۱۴م، آذر ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۴م, آذر ۱۳۹۶ ساعت ۹:۳۰ ق.ظ | کد خبر: 68026

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در آستانه ۱۷ ربیع الاول میلاد باسعادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) مراسم عمامه گذاری و تلبس تعدادی از طلاب حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) دزفول با حضور آیت الله سیدعلی شفیعی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، حجج اسلام بیگدلی امام جمعه موقت دزفول و خاکی مدیر حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) و طلاب و علمای شهرستان در حرم مطهر حضرت سبزقبا(ع) دزفول برگزار شد.

آیت الله شفیعی با اشاره به ابتکار جمهوری اسلامی در پایه گذاری هفته وحدت برای کم کردن اختلافات شیعه و سنی، گفت: اهل سنت ۱۲ ربیع الاول و اهل تشیع ۱۷ ربیع الاول را میلاد پیامبر می دانند و دشمن از این اختلاف سوء استفاده می کند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: در آماری که آیت الله بروجردی ارائه داده اند شیعه و سنی در احکام فقهی ۸۰ درصد و در اخلاقیات و امور تربیتی ۱۰۰ درصد وحدت نظر دارند که نشان دهنده اتحاد شیعه و سنی می باشد.

آیت الله شفیعی با تأکید بر اینکه باید قدر دین و مذهب را دانست و هر دو را گرامی داشت، خاطرنشان کرد: میلاد پیامبر اسلام رئیس دین و امام جعفر صادق(ع) رئیس مذهب تشیع در روز ۱۷ ربیع الاول می باشد و این اشاره دارد به اینکه دین و مذهب تشیع جدا از هم نیستند، مسلمان باید شیعه باشد و تشیع همان اسلام ناب محمدی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری طلاب را علمای آینده دانست و افزود: طلاب وظایف و تکالیفی در خصوص تحصیل، عبادت و معنویت دارند، روحانی بودن به لباس تنها نیست و به اصل معنویت برمی گردد.

آیت الله شفیعی با اشاره به اینکه علم و عمل باید همراه باشند والا علم از بین می رود، تأکید کرد: طلبه باید با سلاح معنویت تحصیل کرده، مجتهد شده و رهبری جامعه را به عهده گیرد و اخلاق اسلامی، معنویت، ساده زیستی، زهد و قناعت از عواملی هستند که در پیشرفت، مؤثر می باشند.

همچنین حجة الاسلام والمسلمین قاضی نماینده ولی فقیه و امام جمعه دزفول ضمن تبریک به طلاب که به کسوت روحانیت در می آیند دزفول را مهد علما دانست و گزارشی از حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) دزفول ارائه داد و گفت: حوزه علمیه دزفول تا سطح ۳ فعالیت دارد، ۲۰۰ طلبه و ۳۰ استاد دارد، اساتید این حوزه همگی بومی هستند که نشان از زمینه علم و دانش شهرستان مجتهد پرور دزفول دارد.

امام جمعه دزفول افزود: روزانه قریب ۳۹ کلاس در حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) دزفول تشکیل می شود و طلاب در فضایی صمیمی و بانشاط مشغول تحصیل هستند.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی ادامه داد: در سایه جمهوری اسلامی، روحانیت عزت خود را بازیافت و باید قدرشناس نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.

شایان ذکر است که این مراسم معنوی و پرفیض با اقامه نماز مغرب و عشا به امامت حجة الاسلام والمسلمین قاضی آغاز، با مولودی خوانی مداح اهل بیت(ع) مزین شد و پس از عمامه گذاری ۵ طلبه از طلاب حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) به دست آیت الله شفیعی و حجة الاسلام والمسلمین قاضی، پرچم سبز محمدی بر فراز آستانه متبرک سبزقبا به اهتزار در آمد.