۲۲م، دی ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۲م, دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۹ ب.ظ | کد خبر: 68580

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نماز وحدت آفرین و دشمن شکن جمعه با حضور مردم متدین و ولایت مدار شهرستان دزفول، به امامت حجة الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول در قرارگاه فرهنگی این شهرستان مصلای امام علی(ع) برگزار شد.

انسان متقی همیشه خود را در محضر خداوند متعال می داند

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نمازجمعه گفت: انسان متقی همیشه خود را در محضر خداوند متعال می داند و از گناه و نافرمانی الهی اجتناب می ورزد.

اساس و ریشه همه بدبختی های انسان غفلت از یاد خداست

وی افزود: اساس و ریشه همه بدبختی های انسان غفلت از یاد خداست.

تبیین سبک زندگی اسلامی با موضوع عفو و گذشت با بهره گیری از قرآن و سیره اهل بیت(ع)

امام جمعه دزفول در ادامه به تبیین سبک زندگی اسلامی با موضوع عفو و گذشت با بهره گیری از قرآن و سیره اهل بیت علیهم السلام پرداخت و با بیان حدیثی از اصول کافی درخصوص اهمیت گذشت و زندگی اجتماعی گفت: عفو و بخشش کسانی که در حق انسان و مؤمنی ظلم کرده اند هنگام قدرت و توان انتقام، از سنت های اسلامی است.

شیوه و سلوک پیامبر اسلام  عفو و بخشش بوده است

وی افزود: این شیو ه ها وروش ها در دوران رسول خدا مکرر اتفاق افتاده است و شیوه و سلوک پیامبر اسلام در برابر افرادی که جسارت می کردند عفو و بخشش بوده است.

در دوران تلخ ستم شاهی خسارت های مادی و معنوی زیادی به کشور وارد آمد

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز با اشاره به ۲۶ دی ماه سالروز فرار دیکتاتور پهلوی از کشور گفت: در دوران تلخ ستم شاهی خسارت های مادی و معنوی زیادی به کشور وارد آمد و وابستگی به غرب و صهیونیست ها سرمایه های ملی کشور را هدر داد.

حرکت عظیم ملت ایران به رهبری امام خمینی(ره) موجب شد تا  شاه معدوم به خارج از کشور فرار کند

امام جمعه دزفول افزود: حرکت عظیم و وحدت آفرین ملت ایران به رهبری امام خمینی(ره) موجب شد تا  شاه معدوم به خارج از کشور فرار کند.

گرامیداشت سالروز شهادت نواب صفوی و حرکت انقلابی او و یارانش

وی همچنین ۲۷ دی ماه سالروز شهادت نواب صفوی و حرکت انقلابی او و یارانش را در دوره خفقان گرامی داشت و بر ضرورت شناخت بیشتر حرکت آن روحانی انقلابی به نسل جوان تأکید کرد.

بازخوانی بیانات ارزشمند امام خامنه ای در دیدار مردم قم

خطیب نماز جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه های نماز به بازخوانی بیانات ارزشمند امام خامنه ای در دیدار مردم قم در خصوص آشوب های اخیر پرداخت و گفت: اشتغال، عدالت خواهی، رفع تبعیض در امور جامعه و نقد دلسوزانه مطالبه به حق مردم است ولی توهین به مقدسات ملی و مذهبی، آتش زدن و تخریب اموال عمومی و مساجد توطئه دشمنان است.

امام جمعه دزفول ورود مستقیم رییس جمهور آمریکا در حمایت از آشوبگران و سخنان بی اساس سران آمریکا را محکوم کرد و این حرکت را عمق کینه و دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران دانست.

اغتشاش اخیر توطئه اسرائیل، عربستان و آمریکا بود

حجة الاسلام  والمسلمین قاضی اغتشاش اخیر را توطئه اسرائیل، عربستان و آمریکا دانست و افزود: اگر مسئولان در حل مشکلات صادق و همراه مردم باشند دشمن و شبکه های معاند نمی توانند عده ای را فریب داده و آشوب به پا کنند.

تقدیر از حضور حماسی مردم در راهپیمایی اخیر و محکوم کردن اقدام فتنه گران 

امام جمعه دزفول ضمن تقدیر از حضور حماسی مردم در راهپیمایی اخیر و محکوم کردن اقدام فتنه گران گفت: دشمن می خواهد مردم را از مقام معظم رهبری و مسئولان جدا کند ولی تمام نقشه های دشمن با خروش مردم با بصیرت ایران نقش بر آب شد.

تشکر و گله از برخی مسئولان

وی همچنین از شیوه عمل نیروهای انتظامی و امنیتی و صبوری آنها در کنترل خوب این حوادث تشکر و از سیمای مرکز خوزستان به خاطر کم لطفی در پوشش خبری راهپیمایی مردم دزفول گله کرد.

وضعیت بارندگی امسال در استان خوزستان نگران کننده است

امام جمعه دزفول در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه به مشکل کمبود آب در استان خوزستان اشاره کرد و گفت بر اساس گزارش دریافتی، ذخیره آب در دریاچه سد دز به پایین ترین حد خود رسیده که بی سابقه بوده ضمن اینکه وضعیت بارندگی امسال در استان خوزستان نگران کننده است.

وی با انتقاد از برخی مسئولان که اعلام کردند خوزستان آب مازاد دارد گفت: در حالیکه خوزستان به شدت با کمبود آب کشاورزی مواجه است در چند سال اخیر شاهد انتقال آب از سر چشمه دز و کارون بوده ایم.

برداشت آب در شرایط بحرانی ناشی از کم آبی، ظلم آشکار در حق مردم خوزستان است

حجة الاسلام والمسلمین قاضی ادامه داد: عدالت این است هنگامی که خوزستان آب مازاد دارد از آن برداشت شود، اما برداشت آب در شرایط بحرانی ناشی از کم آبی ظلم آشکار در حق مردم خوزستان است.