۲۸م، دی ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۸م, دی ۱۳۹۶ ساعت ۱:۱۲ ق.ظ | کد خبر: 68651

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” رئیس دانشگاه ایران شناسی ارمنستان در سفر خود به استان خوزستان و دیدار با حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول نامه اسقف اعظم ارمنستان تحت عنوان پیام صلح و دوستی به امام جمعه دزفول تقدیم کرد.

متن پیام اسقف اعظم ارمنستان “”Bishop Bagrat Galstanyan به این شرح می باشد:

حجة الاسلام والمسلمین حاج سید محمدعلی قاضی دزفولی

برادر عزیز من

ارمنستان و ایران دو کشور مسلمان و مسیحی هستند که از دیرباز روابط دوستانه و برادرانه دارند. این روابط که ریشه در هزاران سال گذشته دارند صرفا سیاسی نیست بلکه مذهبی و معنوی است.

ارامنه مسیحی در ایران نسل ها میان همسایگان مسلمانشان با صلح زندگی کرده اند و بدون شک برای نسل های آینده نیز به همین صورت خواهد بود.

ارمنستان، اولین ملت مسیحی ارزش زیادی نسبت به روابط خود با ایران -مهمترین مرکز شیعه و اسلام دنیا- دارد.

ما نمایندگان در مذهب توحیدی سنتی، توجه و نگرش زیادی به صلح و دوستی نه فقط در کشورهای خود بلکه در تمام نواحی خاورمیانه و قفقاز داریم.

من اهل دپارتمان روحانیت استان تاووش در مسیحیان ارمنستان هستم، و به شدت علاقه مند به توسعه و بهبود ارتباطات خود با برادران خود در استان خوزستان ایران اسلامی می باشم.

رهبران مذهبی و خادمان خدا، معروف به خدمت به جوامع خود هستند تا در این رابطه اطمینان حاصل شود صلح و تحقق روحانی دریافت شود و ما اطمینان داریم که منفعت زیادی از طریق این همکاری و روابط دوستانه در آینده به دست خواهد آمد.

در این روزهای مقدس جشن میلاد نجات دهنده و معجزه آسای ما لطفا توجه برادرانه مرا بپذیر.

خدای من تمام ایرانی ها و ارمنی های با ایمان را در صلح و خوشبختی نگه دارد.

شایان ذکر است که چندی پیش رئیس دانشگاه ایران شناسی ارمنستان پروفسور واسکانیان نامه صلح و دوستی اسقف اعظم ارمنستان را به حجة الاسلام والمسلدمین قاضی نماینده ولی فقیه و امام جمعه دزفول اهدا و اظهار امیدواری کرد این سفر آغازی برای تحکیم روابط دو کشور در زمینه های علمی و فرهنگی باشد.