۱۵م، دی ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۵م, دی ۱۳۹۶ ساعت ۸:۳۳ ب.ظ | کد خبر: 68480

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نماز عبادی سیاسی جمعه با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار شهرستان دزفول، به امامت حجة الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

انسان با کمک تقوای الهی می تواند حق را از باطل تشخیص دهد مشروط بر اینکه با صبر توأم باشد

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن سفارش خود و مردم به رعایت پرهیزکاری گفت: انسان با کمک تقوای الهی می تواند حق را از باطل تشخیص دهد مشروط بر اینکه با صبر توأم باشد.

تبیین سبک زندگی دینی با موضوع عفو و بخشش از منظر قرآن کریم

امام جمعه دزفول در ادامه به تبیین سبک زندگی دینی با موضوع عفو و بخشش از منظر قرآن کریم پرداخت و گفت: درقرآن می فرماید «مؤمنان کسانی هستند که هنگام خشم، غضب خود را فرو می برند و از خطا و لغزش دیگران در می گذرند.»

خداوند افرادی که خشم خود را فرو می برند جزء صالحین و نیکوکاران قرار می دهد

وی افزود: خداوند به افرادی که خشم خود را فرو می برند جزء صالحین و نیکوکاران قرار می دهد.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: انسان ها باید مراقب خشم خود باشند و صفت عفو و بخشش را که از جنبه تربیتی بسیار مهم و مفید است در جامعه نهادینه کنند.

شهیدان  با اخلاص و فداکاری توانستند جلوی تصرف هویزه را بگیرند و دشمن را ناامید سازند

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به ۱۵ دیماه سالروز شهادت حماسی شهدای دانشجو در هویزه «شهیدان علم الهدی، فروزش و همرزمانشان» گفت: این شهیدان با اخلاص و فداکاری توانستند جلوی تصرف هویزه را بگیرند و دشمن را ناامید سازند.

گرامیداشت ۱۷ دی سالروز کشف حجاب رضاخان در سال ۱۳۱۲

امام جمعه دزفول ۱۷ دی سالروز کشف حجاب توسط رضاخان در سال ۱۳۱۲ را گرامی داشت و گفت: بی حجابی و بد حجابی موجب بالارفتن آمار طلاق، چشم چرانی، شهوت طلبی، غفلت از اصالت در انتخاب همسر و فریب ظواهر را خوردن می شود.

تحلیل جامع درباره فتنه اخیر دشمن

خطیب نماز جمعه دزفول در بخشی دیگر از خطبه های نماز جمعه به حوادث اخیر اشار ه کرد و گفت: کشورمان در چند روز اخیر، دستخوش اعتراضات عده ای وطن فروش و تعدادی اراذل و اوباش بود که موجب نگرانی دوستان و خوشحالی و ذوق زدگی دشمنان نظام شد.

امام جمعه دزفول  افزود: دشمن در فتنه جدید خود، بر موج اعتراضات مردمی علیه گرانی و دیگر مسایل و مشکلات معیشتی سوار شده و تلاش کرد اقشار مختلف را در این آشوب ها وارد کند.

مردم بصیر، انقلابی و فهیم کشورمان به خوبی نقشه دشمن را شناختتد

وی با بیان اینکه مردم بصیر، انقلابی و فهیم کشورمان به خوبی نقشه دشمن را شناخته و صف خود را از آشوبگران جداکردند، ادامه داد: در این فتنه، آمریکا، اسرائیل، عربستان و دیگر همدستانشان امنیت کشور را هدف قرار دادند و سعی کردند امنیت کشور را دچار خدشه کنند.

امام جمعه دزفول مردم را نخستین قربانیان آشوبهای اخیر دانست و گفت: اتاق فرمان این آشوب ها و اغتشاشات در خارج از کشور بود که از طریق کانال های تلگرامی و شبکه های ماهواره ای هدایت می شد و آرامش مردم را بر هم زدند.

خطیب نمازجمعه دزفول با اشاره به اینکه شعارهایی که در این روزها گفته می شد از سوی دشمن طراحی شده و توسط برخی افراد خودفروخته و وطن فروش بیان می شد گفت: یکی از شعارهای روزهای اخیر “نه غزه ، نه لبنان ، جانم فدای ایران” بود که باید گفت “هم غزه، هم لبنان، جانم فدای اسلام و ایران”. زیرا زمانی استقلال کشورمان تأمین می شود که امنیت لبنان و غزه تأمین شود و در واقع اگر اسرائیل خیالش از حزب الله و فلسطین راحت باشد لحظه ای در حمله کردن به ایران درنگ نخواهد کرد.

وی اظهار کرد: کمک کشورمان به فلسطین و لبنان هزینه تأمین امنیت کشور خودمان است که هزینه به جایی است و از نان شب واجب تر است.

مهمترین هدف دشمن ناکارآمد جلوه دادن نظام جمهوری اسلامی است

حجة الاسلام والمسلمین قاضی با برشمردن اهداف دشمن گفت: مهمترین هدف دشمن ناکارآمد جلوه دادن نظام جمهوری اسلامی است.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: دشمن در این اتفاقات اخیر سعی داشت سرمایه های اجتماعی، اعتماد و رضایت مردم را تخریب کند و اختلافات را در جامعه تشدید کند.

وی بر هم زدن وحدت در سطوح ملی، مذهبی، قومی و ایجاد اختلافات اجتماعی، و تشویق به ناامنی را از دیگر اهداف دشمن در اقدامات اخیر دانست و گفت: مردم نشان دادند اعتراضات به حقی دارند که از آشوب جداست و با نظام مشکلی ندارند و پشتیبان ولایت و شهدا هستند لذا باید از حوادث اخیر عبرت گرفت.

باید رهنمودهای مقام معظم رهبری را در خصوص اقتصاد مقاومتی، و حل مشکلات مردم، جامه عمل پوشاند

امام جمعه دزفول تأکید کرد: باید رهنمودهای مقام معظم رهبری را در خصوص اقتصاد مقاومتی، و حل  مشکلات مردم جامه عمل پوشاند.

مسئولان دیپلماسی، دشمن را بشناسند و به لبخند دشمن امیدوار نباشند

وی به مسئولان دیپلماسی کشورمان نیز توصیه کرد دشمن را بشناسند و به لبخند دشمن امیدوار نباشند.

تقدیر از تلاش نیروهای انتظامی، سربازان امام زمان(عج) و سپاه و بسیج و آحاد مردم

خطیب نماز جمعه دزفول همچنین از حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۱۳ دی که اقدامات آشوبگران را محکوم کردند و نیز از تلاش نیروهای انتظامی، سربازان امام زمان(عج) و سپاه و بسیج و آحاد مردم و مسئولین تقدیر کرد.

شایان ذکر است که در مراسم وحدت نمازجمعه این هفته تعدادی از دانش آموزان و مربیان دبستان “دانش بنه حسن کلولی” حضور داشتند.