۹م، بهمن ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۹م, بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۳:۲۱ ب.ظ | کد خبر: 68839

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” مراسم تودیع ومعارفه مدیرحوزه های خواهران در استان خوزستان با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه دزفول حجة الاسلام والمسلمین قاضی و جمعی از ائمه جمعه و جماعت استان خوزستان و مدیران مدارس علمیه برگزار شد.

آیت الله موسوی جزایری با ذکر روایتی از پیامبر، نقش زنان در جامعه را مؤثر دانست و گفت: خدای متعال خطاب به مرد و زن فرموده است تا در میدان فضیلت، تقوا و کمال مسابقه دهند.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با اشاره به سخن امام خمینی(ره) که می فرماید از دامن زن مرد به معراج می رسد، گفت: رسیدن به مقامات عالیه از تربیت در دامان زن است، جوشیدن عِرق ولایت ائمه(ع) به برکت محبت مادران و عشق و هواداری پدران ما به حضرت امیرالمؤمنین(ع) بود.

امام جمعه اهواز با بیان سخن امام معصوم علیه السلام که می فرماید ما حجة الله بر خلق هستیم و مادر ما فاطمه زهرا(س) حجة الله بر ماست، گفت: حوزه های علمیه خواهران گام مؤثری در پیشرفت جامعه بوده و بی اعتنایی به آن موجب ضربه های سخت خواهد شد و باید سعی شود حوزه خوهران همگام با حوزه برادران ارتقاء پیدا کند.

آیت الله موسوی جزایری اظهار کرد: در سطح استان ۵ هزار طلبه برادر و ۵ هزار طلبه خواهر مشغول تحصیل هستند که از این تعداد ۲ هزار طلبه برادر و کمتر از این تعداد در اهواز می باشند.

نماینده استان خوزستان در مجلس خبرگان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش های حجة الاسلام والمسلمین لویمی خواستار تلاش حجة الاسلام والمسلمین رجب پور در جهت ارتقاء سطح حوزه های علمیه خوهران شد.

همچنین حجة الاسلام والمسلمین اسماعیلیان گفت: پانصد حوزه علمیه خواهران وجود دارد که صد هزار طلبه در حال تحصیل و صد هزار طلبه فارغ التحصیل در سطح های ۲و ۳ و ۴ لشکر عظیمی از بانوان انقلابی که در خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی را تشکیل می دهند.

وی خاطرنشان کرد: طلاب خواهر وظیفه خود را ترویج معارف اهل بیت و پاسخگویی به شبهات علیه مکتب اهل بیت و نظام مقدس جمهوری اسلامی می دانند وامیدواریم این توسعه کمی و کیفی ادامه خواهد یابد.

وی افزود: استان خوزستان یکی از استان های اول کشور از جهت آموزش، پژوهش و تبلیغ در عرصه های مختلف در حوزه های علمیه خواهران است.

همچنین حجة الاسلام والمسلمین اسماعیلی از زحمات و فعالیت های ایثارگرایانه حجة الاسلام لوینی در امر حوزه های علمیه خواهران استان که به خوبی عهده دار این مسئولیت بوده است تقدیر و تشکر کرد و برای حضور برادر حجة الاسلام و المسلمین رجب پور در این جایگاه و رسالت خطیر آرزوی موفقیت کرد.