۹م، دی ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۹م, دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۹ ق.ظ | کد خبر: 68409

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین وحدت بخش و دشمن شکن جمعه این هفته دزفول به امامت حجة الاسلام والمسلمین بیگدلی امام جمعه موقت دزفول با حضور باشکوه مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه شهرستان مقاومت و ایثار، دزفول قهرمان در مصلای امام علی علیه السلام قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

مهمترین مقام حضرت فاطمه معصومه(س)شفاعت می باشد

حجة الاسلام والمسلمین بیگدلی ضمن سفارش به تقوا و پرهیزکاری، در خصوص شخصیت ویژه و ممتاز حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: حضرت معصومه(س) با اینکه در زمره معصومن(ع) شناخته نمی شود ولی شخصیتی است که توسط ۴ امام معصوم(ع) مورد سفارش واقع شده و کرامات و فضایلی در خصوص ایشان ذکر شده است.

امام جمعه موقت دزفول با اشاره به اینکه حضرت معصومه نزدیکترین شخصیت به امام رضا(ع) و امام موسی بن جعفر(ع) است اظهار کرد: علما، مجتهدین، عرفا و حکمای پرورش یافته در شهر قم با توسل به کریمه اهل بیت(ع) و الهام از روح ملکوتی و قدسی ایشان به مراتب و مدارج علمی و عملی رسیده اند.

خطیب نمازجمعه این هفته دزفول افزود: حضرت معصومه(س) ازجمله شخصیت های بی نظیر است که امام معصوم(ع) برای ایشان زیارت نامه نقل کرده اند و یکی از مهمترین مقام ایشان شفاعت در روز رستاخیز می باشد.

بیان علامات شقاوت انسان از منظر پیامبر اکرم(ص)

امام جمعه موقت دزفول با بیان حدیثی گهربار از پیامبر اکرم(ص) خاطرنشان کرد: فراموش کردن گناهان گذشته، بیان خوبیهای گذشته خود نزد دیگران، نگاه به دنیاداران در ملاک های مادی و دنیوی، و نگاه به پائین تر از خود در امور دینی و دینداری ۴ علامت شقاوت انسان می باشد.

نهم دی ماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است

خطیب نمازجمعه این هفته دزفول در خطبه دوم نماز در خصوص حماسه ۹ دی تصریح کرد: نهم دی ماه سالروز حماسه مردم ایران در سال ۸۸، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است و ایجاب میکند همیشه این حماسه را محترم و مهم بدانیم.

حجة الاسلام والمسلمین بیگدلی به حضور حماسی مردم  در حماسه ۹ دی ۸۸ اشاره کرد و افزود: ۹ دی فقط تلاشی در جهت رفع فتنه نبود بلکه مجاهدتی بزرگ در نتیجه هوشیاری و معرفت مردم نسبت به وظیفه سنگین خود در آن زمان و مقابله به کودتایی خزنده از طرف بیگانگان و عناصر مغفول داخلی در جهت در خطر قرار دادن انقلاب، نظام و ارزش های اسلامی و نقش بر آب کردن تمام توطئه های دشمنان بود.

امام جمعه موقت دزفول افزود: ولایتمداری، روحیه انقلابی و ملی، دشمن شناسی ناشی از بصیرت سیاسی و وحدت و انسجام ملی ملت ایران ۴ مؤلفه حضور میلیونی و عاشورایی مردم در این حماسه بود که موجب پیروزی در این آزمون بزرگ شد.

فتنه ۸۸ توطئه ای بود که شاید از ۱۰ سال پیش طراحی شده بود

خطیب نمازجمعه این هفته دزفول فتنه ۸۸ را توطئه ای از قبل طراحی شده دانست و ادامه داد: این فتنه توطئه ای بود که شاید از ۱۰ سال پیش طراحی شده بود و با دقت در قضایا می توان دریافت که توطئه ای بوده بزرگ و برنامه ریزی شده که مردم شناختند و اجازه ندادند که دشمن در این چالش طراحی کرده برای نظام کامیاب و موفق شود.

حجة الاسلام والمسلمین بیگدلی به خدشه های وارده به انسجام نظام در این فتنه اشاره کرد و افزود: علاوه بر خسارات وارده به انسجام ملی خدشه وارد کرده که پس لرزه های آن هنوز هم وجود دارد و به فضل الهی و هشدارهای به موقع مقام عظمای ولایت امت اسلامی در مقابل طماعان قدرت ایستادند.

جوهر فتنه که همان دشمنی دشمنان است هیچگاه از بین نمی رود

امام جمعه موقت دزفول با تأکید بر اینکه جوهر فتنه که همان دشمنی دشمنان است هیچگاه از بین نمی رود اظهار کرد: فتنه در وجود چند شخص خلاصه نمی شود و دشمن متناسب با روز قالب سازی کرده و گاه افرادی ناخواسته قالب دشمن برای فتنه گری در نظام جمهوری اسلامی می شود که باید به موقع در صحنه حاضر شد، آگاهانه نظر داد و موضع گیری کرد.

حجة الاسلام والمسلمین بیگدلی افزود: تفکر امام(ره) و مقام معظم رهبری این است که می توان با دین و فرهنگ و اراده خود نظامی برپا کرد و مشکلات حال و آینده خود را حل و حتی ایده ای برای کل مردم دنیا داشت و ما در این راه اسلحله را بر زمین نخواهیم گذاشت.

باید مراقب تفکر انفعالی خسارت بار و تفکر انحرافی بود

امام جمعه موقت دزفول با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار داشت: گاهی سیاستمدارای راه را اشتباه رفته و با تجارب اشتباه خود خساراتی به نظام وارد کرده اند ولی ملت هرگز از حرکت باز نایستاده است.

حجة الاسلام والمسلمین بیگدلی تأکید کرد باید مراقب تفکر انفعالی خسارت بار و تفکر انحرافی بود و افزود: گاه عده ای افراد خوش سابقه که زمانی خدماتی ارائه داده اند گرفتار نوعی دوستی بی تفکر و منطق می شوند و موجب وارد شده خساراتی به مردم شده که دشمن از حرکات و حرف های آنها سوء استفاده  می کند، برای صدمات وارده باید از مردم عذرخواهی کرد و نسبت به خدمات انجام شده بر مردم منت نگذاشت.

تریبون نمازجمعه تریبون بیان مطالبات مردمی است و نباید موجب کدورت مسئولین شود

خطیب نمازجمعه این هفته دزفول همچنین از ۱۴ دی سالروز نامگذاری این روز از سوی مقام معظم رهبری به ” نمازجمعه قرارگاه ایمان، تقوا، بصیرت و اخلاق” یاد کرد و گفت: تریبون نمازجمعه تریبون بیان مطالب اجتماعی و دینی و بیان درد دردمندان و مطالبات مردمی است و نباید موجب کدورت مسئولین شود.

امام جمعه موقت دزفول به عملیات کربلای ۴ اشاره و برای انفجار گاز در شهرستان اظهار تأسف کرده و از مسئولین تلاشگر و خصوصا آتش نشانان دلیر و شجاع برای مهار آتش تقدیر کرد.

حجة الاسلام والمسلمین بیگدلی از مسئولان ذیربط و دستگاه قضایی خواست تا به مشکلات کارگران رسیدگی کنند و اظهار داشت: بر اثر انفجار گاز که به گفته مسئولان کارگاه، فاقد مجوز بوده بسیاری از کارگران بیکار شده اند که باید از مسئولان امر پرسید چرا کارگاه بدون مجوز سالها فعالت داشته ولی با آن برخورد نشده است؟