۲۲م، دی ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۲م, دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۸ ب.ظ | کد خبر: 68587

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نماز وحدت آفرین و دشمن شکن جمعه با حضور مردم متدین و ولایت مدار شهرستان دزفول، به امامت حجة الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول در قرارگاه فرهنگی این شهرستان مصلای امام علی(ع) برگزار شد.

انسان متقی همیشه خود را در محضر خداوند متعال می داند

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نمازجمعه گفت: انسان متقی همیشه خود را در محضر خداوند متعال می داند و از گناه و نافرمانی الهی اجتناب می ورزد.

اساس و ریشه همه بدبختی های انسان غفلت از یاد خداست

وی افزود: اساس و ریشه همه بدبختی های انسان غفلت از یاد خداست.

تبیین سبک زندگی اسلامی با موضوع عفو و گذشت با بهره گیری از قرآن و سیره اهل بیت(ع)

امام جمعه دزفول در ادامه به تبیین سبک زندگی اسلامی با موضوع عفو و گذشت با بهره گیری از قرآن و سیره اهل بیت علیهم السلام پرداخت و با بیان حدیثی از اصول کافی درخصوص اهمیت گذشت و زندگی اجتماعی گفت: عفو و بخشش کسانی که در حق انسان و مؤمنی ظلم کرده اند هنگام قدرت و توان انتقام، از سنت های اسلامی است.

شیوه و سلوک پیامبر اسلام  عفو و بخشش بوده است

وی افزود: این شیو ه ها وروش ها در دوران رسول خدا مکرر اتفاق افتاده است و شیوه و سلوک پیامبر اسلام در برابر افرادی که جسارت می کردند عفو و بخشش بوده است.

در دوران تلخ ستم شاهی خسارت های مادی و معنوی زیادی به کشور وارد آمد

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز با اشاره به ۲۶ دی ماه سالروز فرار دیکتاتور پهلوی از کشور گفت: در دوران تلخ ستم شاهی خسارت های مادی و معنوی زیادی به کشور وارد آمد و وابستگی به غرب و صهیونیست ها سرمایه های ملی کشور را هدر داد.

حرکت عظیم ملت ایران به رهبری امام خمینی(ره) موجب شد تا  شاه معدوم به خارج از کشور فرار کند

امام جمعه دزفول افزود: حرکت عظیم و وحدت آفرین ملت ایران به رهبری امام خمینی(ره) موجب شد تا  شاه معدوم به خارج از کشور فرار کند.

گرامیداشت سالروز شهادت نواب صفوی و حرکت انقلابی او و یارانش

وی همچنین ۲۷ دی ماه سالروز شهادت نواب صفوی و حرکت انقلابی او و یارانش را در دوره خفقان گرامی داشت و بر ضرورت شناخت بیشتر حرکت آن روحانی انقلابی به نسل جوان تأکید کرد.

بازخوانی بیانات ارزشمند امام خامنه ای در دیدار مردم قم

خطیب نماز جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه های نماز به بازخوانی بیانات ارزشمند امام خامنه ای در دیدار مردم قم در خصوص آشوب های اخیر پرداخت و گفت: اشتغال، عدالت خواهی، رفع تبعیض در امور جامعه و نقد دلسوزانه مطالبه به حق مردم است ولی توهین به مقدسات ملی و مذهبی، آتش زدن و تخریب اموال عمومی و مساجد توطئه دشمنان است.

امام جمعه دزفول ورود مستقیم رییس جمهور آمریکا در حمایت از آشوبگران و سخنان بی اساس سران آمریکا را محکوم کرد و این حرکت را عمق کینه و دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران دانست.

اغتشاش اخیر توطئه اسرائیل، عربستان و آمریکا بود

حجة الاسلام  والمسلمین قاضی اغتشاش اخیر را توطئه اسرائیل، عربستان و آمریکا دانست و افزود: اگر مسئولان در حل مشکلات صادق و همراه مردم باشند دشمن و شبکه های معاند نمی توانند عده ای را فریب داده و آشوب به پا کنند.

تقدیر از حضور حماسی مردم در راهپیمایی اخیر و محکوم کردن اقدام فتنه گران 

امام جمعه دزفول ضمن تقدیر از حضور حماسی مردم در راهپیمایی اخیر و محکوم کردن اقدام فتنه گران گفت: دشمن می خواهد مردم را از مقام معظم رهبری و مسئولان جدا کند ولی تمام نقشه های دشمن با خروش مردم با بصیرت ایران نقش بر آب شد.

تشکر و گله از برخی مسئولان

وی همچنین از شیوه عمل نیروهای انتظامی و امنیتی و صبوری آنها در کنترل خوب این حوادث تشکر و از سیمای مرکز خوزستان به خاطر کم لطفی در پوشش خبری راهپیمایی مردم دزفول گله کرد.

وضعیت بارندگی امسال در استان خوزستان نگران کننده است

امام جمعه دزفول در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه به مشکل کمبود آب در استان خوزستان اشاره کرد و گفت بر اساس گزارش دریافتی، ذخیره آب در دریاچه سد دز به پایین ترین حد خود رسیده که بی سابقه بوده ضمن اینکه وضعیت بارندگی امسال در استان خوزستان نگران کننده است.

وی با انتقاد از برخی مسئولان که اعلام کردند خوزستان آب مازاد دارد گفت: در حالیکه خوزستان به شدت با کمبود آب کشاورزی مواجه است در چند سال اخیر شاهد انتقال آب از سر چشمه دز و کارون بوده ایم.

برداشت آب در شرایط بحرانی ناشی از کم آبی، ظلم آشکار در حق مردم خوزستان است

حجة الاسلام والمسلمین قاضی ادامه داد: عدالت این است هنگامی که خوزستان آب مازاد دارد از آن برداشت شود، اما برداشت آب در شرایط بحرانی ناشی از کم آبی ظلم آشکار در حق مردم خوزستان است.

متن کامل خطبه ها:

خطبه اول:

سَلامُ عَلَیْکُم جَمیعاً ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ

اَعُوذُ بِاللَّهِ مِنَ الشَّیْطَانِ الرَّجِیمِ

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

عبادالله، بندگان خدا، خواهران و براداران ایمانی،  أُوصیکُمْ وَ نَفسی بِتَقْوَى اللّهِ  همه شما و خودم را دعوت به رعایت تقوای الهی می نمایم.

انسان پرهیزگار و متقی همیشه خود را در محضر خدای متعال می بیند أَ لَم‌ یَعلَم‌ بِأَن‌َّ اللّه‌َ یَری‌ آیا نمیدانید که خدا شما را می بیند؟! قرآن کریم می فرماید.

انسان با ایمان و تقوا وقتی در معرض گناه قرار می گیرد چون می داند در محضر حضرت حق قرار دارد حیا می کند و مرتکب گناه نمی شود. انسان به هنگامی که عرصه ای برای او پیش بیاید که خطر لغزش و گناهی او را تهدید بکند با این که ایمان دارد که خدا او را می بیند و خدا بر اعمال او ناظر است از آن کار صرف نظر می کند، از آن گناه و لغزش اجتناب می کند و در حقیقت تقوا باعث بازدارندگی انسان از معصیت و نافرمانی الهی است.

اگر انسان از یاد خدا غفلت کند که  اساس و ریشه همه بدبختی های انسان همین غفلت از یاد خداست. و پناه می بریم به خدای متعال که خداوند متعال لحظه ای و آنی ما را به حال خود رها نگرداند و از یاد خدا غافل نشویم ان شاء الله.

ادامه مبحث اصل گذشت و عفو در سبک زندگی را که هفته گذشته آغاز کرده بودیم پی می گیریم. در خطبه گذشته مطرح شد که سیره اولیاء خدا و انبیاء عظام و ائمه هدی علیهم السلام و پیامبر خاتم، حضرت ختم انبیاء محمد مصطفی(ص) همواره سیره شان بر گذشت و عفو از لغزش مسلمانان و برادران دینی بوده است.

در کتاب شریف کافی جلد دوم، حدیث زیبایی آمده است که می فرماید: ” اَلا اَدُلُّکُمْ عَلى خَیْرِ اَخْلاقِ الدُّنْیا وَ الآْخِرَةِ که این حدیث یک عُصاره اخلاقی است. خوب دقت بفرمایید خواهران و برادران، می فرماید: آیا شما را راهنمایی نکنم به بهترین اخلاق ها در دنیا و آخرت. یعنی معلوم می شود این اخلاق حسنه در آخرت هم استمرار دارد.

می فرماید: “ تَصِلَ مَنْ قَطَعَکَ ” بهترین اخلاق دنیا و آخرت این است که از کسی که از تو بریده و قطع رابطه کرده است ولی آشنا، دوست یا فامیل است و با تو قهر کرده، به او بپیوندی؛ او قطع رابطه کرده تو به پیش او برو، نگذارید جدایی و این قهری ادامه پیدا بکند این از اخلاق های نیکوی دنیا و آخرت است؛ خوب دقت بفرمایید.

بعد می فرماید: ” وَ تُعْطِی مَنْ حَرَمَک ” و به کسی که تو را از یک حقی محروم کرده است، تو برعکس به او عطا کن، ببخش، به او کمک کن. ” وَ تَعْفُوَ عَمَّنْ ظَلَمَکَ ” و کسی که نسبت به تو ظلم و ستم کرده است تو او را ببخش وعفو کن.

امام صادق علیه السلام می فرماید: خصیصه گذشت و عفو درهنگام قدرت از سنن انبیاء است. یک روایتی از کتاب سنن ابی داود را اینجا نقل می کنم که: ” الْعَفْوُ عِنْدَ الْقُدْرَةِ مِنْ سُنَنِ الْمُرْسَلِینَ وَ أَسْرَارِ الْمُتَّقِینَ ” عفو و گذشت کردن در جایی که قدرت و توان داری و می توانی از شخص  تقاص بکنی و انتقام بگیری ولی گذشت بکنی؛ می فرماید این از سنت های انبیاء الهی و انسان های پرهیزگار است.

نقل می کنند یک پادشاهی در هندوستان بود که وقتی به مردم ظلمی و ستمی می کرد و می خواست آن ها را مجازات کند، بعد از همان مردم به زور رضایت می گرفت و می گفت که باید رضایت بدهی که روز قیامت از من شکایت نکنی. هم ظلم می کرد و هم به زور تعهد می گرفت که روز قیامت شکایت نکنی.

فلذا این که انسان هایی بزرگوارمنش باشند و با آن که می توانند از ستمی که در حقشان شده است انتقام جویی بکنند ولی انتقام نگیرند و گذشت بکنند این اخلاق خیلی بزرگوارمنشانه است.

ما در تاریخ، در سیره پیامبر موارد متعددی داریم که برگرفته از همین خصوصیت بزرگوارمنشانه پیامبر است. بنده یکی دو مورد را اشاره می کنم خیلی شنیدنی است.

انس بن مالک می گوید که توفیق خدمت در محضر پیامبر را پیدا کرده بودیم؛ بیابان نشینی خدمت پیامبر آمد وقتی به پیامبر رسید عبای پیامبر را گرفت و کشید، به گونه ای که گوشه زبر عبای پیامبر برگردن پیامبر اثر گذاشت و مقداری خراش داد و قرمز شد. بعد با جسارت و بی ادبی خطاب به پیامبر عرضه داشت و به اموال بیت المال اشاره کرد گفت: از این امول روی شتر من بار کن، این اموال مال خداست، مال تو و پدر تو نیست. با جسارت و بی ادبی نسبت به پیامبر این چنین برخورد کرد.

انس بن مالک نقل می کند که پیامبر نگاهی به او کرد و لبخندی زد و خندید و بعد دستور داد که به آن مرد کمک کنند پیامبر اصلاٌ گلایه، شکایت وانتقام گیری نکرد. لبخندی زد و گفت به او کمک کنی و قدری از این وسایلی که احتیاج دارد روی شترش بگذارید. زندگانی پیامبر همواره پُر از این گونه اخلاق بزرگوارمنشانه بوده است.

مالک بن عوف کسی است که یکی از قبایل را جمع کرد که برعلیه مسلمانان بجنگند. ولی در جنگ شکست خورد و اموالش به غنیمت گرفته شد و خانواده اش به اسارت در آمد. وقتی برای عذر خواهی خدمت پیامبر رسید، پیامبر با بزرگواری تمام خانواده اش را آزاد کرد و اموالش را پس داد و صد شتر هم به او عنایت کرد.

البته مالک بن عوف هم اسلام آورد و جزء مسلمانان بسیار خوب هم شد. و یک شعری هم در وصف پیامبر سرود، مضمون شعر  این بود که: در بین تمام مردم جهان مانند پیامبر، نه کسی را دیده ام و نه کسی را شنیده ام.

امیرالمؤمنین علی علیه السلام باز نمونه ای از این سیره و این سنت حسنه پیامبر را نقل می کند که می فرماید: مردی یهودی مقداری پول از پیامبر طلب داشت و آمد خدمت پیامبر و عرضه داشت: تو بدهکاری و باید بدهی خود را بدهی.

پیامبر فرمود: اکنون چیزی ندارم که به تو بدهم اما بعداٌ بدهی تو را میدهم اکنون چیزی در دستم نیست. آن مرد یهودی گفت: که تو را رها نمی کنم تا بدهکاری خود را پرداخت کنی و همین جا می مانم تا پول من را بدهی. و پیامبر هم نشست وقتی به پیامبر گفت می نشینم و تو را رها نمی کنم پیامبر هم با خوش رویی نشست. و نقل می کنند که حضرت نماز ظهر و عصر، مغرب و عشا و صبح را هم همان جا خواند و اقامه کرد.

اصحاب پیامبر از این مسئله ناراحت شدند که این شخص پیامبر را حبس کرده و نمی گذارد پیامبر تکان بخورد؛ آمدند که این یهودی را تهدید بکنند پیامبر فرمود: نه اینکار را نکنید. فرمود: پروردگار مرا مبعوث کرد که به کسی ولو که اهل ذمه باشد، ستم نکنم و طلب دارد که باید طلب او را بدهم. وقتی که روز بالا آمد، آن مرد یهودی ایمان آورد و گفت: خدایی جز خدای یگانه نیست و گواهی می دهم که محمد(ص)، پیامبر، بنده و رسول خداست و نیمی از مالم را در راه خدا دادم؛ آن مرد یهودی گفت. ببینید یک اخلاق نیکو توانست یک یهودی را مسلمان بکند.

بعد همین مرد یهودی تازه مسلمان خطاب به پیامبر عرض کرد: من  با تو چنین نکردم مگر به این ویژگی که در تورات آمده بود پی ببرم و من ویژگی تو را در تورات چنین خواندم: که محمد صلی الله علیه و آل وسلم ، پسر عبدالله است. مکان تولد او مکه و مکان هجرت ایشان مدینه است. نه تندخو، نه سنگدل و نه پرخاشگر و نه بد زبان است؛ این خصوصیاتی بود که این شخصی یهودی که تازه مسلمان شده بود می خواست پیامبر را امتحان کند که پیامبر، همان پیامبری است که در تورات وعده داده شده است یا نه، و این چنین ایمان آورد.

امیدواریم خدای متعال خصلت گذشت و بخشش که از خصایص انبیاء است را به همه ما کرامت بفرماید.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ  إِنَّا أَعْطَیْنَاکَ الْکَوْثَرَ  فصَلِّ لِرَبِّکَ وَانْحَرْ  إِنَّ شَانِئَکَ هُوَ الْأَبْتَرُ

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ

خطبه دوم:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

عبادالله، بندگان خدا، خواهران و برادران ایمانی، همه شما عزیزان نمازگزار را دعوت به رعایت تقوای الهی می نمایم.

خداوند به ما توفیق دهد که بتوانیم در همه عرصه های زندگیمان تقوا و پرهیزگاری را سر لوحه و سرمشق زندگی خود قرار دهیم چرا که یکی از آثار گرانقدر تقوای الهی، عزتمندی است.

انسان با تقوا چون ملتزم به اطاعت از دستورات الهی است مورد توجه و لطف وعنایت پروردگار متعال است و از آنجایی که عزت مختص خدای متعال و به دست خدای متعال است ” تُعِزُّ مَنْ تَشَاءُ وَتُذِلُّ مَنْ تَشَاءُ خدای متعال عزتش را شامل حال بنده مطیع خود می نماید وانسان متقی را در بین مردم عزیز می کند و عزت می بخشد.

۲۶ دی ماه سالروز فرار دیکتاتور ایران، محمد رضا شاه خائن از کشور عزیزمان ایران بود که در سال ۵۷ این اتفاق افتاد. البته انقلاب اسلامی ایران روزهای تلخ و شیرین زیادی را پشت سر گذاشت و از سر گذراند. اگر ما تاریخ انقلاب اسلامی را مروری داشته باشیم. برای ما درس ها و پیام ها و عبرت های فراوانی را دارد.

یکی از این روزهای به یادماندنی فرار ذلت بار محمد رضا پهلوی از کشور بود. شاهی که در دوران سلطنت خود کارنامه ای از ظلم، خیانت، جنایت و استبداد را رقم زد. شاهی که کشور و منابع و معادن و نفت کشور را در اختیار اجانب و بیگانگان قرار داد و اجازه داد اجانب مملکت را چپاول کنند.

شاهی که ارتش را در اختیار اسرائیل، دشمن مسلمنان قرار داد. شاهی که هر صدای اعتراض را وحشیانه سرکوب و به خاک و خون می کشید. که مردم ما کشتار دژخیمان ستم شاهی مثل ۱۷ شهریور را فراموش نکردند. به هر حال مردم شاه خائن به وطن را از کشور بیرون کردند.

و حضرت روح الله امام خمینی(ره) رهبر حقیقی ملت ایران را با آن استقبال با شکوه و با عظمت که البته شاه او را به خارج کشور تبعید کرده بود، او را دوباره  به کشور بازگرداندند.

این ها روزهای تلخ وشیرینی است که برای ملت ما در تاریخ انقلاب اسلامی باقی مانده است.

به هر حال امیدواریم که مردم ما هیچوقت فراموششان نشود که پادشاهان و سلسله پهلوی با این مملکت چکار کردند و چه خیانتی کردند.

حالا ان شاءالله کم کم به دهه فجر نزدیک خواهیم شد و ما دوباره یاد آوری می کنیم که نعمت بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی چه نعمت بزرگی است. مخصوصاٌ برای نسل هایی که رژیم طاغوت را ندیدند و دشمن هم خیلی تبلیغ می کند که یک وجهه ای بسازد و مشکلاتی که وجود دارد، این ها را برجسته بکند و بگوید که در زمان رژیم طاغوت این مشکلات وجود نداشتند و بخواهد مردم را از این نظام دل سرد بکند؛ که ان شاء الله به وقتش توضیح خواهیم داد.

۲۷ دی ماه سالروز شهادت شهید والا مقام، شهید انقلابی و سلحشور، شهید نواب صفوی و دوستان ایشان شهید طهماسبی، شهید واحدی و شهید ذوالقدر از گروه فدائیان اسلام است که یکی از جنبش های مؤثر در زمان رژیم طاغوت بود.

این ها عمار گونه در مقابل رژیم طاغوت قیام کردند. در آن فضای اختناق سال های حکومت محمد رضا شاه و توانستند مردم را نسبت به ماهیت رژیم طاغوتی آگاه کنند.

امروز ما خیلی احساس خلأ می کنیم شخصیت هایی مثل نواب را در جامعه، احساس خلأ میکنیم شخصیت هایی مثل شهید حججی را، البته داریم هم به حمد الله تعالی و انسان های بزرگی که برای اسلام عزیز حاضر هستند فداکاری بکنند و خود را برای اسلام فدا بکنند که گروهشان هم گروه فدائیان اسلام نام داشت.

امیدواریم خداوند این شهدای والا مقام را با سیدالشهداء محشور بگرداند و حقیقتاٌ ما نسبت به شناساندن شخصیتی مثل نواب صفوی کوتاهی کردیم. شهید بزرگی مثل شهید نواب برای معرفی ابعاد اسلام ناب محمدی می تواند یک الگوی بَیّن و روشن باشد. امیدواریم مسئولین فرهنگی در کشور این مهم را مد نظر قرار داشته باشند.

مطلب بسیار مهمی که در خطبه دوم باید اشاره بکنم و قدری توضیح بیشتری بدهم، فرمایشات کلیدی و سرنوشت ساز و خنثی کننده فتنه، مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم در روز ۱۹ دی سالروز قیام مردم شهر خون و قیام قم بود. که بسیار فرمایشات مؤثر و کلیدی و سرنوشت ساز را در آن دیدار بیان فرمودند.

فرصت کم است و من سعی کرده ام خلاصه و چکیده ای از این فرمایشات را به صورت تحلیل وار خدمت عزیزان تقدیم کنم.

محور های مهم فرمایشات رهبری این بود که:

۱٫تحلیل وتفکیک صحیح بین مطالبات صادقانه و به حق مردم، با آشوب ها و اغتشاشات دشمن. که فرمودند این ها از هم جدا هستند.

۲٫تبیین مطالبات و درخواست های به حق مردم معترض که از دست رفتند، خیلی از مطالبا ت مردم، مطالباتی هستند که ازدست رفته اند و باید دوباره احیا بشوند.

ما بار ها ازاین تریبون مقدس مطالبات به حق مردم را در خصوص اشتغال جوانان، عدالت خواهی و بسط عدالت در سطح جامعه، عدالت اجتماعی، عدم تبعیض در امور جامعه، معیشت مردم و این که حق اعتراض و انتقاد و نقد دلسوزانه برای مردم محفوظ است این ها را مرتب مطرح و بیان کردیم.

۳٫تحرکات مخرب، توهین و دشنام به مقدسات دینی و ملی بود که مفصلاٌ بیان فرمودند، همین که دشمنان شروع کردند به آتش زدن و تخریب اموال عمومی، به مساجد حمله کردند، به حسینیه ها به مصلی ها به بعضی از دفاتر ائمه جمعه، حوزه های علمیه را مورد هجوم قرار دادند. به دادگستری ها حمله کردند و بعضاٌ آتش زدند و تخریب کردند.

پرچم مقدس جمهوری اسلامی را این ها آتش زدند. این ها برنامه از پیش تعیین شده بود. که ما می بینیم از آن طرف شعار می دادند جانم فدای ایران، از این طرف پرچم جمهوری اسلامی را آتش میزدند. این ها دوگانگی در شعارشان بود تناقض و تعارض در شعارشان بود.

۴٫تأکید معظم له بر این که هیچ کس با طرح مطالبات صادقانه مردم مشکلی ندارد و مسئولین ما مکلف هستند، وظیفه دارند به مطالبات صادقانه مردم و مطالبات صحیح مردم پاسخگو باشند و رسیدگی کنند.

اصولاٌ مطالبه گری، حق شناخته شده مردم در نظام دینی است. این باید مطرح شود، مردم مطالبه می کنند مسئولین هم باید جوابگو باشند.

۵٫تأکید معظم له که از مشکلات و اعتراضات و از تجمعات کاملاً با خبر هستند. بعضی ها می گویند اخبار دست حضرت آقا نمی رسد. آقا از مشکلات جامعه بی خبر است. نه این چنین نیست.

خود حضرت آقا تأکید کردند که من از همه تجمعات ها، اعتراضات و مشکلات مردم با خبرهستم. و بنده خبر دارم حتی دستگاه های امنیتی به صورت دقیق و مستند نه تحلیل ، مستند، خبر دقیق وگزارش دقیق، حتی گاهی اوقات با نظر سنجی های دقیق در بین مردم نظر سنجی می کنند و گزارشات و نبض جامعه را در اختیار رهبر معظم قرار می دهند.

این ها مطالبی است که واقعیت دارد و حضرت آقا در ریز مسائل و مشکلات جامعه قرار دارد.

که حضرت آقا فرمودند بعضی ها سؤال می کنند چرا رهبری تذکر نمی دهد و ورود پیدا نمی کند؛ حالا مضمون فرمایشاتشان این بود که فرمودند ما علاوه بر تذکرات مکرر که در جلسات به مسئولین می دهیم که متأسفانه بعضا گوش شنوایی هم وجود ندارد، چندین برابر در جلسات خصوصی تذکر – و تعبیری فرمودند با اوقات تلخی – تذکر می دهیم. یعنی این اوقات تلخی به این معنی است که ما صریح به آن مسئول می گوییم که از عملکرد شما ناراضی هستیم و باید اصلاح بکنید.

رهبری وظیفه اش رابه خوبی انجام می دهد. فلذا دشمن در این قضیه موج سواری نکند و توپ را در زمین رهبری نیاندازد، رهبری تمام وظیفه را به صورت کامل انجام می دهد.

فرمودند مشکلات داخلی مثل زخم است که مگس روی زخم می نشیند، چاره کار این است که این مشکلات داخلی بر طرف بشوند، مشکلات داخلی بر طرف بشوند. همیشه هم ایشان ارائه طریق و تذکر و راهکار ارائه می دهند. ابلاغیه می دهند. سیاست های کلی نظام را مشخص می کنند. ابلاغ می کنند. ولی متأسفانه بعضی از مسئولین گوش نمی دهد.

در زمینه های اقتصادی، فرهنگی، علمی، مرتباٌ ایشان دستور های لازم را می دهند.

اگر مسئولین با مردم در حل مشکلات همراه و همدل و صادق باشند؛ شبکه های کانالی تلگرام مثل آمد نیوز نمی توانند کاری کنند و عده ای را فریب بدهند و آشوب به پا کنند. این یک مسئله واضحی است آنها از نقطه ضعف ما استفاده می کنند.

۶٫تأکید معظم له بر دفاع از حقوق مظلومین که وظیفه همه ماست به خصوص دفاع از حق ضعفا، همیشه تأکید می فرماید حضرت آقا که باید از ضعفا دفاع کرد حمایت کرد. تأکید فرمودند همه همت ما این باشد که مردم را از زیر فشار اقتصادی و معیشتی خارج کنیم.

حضرت آقا از مردم نجیب و شریف و با بصیرت که این چنین به صحنه آمدند و به دشمن تو دهنی زدند، فرمودند هزار بار باید تشکر کرد، حضرت آقا تشکر کردند. هم مردم قدر رهبرشان را می دانند، هم رهبر قدر مردم را می داند. این خیلی نعمت بزرگی برای کشور است.

حقیقیتاً مردم کشور در جای جای کشور عزیزمان سنگ تمام گذاشتند. که باعث شد هم سر آمریکایی ها هم تیر آمریکایی ها به سنگ بخورد. (تکبیر نمازگزاران)

آمریکا در سازمان ملل خیلی تلاش کرد، هم منزوی شد، هم شکست ذلت باری خورد. خیلی تلاش کرد علیه ایران قطعنامه بگیرد، مصوبه بگیرد و ایران را تحت فشار بین مللی قرار دهد. ولی شکست خورد. نقشه همه دشمنان اسلام و ایران سربلند نقش بر آب شد. مثلث شوم « آمریکا، سعودی، منافقین » که مدت ها پیش نقشه کشیده بودند شکست خورد.

من اشاره می کنم به بعضی از علل شکست دشمن، که در فرمایشات حضرت آقا هم بود: یکی از علت های شکست نقشه و فتنه دشمن، ارزیابی غلط دشمن از مردم ایران و اقوام ایرانی بود. باز هم این ها به خطا رفتند. مردم را نمی شناسند. روی عدم شناخت برنامه ریزی می کنند. همیشه شکست می خورند.

اشتباهات محاسباتی داشتند در تمییز بین انتظارات واقعی و به حق مردم،  با انتظارات مزدوران و عوامل حلقه به گوش دشمن، این را هم اشتباه کردند.

در بین شعارهایی که انتخاب کرده بودند، آن نماینده بی ارزش آمریکا در سازمان ملل، آن خانم، شعار ها را تکرار می کرد برای اغتشاشگران بین شعارها تعارض آشکار بود و اهداف تقلبی فتنه گران زود برای مردم روشن شد.

دستپاچگی و عجله فتنه گران باز از عوامل شکستشان بود، خیلی دستپاچگی کردند. دستپاچگی و عجله فتنه گران برای عبور از مرحله اول و ورود به فاز امنیتی برای تمام کردن کار نظام تا ۲۲ بهمن یعنی این ها نقش کشیده بودند تا ۲۲ بهمن نظام را از بین ببرند و نظام منحل بشود.

چراغی را که ایزد برفروزد      هر آن کس پف کند ریشه اش بسوزد

این نظام، نظام الهی است. خون هزاران شهید پشت این نظام است. هزاران انسان مجاهد و مخلص پشت این نظام هستند. رهبری مقتدر دارد. نظامی قدرتمند دارد. مسئولینی خدوم دارد. نمی شود به این زودی نظام این چنینی را از بین برد. این نظام در دل مردم جا دارد، نمی شود آن را به این زودی از بین برد.

نکته دیگری که از علل شکست دشمن بود حمایت علنی و احمقانه دشمنان بیرونی، مثل آن مثلث « عبری، غربی، وهابی » که فتنه گران تشکیل داده بودند.

حماقت ترامپ دیوانه در بیان حقایق مکتوم در برنامه ریزی برای براندازی نظام که به صراحت گفت من مثل کلینتون عمل نمی کنم. من ورود پیدا می کنم؛ یعنی دقیقاً مسائل پشت پرده را اظهار کرد و مردم آگاه شدند این ها چه کینه و چه عداوتی با جمهوری اسلامی و ایران دارند.

از عوامل شکست دشمن نجابت و خویشتن داری همراه با بصیرت نیروهای انتظامی و امنیتی و اطلاعاتی در مواجهه با فتنه گران بود؛ که خیلی عالی عمل کردند، انصافا عالی عمل کردند. آن ها می خواستند تحریک بکنند، نیروی انتظامی وارد بشود، کشته سازی و زخمی سازی بکنند و موفق نشدند؛ خویشتن داری کردند. نیروهای انتظامی کتک خوردند. فرمانده نظامی انگشت دستش شکست ولی اقدامی نکردند. برخورد از روی بصیرت کردند. خویشتن داری کردند.

حضرت آقا تعبیر زیبایی هم داشتند که فرمودند این دیوانه بازی های نمایشی؛ خیلی جالب بود این جمله را درباره ترامپ فرمودند، فرمودند ما از این دیوانه نمی ترسیم. بعد پاسخ دندان شکنی به خساراتی که به ما وارد کردند دادند، فرمودند آمریکا برای لطماتی که زده است تقاص پس خواهد داد. این سخن مقتدرانه و از روی عزتمندی رهبر به مردم عزت می دهد، به یک ملت عزت و اقتدار می دهد.

یک رهبر در مقابل دشمن کینه توز این چنین و با این ادبیات سخن گفتن باعث سربلندی یک ملت می شود. یک ملت احساس غرور می کند در مقابل دشمن احساس سربلندی می کند. احساس ضعف نمی کنند.

و از همه مهم تر که از علل شکست دشمن بود حضور فراگیر و گسترده و همراه با بصیرت و غیرت دینی و ملی آحاد مردم در صحنه مقابله با فتنه گران که این حضور به موقع نماد عینی آتش به اختیاری بود که حضرت آقا قبلا فرموده بودند. این در شکست دشمن خیلی مهم بود. البته دشمن از مدت ها پیش برنامه ریزی کرده بود. من اشاره به برنامه ریزی در این خصوص داشته باشم:

ترکی فیصل رئیس اسبق سازمان استخبارات و جاسوسی سعودی و سفیر فعلی آل سعود در آمریکا، دو سال پیش در پاریس برای براندازی نظام جمهوری اسلامی با منافقین هم پیمان شد، خاطرتان هست، از آن وقت این ها شروع کردند. حدود شش ماه پیش محمد بن سلمان ولی عهد شرور و خبیث عربستان رسماً اعلام کرد که به دنبال انتقال نا آرامی ها و تحرکات ضد امنیتی به داخل ایران هستیم و پول خرج کردند. از یک سال پیش به تعبیر خودشان Restart کردند و با مدیریت آن دلقک فراری با هدف جسارت و قبح شکنی از مقدسات و آموزش نحوه حمله به اماکن مقدس مذهبی فعال شد.

بعد از انتخابات دوره دوازدهم ریاست جمهوری، شبکه های مجازی به ویژه آن آمد نیوز ملعون، شروع کردند به تولید تنفر از ارزش های اسلامی، از سپاه، از روحانیت، از ولایت که همه این ها در دستور کار قرار دادند.

همه این ها نقشه ها و طرح هایی بود به حمدالله تعالی با بصیرت، با هوشیاری، با اقتدار، با تدبیر هم ملت ایران، هم رهبر فرزانه، هم مسئولین خدوم، هم نیروهای بسیج ما، نیروهای انتظامی، نیروهای اطلاعاتی و امنیتی ما سربازان گمنام امام زمان (عج) و حضور همه جانبه و یک پارچه ملت، این اصلاً سابقه نداشت که این چنین در جای جای کشور ملت کشور عزیزمان ایران به حرکت در بیاید و همه یک صدا، شعارها را خود مردم تعیین می کردند ولی شعار ها همه در یک فاز بود. هم مطالبات به حق مردم و هم پشتوانه از نظام و رهبری و ولایت محفوظ بود.

دشمن هم از همین می ترسد. دشمن می خواهد مردم را از رهبری، از مسئولین، از نظام جدا کند. که به حمد الله نتوانسته است. این به معنای نیست که، حضرت آقا هم فرمودند ما ضعف و مشکل نداریم؛ دشمن حسابش سر جای خودش، مشکلات کشور هم سر جای خودش، مشکلات باید حل شود. مشکلات باید رسیدگی شود. مسئولین موظف هستند که مشکلات مردم را حل کنند. مردم به این نجابت، به این صفا، مردم به این باوفایی، فلذا حضرت آقا هم فرمودند و از خودشان شروع کردند و گفتند مسئولین که می گویم خودم هم از مسئولین هستم، نباید کوتاهی بشود. البته ایشان از روی تواضع و بزرگواری این را فرمودند.

به هر حال امیدواریم که همچنان این ملت عزیز و سربلند و سرافراز ما سرافراز باشد. دشمنانشان خوار و ذلیل باشند و ان شاء الله بتوانیم ما این انقلاب را به دست صاحب اصلی خود که امام زمان(عج) هست بدهیم ان  شاء الله.

دونکته را من خدمت عزیزان عرض بکنم. یکی بحث کمبود آب هست که بر اساس گزارشاتی که به ما دادند. ذخیره صد دز به پایین ترین حد خود رسیده است و کم سابقه بوده است که این قدر کم بشود و بارندگی هم نداشتیم نه بالا دست و نه قسمت های اطراف دریاچه. فلذا الان ما به شدت با کمبود آب مواجه هستیم و کشاورزی ما با کمبود آب مواجه است و خدا نگذرد از کسانی که می گویند خوزستان مازاد آب دارد.

اما یک نکته ای را من می خواهم صراحتاً از این تریبون به مسئولین بگویم. این تصمیماتی که در این چند ساله گرفته شد و از سرچشمه های رودهای خروشان خوزستان مثل دز و کارون دارند برای استان های دیگر می برند. عدالت این است که وقتی آب کم باشد آن ها هم بر ندارند یا کمتر بردارند. ولی آن ها در کم آبی ما شریک نیستند برای آن استان ها فرقی نمی کند، چه کم آبی باشد، چه ترسالی و پر آبی باشد؛ آن ها همان آب را بر می دارند فلذا این ظلم آشکار در حق مردم خوزستان هست که باید مسئولین به این مسئله توجه کنند.

نکته دیگری که باید تذکر بدهم؛ بنده باید از صدا و سیما به خاطر پوشش بسیار زیبا و جامعی که از حرکت خود جوش مردم در سراسر کشور داشت تشکر بکنم. واقعاً وقتی ما اخبار و گزارشات را نگاه می کردیم خیلی خوب شهر های دور دست را هم پوشش می دادند و خیلی زیبا گزارش های جامعی پخش می شد و با مردم مصاحبه می کردند؛ ولی باز افسوس و صد افسوس که نسبت به دزفول مثل همیشه کم لطفی شد.

و آن تظاهرات و راهپیمایی با شکوه و با عظمت دزفول اصلا پوشش مناسبی در صدا و سیما نداشت. که حقیقتاً مردم گلایه دارند. مردم شکایت دارند. نمی دانم ما دزفولی ها چه هیزم تری به صدا و سیما فروخته ایم، که این چنین نسبت به دزفول کم لطفی می شود.

همان روز های اول مردم با شکوه وعظمت بیرون آمدند. من دقت کردم شاید دو سه ثانیه بیشتر دزفول را نشان نداد. ولی شهر های دیگر را مفصل نشان می داد، مصاحبه می کرد، خیلی هم خوشحالیم از این که می دیدیم مردم شهرهای دیگر هم حضور پیدا کردند. چرا دزفول را نشان نمی دهید؟ چرا گزارش درست و صحیح از حضور مردم پخش نمی کنید؟ ما دیگر خسته شدیم بس که تلفن بزنیم و گلایه کنیم. دستی در کار است؟! مسئله ای در کار است؟! مشکلی وجود دارد؟! بگویید ما بدانیم.

خدایا، پروردگارا، مقربان درگاهت قسمت می دهیم اسلام و مسلمانان را نصرت کرامت بفرما…

دشمنان اسلام خوار و ذلیل و نیست و نابود بگردان…

توطئه ها و مکر آن ها را به خودشان برگردان…

شهداء ما و امام شهیدان با سید شهداء محشور بفرما…

رهبر عظیم الشأن و علمای اعلام در پناه امام زمان(عج) محافظت بفرما…

پروردگارا در فرج مولا امام زمان(عج) تعجیل بفرما…

لباس تندرستی و عافیت بر تن بیماران، مخصوصاً بیماران مد نظر بپوشان…

پروردگارا بارالها باران رحمتت بر ما نازل بفرما.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ   ‌قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ  اللَّهُ الصَّمَدُ   لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ   وَلَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُوًا أَحَدٌ

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ