۱۳م، آذر ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۳م, آذر ۱۳۹۶ ساعت ۹:۳۵ ق.ظ | کد خبر: 68002

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی نماینده ولی فقیه و امام جمعه دزفول در جلسه ستاد نمازجمعه دزفول که با حضور اعضای این ستاد در مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام برگزار شد ضمن تبریک میلاد پیامبر(ص)، امام جعفر صادق(ع) و هفته وحدت گفت: برگزاری حدود ۹۰۰ نمازجمعه در کشور و ۴۵ نمازجمعه در استان سدی در مقابل دشمنان می باشد.

امام جمعه دزفول به اثرگذاری وسیع نمازجمعه در جامعه اشاره و خاطرنشان کرد: دشمن سعی دارد مردم را ناراضی کرده و فضایی برای سوءاستفاده خود فراهم کند و بعضی از افراد و مسئولین نیز مغرضانه یا نادانسته به این کار دشمن دامن می زنند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول اظهار کرد: باید علیرغم گلایه ها و نارضایتی بعضی از مسئولین، در چارچوب خط رهبری، انقلابی عمل کرده و وظیفه خود را در قبال مردم و جامعه به انجام رساند.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی تریبون نمازجمعه را تریبون مطالبه گری عنوان کرد و افزود: باید با رعایت حریم ها و در چارچوب معین هم از مسئولین حمایت شود تا وظیفه خود را بتوانند انجام دهند و هم مطالبات مردم بیان شود.

امام جمعه دزفول بر ضرورت تکریم نمازگزاران و مدعوین برای انجام کار فرهنگی تأکید کرد و گفت: باید جذبه های نمازجمعه را خصوصا برای جوانان افزایش داد تا با رغبت بیشتری در نمازجمعه حضور یابند.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی با بیان نقاط قوت و ضعف ستاد، تذکراتی در خصوص تشویق و ترغیب نمازگزاران برای حضور در نمازجمعه بیان کرد و افزود: باید جوانان که موتور محرکه کارهای فرهنگی بوده و موجب نشاط نیز می شوند جذب ستاد نمازجمعه شوند.

امام جمعه دزفول بر تقویت نمایشگاه کتاب تحت عنوان “مقر کتاب” و تقویت فضای مجازی ستاد نماز تأکید کرد.

همچنین آقای صافی با اشاره به اینکه نمازجمعه یک نمازجماعت معمولی نیست گفت: محتوای نمازجمعه و خطبه ها ارزش بالایی دارد و بیان قرارگاه فرهنگی از سوی مقام معظم رهبری قطعا برای تذکر اهمیت موضوع است و در نمازجمعه باید مسائل فرهنگی، معرفتی و دینی مردم فرماندهی شود.

شایان ذکر است معاونت های ستاد برگزاری نمازجمعه دزفول هرکدام گزارشی از محدوده مسئولیت خود ارائه دادند.