۲م، بهمن ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲م, بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۶ ب.ظ | کد خبر: 68690

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی نماینده ولی فقیه و امام جمعه دزفول در دیدار نمایندگان دفتر مقام معظم رهبری سرکشی به اساتید حوزه های علمیه را بسیار مفید و پربرکت دانست و گفت: اساتید حوزه با کمترین توقع در مسیر تربیت طلاب علوم دینی مجاهدت می کنند و در جایگاهی بعد از مراجع تقلید قرار دارند.

امام جمعه دزفول خاطرنشان کرد: مهمترین رکن قرارگاه فرهنگی، حوزه علمیه و نهاد روحانیت است و تمام تلاش ما بر سامان دهی حوزه و قرار دادن در مسیر رشد و تعالی می باشد که در این زمینه توفیقاتی حاصل شده است.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی افزود: حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) تنها مدرسه رسمی شهرستان است و علمایی در این مدرسه تربیت شده اند که در کشور منشأ اثر می باشند و تعداد زیادی از علما و فضلای دزفولی در این مدرسه مشغول تدریس و خدمت هستند.

امام جمعه دزفول با اشاره به اینکه تعداد طلاب مدرسه آیت الله قاضی(ره) از ۳۰ طلبه به ۲۰۰ طلبه رسیده است اظهار داشت: ۴ مدرسه علمیه خواهران در شهرستان وجود دارد و در راستای تقویت نهاد روحانیت در ۳ شهر از توابع دزفول با انتصاب امام جمعه مستقل، نمازجمعه اقامه می کنند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول به اصالت و پیشینه تاریخی و علمی دزفول اشاره و تصریح کرد: این شهرستان از گذشته استعداد تربیت عالم دینی را داشته است و تلاش بر این است که دزفول را به جایگاه گذشته خود بر گردانیم.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی گفت: در صدد توسعه حوزه علمیه و احداث یک مجتمع علمی آموزشی می باشیم که این کار در رشد حوزه علمیه شمال استان بسیار مؤثر خواهد بود.

امام جمعه دزفول سرمایه گذاری در حوزه های علمیه دزفول را بسیار مفید و سودمند خواند و افزود: هرساله تعدادی از طلاب واجد شرایط در مراسمی معنوی ملبس به لباس روحانیت می شوند و اگر رفتار و حسن خلق را در خود نهادینه کنند نوعی تبلیغ خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول به فضاهای فرهنگی مصلا اشاره کرد و افزود: مصلای دزفول به یک مجتمع فرهنگی برای مقابله با جنگ نرم تبدیل شده است.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی اظهار کرد: مرکز فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) دزفول یک مرکز مولد محصولات فرهنگی می باشد که با کسب رتبه در کشور مورد تقدیر قرار گرفته است و استودیوی ضبظ آن که خیرین در تجهیز آن مشارکت داشته اند از مرکز رادیو دزفول پیشرفته تر می باشد.

همچنین حجج اسلام آذری و نورمحمدی در این دیدار گزارشی از سفر خود به استان خوزستان و شهرستان دزفول بیان کردند.

حجة الاسلام والمسلمین نورمحمدی گفت: هدف از این سفر، سرکشی و تکریم اساتید حوزه های علمیه خواهران و برادران و خانواده های اساتید، دریافت نظرات آنها، جمع بندی و ارائه این نظرات به حضور مقام معظم رهبری می باشد.