دیگر هفته آینده توسط رئیس جمهور در تهران و بصورت ویدئو کنفرانس افتتاح می شود.

همچنین  مدیر مؤسسه شهید سوداگر گفت:به دلیل شناخته شدن شهید سوداگر به شهید شاخص ملی مقرر شد که هرساله در برنامه های دهه فجر بزرگداشت این شهید بزرگوار جزء برنامه های دهه فجر دزفول قرار گیرد.

وی تصریح کرد: اگر بنا به نامگذاری میدانی به نام شهد سوداگر باشد باید آن میدان مزین به نمادی از شهید و شهادت باشد.

مدیر مؤسسه شهید سوداگر افزود: ۱۹ بهمن برنامه ای تحت عنوان سالگرد شهید سوداگر و دیگر شهدای شهرستان در حسینیه ثارالله برگزار می شود که سردار حاج قاسم سلیمانی سخنران این مراسم بوده و باید تلاش کرد مراسمی در خور شأن شهدا برگزار شود.