۱۰م، دی ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۰م, دی ۱۳۹۶ ساعت ۹:۲۷ ق.ظ | کد خبر: 68429

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” اولین جلسه هم اندیشی برگزاری دوره های حکمت و دین در شهرستان دزفول با حضور نخبگان علمی و فرهنگی شهرستان، در نهاد امامت جمعه این شهرستان برگزار شد.

امام جمعه دزفول به احساس خلاء فرهنگی و اعتقادی در شهرستان اشاره کرد و گفت: با توجه به ظرفیت های فراوان شهرستان و تقاضای افراد فرهیخته و تحصیل کرده مبنی بر تشکیل سلسله مباحث فرهنگی و اعتقادی خارج از مراکز آموزشی، تصمیم به برگزاری دوره های علوم و معارف اسلامی برای استفاده علاقه مندان گرفته شد.

حجة الاسلام والمسلیمن قاضی با تأکید بر صرفا فرهنگی بودن این طرح اظهار کرد: در پی احساس نیاز به روشنگری و مبارزه با انحرافات فکری که باید برنامه های فرهنگی و علمی و حتی تحقیقاتی و پژوهشی انجام گیرد، ماهانه یک یا دو جلسه تشکیل شده و پیرامون مباحث اعتقادی و اولویت های شهرستان صحبت خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول تصریح کرد: این طرح مطلع الفجر و آغازی است که می توان آن را جنبش علمی و فرهنگی شهرستان نامید و با اجرای آن گام بلندی در جهت ارتقای سطح علمی و فرهنگی شهرستان برداشته خواهد شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان افزود: خلاء موجود در شهرستان موجب ایجاد گسست فرهنگی، اعتقادی و دینی در جمع متدینین شده و سعی ما بر فراهم کردن مکانی برای پاسخ رسمی و علمی بدون هرگونه شعار، پرهیز از حواشی سیاسی و جناحی و با استفاده از خرد جمعی می باشد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی دزفول به بهره گیری از متخصصان و کارشناسان در زمینه های حکمت، تفسیر، مباحث بصیرتی- معرفتی متناسب با نیاز منطقه اشاره و اظهار داشت: متفکرین و اندیشمندان در این راستا به جوانان معرفی می شوند و نسل جوان احساس هویت و شخصیت خواهند کرد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول با تأکید بر اینکه باید این طرح در راستای اهداف بلند شهدا و ایثارگران باشد گفت: گاهی در انجام امور فرهنگی دچار روزمرگی می شویم و نتیجه برگزاری این جلسات با پشتوانه شورای فرهنگ عمومی شهرستان، تولید فکر و اندیشه است که مورد تأکید مقام معظم رهبری می باشد.

همچنین محسن ریاضی با تأکید بر افزایش سطح علمی و فرهنگی افراد گفت: این دوره ها از سنخ جلسات معمول سخنرانی بالاتر و در سطح نخبگان می باشد و منظور از نخبگان فرهنگی افرادی هستند که در جامعه تأثیر گذار بوده و تحول آن ها باعث تحول جامعه شود.

وی افول سطح نخبگان جامعه را موجب تنزل سطح جامعه دانست و اظهار داشت: مشکلات بنیادین شهرستان با عبور از این گذرگاه که اولین حلقه در تحول فکر و اندیشه افراد است حل می شود.