۱۰م، آذر ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۰م, آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۷ ب.ظ | کد خبر: 67945

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” همزمان با آغاز هفته وحدت آئین عبادی سیاسی نماز جمعه با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار شهرستان دزفول، به امامت حجة الاسلام والمسلمین سید محمدعلی قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

دعوت به تقوای الهی

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت به تقوای الهی گفت: از مصادیق روشن تقوا عمل به صفات نیک و اجتناب از صفات زشت است.

روش زندگی مهدی باوران برگرفته از سیره نبوی است

امام جمعه دزفول به ادامه سبک زندگی مهددوی که همان سبک زندگی نبوی و محمدی است پرداخت و گفت: روش زندگی مهدی یاوران و مهدی باوران برگرفته از سیره نبوی است.

خانواده های مهدوی افرادی مستعد و مهیا از حیث علمی و عملی برای یاری امام زمان(عج) هستند

وی افزود: خانواده های مهدوی افرادی مستعد و مهیا از حیث علمی و عملی برای یاری امام زمان(عج) هستند.

نقش خانواده ها در تربیت صحیح و دینی فرزندان از منظر روایات 

امام جمعه دزفول با استناد به روایات، به نقش خانواده ها در تربیت صحیح و دینی فرزندان پرداخت و افزود: خانواده باید از دوران کودکی فرزند خود را با محبت پیامبر و اهل بیت علیهم السلام و در مسیر عمل به قرآن تربیت کند که این روش تربیتی می تواند بر پایه محبت و تشویق باشد.

وی اظهار کرد: منتظران امام زمان(عج) با این شیوه تربیتی است که به دوستان خدا عشق می ورزند و از ظالمان و دشمنان دین تبرّی می جویند.

امروزه وحدت، ضرورت نخست جهان اسلام است

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه شهرستان دزفول میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفرصادق(ع) و هفته وحدت را گرامی داشت و افزود: امروزه وحدت، ضرورت نخست جهان اسلام است.

مسلمانان باید هوشیار باشند زیرا دشمن دست بردار نیست

امام جمعه دزفول اظهار کرد: دشمنان اسلام با دسیسه های زیادی از جمله ایجاد داعش و اختلاف انگیزی بین مسلمانان، قصد تفرقه و بروز جنگ و خونریزی را داشته که نقشه آنها نقش برآب شد ولی مسلمانان باید هوشیار باشند زیرا دشمن دست بردار نیست و ترفندهای دیگری را ضد مسلمانان به کار می گیرد.

نمایندگان مجلس باید از آیت الله مدرس الگو بگیرند و انقلابی عمل کنند

امام جمعه دزفول با اشاره به دهم آذر، سالروز شهادت آیت الله سیدحسن مدرس و روز مجلس را نیز گرامی داشت و افزود: نمایندگان مجلس باید از آیت الله مدرس الگو بگیرند و انقلابی عمل کنند.

وی گفت: نمایندگان باید بتواند از هرگونه زد و بند سیاسی به دور باشند و به وظیفه خود که نظارت و قانون گذاری است اکتفا کنند و به مسئله عزل و نصب مدیران که وظیفه دستگاه اجرایی است ورود نکنند.

باز خوانی سخنان مهم مقام معظم رهبری در دیدار های اخیر

خطیب نماز جمعه دزفول همچنین به دیدار جمعی از محبان اهل بیت(ع) با رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار به صراحت فرمودند جمهوری اسلامی در مقابله با کفر و استکبار به هر جا که صلاح بداند کمک می کند و در دیدار با بسیجیان نیز بر استفاده از نیروهای جوانان و توانمندسازی بومی کشور، استان و شهرستان ها تأکید کردند.

برخورد غیراخلاقی و غیرانسانی آل خلیفه نسبت به حصر خانگی آیت الله شیخ عیسی قاسم

امام جمعه دزفول همچنین ۱۶ آذر روز دانشجو را تبریک گفت و در ادامه از برخورد غیراخلاقی و غیرانسانی آل خلیفه نسبت به حصر خانگی آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر نهضت بحرین انتقاد کرد.

تریبون نماز جمعه تریبون مطالبه گری مردم است

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول اظهار داشت: در خطبه های گذشته دزفول نسبت به امور اقتصادی در این شهرستان تذکراتی داده شد که موجب گله مندی برخی مسئولان شد که باید گفت تریبون نماز جمعه تریبون مطالبه گری مردم است و طبق مراجعات مکرر مردمی در خصوص یک موضوع، در تریبون نماز جمعه مطرح می شود.

توسعه اقتصادی در شهرستان دزفول باید با توسعه کشاورزی همراه باشد

وی گفت: دزفول قطب کشاورزی است که سالانه چند میلیون تن محصول کشاورزی از این شهرستان به خارج و دیگر استان های کشور صادر می شود، لذا توسعه اقتصادی در این شهرستان باید با توسعه کشاورزی همراه باشد و توسعه صنایع نیز باید در راستای توسعه کشاورزی باشد و از اجرای پروژه هایی که به کشاورزی و محیط زیست آسیب می رسانند باید خودداری کرد.

دیربازده بودن و آسیب رساندن پالایشگاه به کشاورزی منطقه

حجة الاسلام والمسلمین قاضی ادامه داد: پالایشگاه دزفول حدود ۶ سال پیش کلنگ زنی ناموفقی داشت که سرمایه گذار آن هنوز در زندان است؛ اکنون نیز همین کار پالایشگاه تکرار شده و در حالی که گفته شده مجوزهای زیست محیطی این پروژه گرفته شده در بررسی انجام شده خلاف این امر ثابت شده است.

امام جمعه دزفول با اشاره به دیربازده بودن و آسیب رساندن پالایشگاه به کشاورزی منطقه اظهار کرد: در نامه معاونت هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت برنامه ریزی خوزستان به مدیرکل محیط زیست خوزستان آمده که بر اساس مطالعات آمایش سرزمینی، احداث هرگونه واحد صنعتی جدید از نوع پتروشیمی و شیمیایی در بالادست و نیمه شمالی خوزستان از جمله شهرستان دزفول به دلیل آسیب رساندن به منابع آب و خاک ممنوع است.

باید دید با وجود سرمایه گذاری انجام شده مشکل اشتغال جوانان برطرف شده است یا خیر؟

خطیب جمعه دزفول افزود: چه اصراری است که ارقام و آمار کاغذی بدهیم و آمار نجومی از جذب سرمایه گذار ارائه کنیم در حالی که اثر این سرمایه گذاری ها در جامعه لمس نشده است؛ باید دید با وجود سرمایه گذاری انجام شده مشکل اشتغال جوانان برطرف شده است یا خیر؟

وی ادامه داد: این در حالی است که اگر وضعیت کشاورزی منطقه خوب باشد وضعیت اشتغال و دیگر مشکلات جوانان در جامعه حل می شود و زمانی که کشاورزی خوب نیست مردم درگیر مشکلات زیادی هستند.

تقدیر از پیگیری مسئولان برای حل مشکل کارخانه قند دزفول و دیگر واحدهای تولیدی 

امام جمعه دزفول در ادامه با تقدیر از پیگیری مسئولان برای حل مشکل کارخانه قند دزفول گفت: کارخانه قند، نئوپان سازی، پرورش دام سبک و سنگین، طیور، شترمرغ، پرورش آبزیان، تولید خاویار، تولید قارچ و کارخانجات بسته بندی محصولات کشاورزی با اندک سرمایه ای به بازده می رسد و جوانان زیادی را مشغول بکار می کند که باید این طرح ها را پیگیری کرد.

چرا نسبت به طرح ۵۵۰ هزار هکتاری کشاورزی مقام معظم رهبری در خوزستان توجهی نمی شود؟

حجة الاسلام  والمسلمین قاضی  افزود: چرا نسبت به طرح ۵۵۰ هزار هکتاری کشاورزی مقام معظم رهبری در خوزستان توجهی نمی شود؟ در حالی که با اجرای این طرح یک چهارم مواد غذایی کشور تأمین می شود.

امام جمعه دزفول گفت: چرا باید روی این طرح ها متمرکز نشویم و به بی راهه رفته و بودجه مملکت را صرف کارهایی کنیم که جواب نمی دهد؟

وزارت نفت در استخدام اخیر خود در حق جوانان  خوزستان اجحاف کرده است

خطیب نماز جمعه دزفول به گردهمایی ائمه جمعه خوزستان نیز اشاره کرد و افزود:در این نشست به نحوه استخدام ۲ هزار و ۵۰۰ نفری وزارت نفت اعتراض شد زیرا در این آزمون استخدامی به گونه ای برنامه ریزی شده که جوانان خوزستانی که ۸۰ درصد نفت کشور در این استان است سهمی از این استخدامی ندارند و دانشگاه های برتر کشور در اولویت قرار گرفته اند که دانشگاه های برتر کشور در خوزستان نیستند و این اجحاف در حق جوانان این استان است.

ائمه جمعه خوزستان در نامه ای به آیت الله موسوی جزایری خواستار انعکاس این موضوع به رهبر معظم انقلاب شدند

امام جمعه دزفول با بیان اینکه اگر جوانان اشتغال نداشته باشند به سمت دشمن و تروریسم می روند گفت: ائمه جمعه خوزستان در نامه ای به آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در خوزستان خواستار انعکاس این موضوع به رهبر معظم انقلاب شدند ضمن اینکه نامه ای نیز به ریاست جمهوری ارسال شده است.