۳۰م، آذر ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در نشست صمیمی با طلاب حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره)

امام جمعه دزفول به پرسش های طلاب در زمینه های مختلف فرهنگی پاسخ داد.

زمان انتشار: ۳۰م, آذر ۱۳۹۶ ساعت ۹:۳۶ ق.ظ | کد خبر: 68306

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی نماینده ولی فقیه و امام جمعه دزفول در دیدار با طلاب حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بزرگان و آیت الله قاضی(ره) بنیانگذار مدرسه علمیه، از اساتید، کادر آموزشی و طلاب که جهادگونه در شکوفایی تعلیم و تعلم تلاش می کنند تقدیر کرد.

تولیت مدرسه علمیه آیت الله قاضی(ره) روایتی از امام جواد علیه السلام بیان کرد و گفت: توفیق الهی، واعظ درونی و پند پذیری ۳ خصلتی هستند که انسان مؤمن به آنها نیاز دارد.

امام جمعه دزفول با اشاره به اینکه انسان به میزان معرفت به توفیقات الهی، رشد می یابد افزود: انسان ولو بر خلاف میل خود، باید پذیرای حرف حق باشد و بدون عزم و اراده، واعظ درونی نیز کارساز نخواهد بود.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در این دیدار صمیمی به پرسش های طلاب در زمینه های مختلف از جمله وحدت حوزه و دانشگاه و مباحث فرهنگی پاسخ داد و اظهار داشت: پیوند بین حوزه و دانشگاه به معنای تعامل سازنده بین این دو نهاد می باشد که نه تنها در هفته نمادین وحدت حوزه و دانشگاه بلکه در تمام طول سال باید وجود داشته باشد.

همچنین مدیر حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) حجة الاسلام والمسلمین شیخ حبیب خاکی گزارشی از وضعیت این حوزه ارائه داد و گفت: از ۲۰۰ طلبه این مدرسه که درسطوح مختلف تحصیل می کنند، ۵۰ طلبه درسطح عالی و پایه های ۷ تا ۱۰مشغول فراگیری فقه ،اصول و فلسفه هستند.

وی ضمن تقدیر از تولیت مدرسه علمیه آیت الله قاضی(ره) در خصوص عنایت ویژه به برگزاری کلاس ها به بهترین شکل، افزود: تلاش می کنیم که سرباز خوبی برای امام زمان(عج) بوده و منویات مقام معظم رهبری را در خصوص انقلابی بودن حوزه اجرایی کنیم.

شایان ذکر است که پیش از شروع برنامه، نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حجة الاسلام والمسلمین قاضی نماینده ولی فقیه و امام جمعه دزفول در حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) و با حضور اساتید و طلاب این مدرسه اقامه شد.