۹م، آذر ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۹م, آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۶ ق.ظ | کد خبر: 67934

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی نماینده ولی فقیه و امام جمعه دزفول در جلسه شورای زکات شهرستان دزفول که  با حضور اعضای این ستاد در نهاد امامت جمعه دزفول تشکیل شد با تأکید بر ضرورت تقدیر از زکات دهندگان گفت: عزم و اراده جامعه برای انجام فرایض الهی موجب رضایت خداوند و استجابت دعا می شود.

امام جمعه دزفول به ارزش این فریضه الهی در اسلام اشاره و اظهار کرد: همه در هر جایگاهی باید تلاش کنیم تا فرهنگ زکات را با تمام ظرفیت در جامعه نهادینه کرده و به یک مشارکت همگانی تبدیل کنیم.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی تأکید کرد: گزارش مصرف و هزینه کردن مبالغ زکات موجب اعتماد مردم خواهد شد و می توان برای بزرگداشت و تعظیم شعائر الهی از تکنولوژی روز و فضای مجازی استفاده کرد.

نماینده ولی فقیه درشهرستان دزفول گفت: بخش مرکزی شهرستان دزفول در پرداخت زکات پیشتاز بوده که جای تقدیر دارد و تقدیر و تشویق پرداخت کنندگان زکات موجب نهادینه شدن این فرهنگ الهی در جامعه می شود.

همچنین رحیمی رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) دزفول مبلغ زکات جمع آوری شده در شهرستان دزفول در سال ۹۶ را یک میلیارد و شش میلیون و هشتصد پنجاه و هشت هزار و پانصد تومان و فطریه جمع آوری شده را یکصد و هشتاد و هفت میلیون و نهصد و نود و هفت هزار و نهصد تومان ذکر کرد.

رحیمی افزود: بیش از ۶۰ درصد مبلغ زکات برای رفع نیاز نیازمندان در مواردی چون تهیه جهیزیه، درمان، امور معیشتی، ساخت و تأمین مسکن، تعمیر مدارس و تکمیل مساجد هزینه شده است.

وی اظهار کرد: باید در جهت ترویج فرهنگ فریضه زکات و فعال کردن شورای زکات روستایی تلاش کرد.