۸م، آذر ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۸م, آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۲ ب.ظ | کد خبر: 67923

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز”  حجة الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی قاضی در نشست شورای اداری شهرستان دزفول ضمن گرامیداشت هفته بسیج از شرایط لحاظ شده در آزمون استخدامی وزارت نفت انتقاد کرد و گفت: با وجود اینکه جوانان خوزستانی از بیکاری رنج می برند فرصت های اندک شغلی این استان نباید در اختیار دیگران قرار گیرد.

امام جمعه دزفول افزود: در آزمون استخدامی وزارت نفت، استان خوزستان در اولویت قرار نگرفته و با وجود اینکه تمام عملیات نفتی در این استان انجام می شود از تعداد ۲ هزار و ۵۰۰ نفری که وزارت نفت می خواهد استخدام کند ممکن است ۱۰۰ نفر خوزستانی و بومی باشند.

امام جمعه دزفول با تأکید بر اینکه معضل بیکاری باید با تدبیر رفع شود گفت: ضد انقلاب به شدت از این موضوع سوء استفاده می کند، در حالی که متخصصان تحصیل کرده ای در استان خوزستان داریم از افراد غیربومی در این استان استفاده می شود.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: از نظر کارشناسان اقتصادی، نیروهای غیربومی نمی توانند در استخدام مفید واقع شوند زیرا هم از خانواده دور هستند و هم مشکل مسکن و دیگر مشکلات خاص خود را دارند.

وی خواستار بررسی شرایط لحاظ شده در آزمون استخدامی وزارت نفت و توجه بیشتر به نیروهای متقاضی کار استان خوزستان در این آزمون شد.

امام جمعه دزفول در ادامه با بیان اینکه تریبون نمازجمعه محلی برای بیان مشکلات و دغدغه های مردم است بیان داشت: تذکر به مسئولان در خطبه ها نباید موجب ناراحتی آنان شود.مسئولان باید در قبال فعالیت هایی که انجام می دهند احساس مسئولیت کرده و پاسخگوی مردم باشند و نباید تذکری که داده می شود باعث کدورت و ناراحتی آنها شود زیرا دشمن می خواهد بین مسئولان و مردم فاصله ایجاد کند و مردم را از انقلاب مأیوس کند.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی اظهار کرد: منکر زحمات مسئولان دزفول نیستم ولی زمانی که موردی در خطبه های نماز جمعه تذکر داده می شود صرفا به خاطر پاسخگویی به مردم است نه مچ گیری.

وی بر سرمایه گذاری بومی در شهرستان دزفول تأکید کرد و گفت: با وجود ثروت فراوانی که در شهرستان دزفول وجود دارد نباید برای سرمایه گذاری از سرمایه داران دیگر استانها استفاده شود ضمن اینکه سرمایه گذاری خارجی نیز خوب است ولی باید اولویت با سرمایه گذار داخلی باشد.

امام جمعه دزفول در بخش دیگری از سخنان خود از نرخ بالای سود بانکی انتقاد کرد و گفت: بانک ها باید فشار بر روی مردم را کمتر کنند زیرا بیکاری به مردم فشار آورده است.