۶م، دی ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۶م, دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۷ ق.ظ | کد خبر: 68371

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام و المسلمین قاضی نماینده ولی فقیه و امام جمعه دزفول در دیدار رئیس و معاونین اداره آموزش و پرورش، و رئیس نهضت سواد آموزی دزفول به مناسبت ۷ دی سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی گفت: نهضت سواد آموزی موضوعی استدلالی و عقلانی است و فعالیت در این خصوص باید مستمر باشد.

امام جمعه دزفول  با تأکید بر اینکه کسب علم سبب حرکت به سوی روشنایی، بصیرت و شناخت حقیقت می شود اظهار داشت: سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی روزی تاریخی و مهم است که به عنوان نماد، اهمیت سواد آموزی و کسب علم و دانش را یادآوری می کند.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: نهضت سواد آموزی از اهمیت بالایی برخوردار است و باید از نظر کمی و کیفی هدف گذاری شود.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول با اشاره به حدیثی از امام علی علیه السلام خاطرنشان کرد: سواد آموزی میثاقی است که خداوند از عالِم گرفته تا جاهل را از جهل نجات دهد و حرکت در این مسیر نوعی پایبندی به این میثاق است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول ادامه داد: هدایت بزرگ ترین نعمت الهی است که با چراغ علم محقق می شود و کسی که خود هدایت شده می تواند جامعه را هدایت کند.

همچنین عبدالمحمد جرجانی رئیس اداره آموزش و پرورش دزفول به راه گشا بودن ابتکارات امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: نهضت سواد آوزی یکی از بهترین ابتکارات امام خمینی(ره) است و آموزش و پرورش به عنوان نهادی که همواره با ولایت بوده این راه را ادامه خواهد داد.

در ادامه این دیدار علیرضا شیرین صحرایی رئیس نهضت سواد آموزی دزفول گزارشی از عملکرد این نهاد در دزفول ارائه داد و گفت: از ابتدای تشکیل نهضت سوادآموزی ۱۹۰ هزار نفر تحت پوشش قرار گرفتند که ۱۴۵ هزار نفر موفق به دریافت کارنامه شدند.

علیرضا شیرین صحرایی از کاهش ۲۸ درصدی اختلاف سطح تحصیل مردان و زنان در مناطق شهری و روستایی در شهرستان دزفول خبر داد و تصریح کرد: ۴۲ درصد افراد بی سواد کاهش یافته و هم اکنون درصد با سوادی در کل گروه های سنی به ۸۷ درصد رسیده است که نشان از رشد ۳۷ درصدی دارد.

وی از تضاد سیاست گذاری در امر سواد آموزی و عدم احساس نیاز افراد بی سواد به سواد آموزی اظهار ناراحتی کرد و خواستار همکاری دستگاه های اجرایی، تبلیغاتی و فرهنگی شهرستان در این زمینه شد.