۱۰م، آذر ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت نامه شهید سعید آخشی

پشتیبان روحانیت باشید و در برابر کسانی که بر علیه روحانیت حرف می زنند هرگز سکوت نکنید.

زمان انتشار: ۱۰م, آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 67918

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

وصیت نامه پاسدار شهید سعید آخشی

إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الَّذِینَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفًّا کَأَنَّهُمْ بُنْیَانٌ مَرْصُوصٌ 

خداوند کسانی را که در یک صف واحد مانند صف آهنین در برابر کفار جهاد می کنند دوست دارد.

شهید قله نشین قرن هاست.”     “امام خمینی”

کُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَةُ الْمَوْتِ ۗ وَإِنَّمَا تُوَفَّوْنَ أُجُورَکُمْ یَوْمَ الْقِیَامَةِ ۖ فَمَن زُحْزِحَ عَنِ النَّارِ وَأُدْخِلَ الْجَنَّةَ فَقَدْ فَازَ ۗ وَمَا الْحَیَاةُ الدُّنْیَا إِلَّا مَتَاعُ الْغُرُورِ

هر نفسی شربت مرگ را خواهد چشید و محققا روز قیامت همه شما بجزای اعمال خود خواهید رسید، پس هر کس خود را از آتش جهنم دور داشت و به بهشت ابدی در آمد، چنین کس فیروزی و سعادت ابد یافت و بدانید که زندگانی دنیا بجز متاعی فریبنده نخواهد بود. سوره آل عمران آیه ۱۸۴

از آن موقعی که خداوند متعال انسان را بر روی زمین خلق کرد، همیشه یک گروه و یا فرد بر حق بوده و دیگری باطل. در اول خلقت از آن موقعی که خداوند حضرت آدم را خلق کرد و دو پسر داد به نام هابیل و قابیل خداوند آنها را آزمایش نموده و به علت گذشت و ایثاری که هابیل از خود نشا ن داد، خداوند او را مأمور استفاده بیشتر از نعمت های خود قرار داد. برادرش قابیل نسبت به او حسود شد و او را به قتل رسانید، البته به ناحق، پس قابیل به ناحق هابیل را کشت.

ما اکنون در یک مقطعی از تاریخ قرار داریم که حق در برابر باطل قرار گرفته است و اما چگونه ما باید با این باطل مبارزه کنیم، این را اسلام می گوید.

پس این اسلامی که ما از آن سخن می گوییم چه می گوید و به ما چه چیزهایی را می آموزد؟ درس اسلام درس شجاعت، شهامت، سخاوت، رشادت، شهادت، درستی و غیره …

پس این درخت اسلام که چنین نهال های مفیدی دارد باید چگونه تقویت شده و رشد کند؟

چگونه تقویت شدن را خود اسلام به ما می آموزد، و آموخته ایم با هر قطره خون شهیدی که ریخته می شود، درخت اسلام بارور می شود. و من بعنوان یک فرد مسلمان با ریختن چند قطره خون ناقابل خود سعی دارم که بتوانم اسلام را هرچه بهتر و بیشتر زنده نمایم و به ندای “هل من ناصر” حسینی امام خود گوش داده و به جبهه رفتم.

در این انگیزه بودم که چه چیزی بعنوان وصیت برای خانواده و دیگر اشخاص و دوستان و مردم بنویسم چون که تمام چیزهایی که لازم بود، تمام شهیدانی که رفته بودند نوشته اند.

امام چند نکته دیگر می خواستم ذکر کنم اول اینکه در قرآن کریم فرموده که: ای کسانی که می گویید که اگر جوانان ما به جنگ نمی رفتند، کشته نمی شدند، مرگ یک چیز معمولی است که همه کس را در بر می گیرد، اما بعضی زودتر و بعضی دیرتر. اگر شما راست می گویید که تکلیف مرگ و زندگی برای دیگران تعیین می کنید، مرگ را از خود دور کنید.

اما بعضی هستند که با افتخار می میرند و بعضی دیگر برعکس یعنی با ذلت و خواری. پس چه بهتر که انسان با افتخار کشته شود و دیگر اینکه چه بهتر که در راه خدا و اسلام کشته شود، چون که یک فرد مسلمان چه کشته شود و چه بکشد در هر دو صورت پیروز است.

به قول مولای متقیان امیرالمؤمنین علیه السلام که می گوید: إنَّ أَحَبَّ مَا أَنَا لاَقٍ إِلَیَّ الْمَوْتُ  محبوب ترین چیزی که من آن را ملاقات می کنم نزد من مرگ است.

پس چرا ما که رهبرمان و امام اول مان چنین می گوید از مرگ هراسان باشیم؟ من تنها آرزویی که داشتم شهادت بود.

دیگر اینکه به خانواده خود وصیت می کنم که پشتیبان روحانیت باشند و در برابر کسانی که بر علیه روحانیت حرف می زنند هرگز سکوت نکنند. چون که این روحانیت است که ما را به راه راست که همان صراط المستقیم است راهنمایی می کند و دیگر اینکه خیلی زیاد برای امام دعا کنید این مغز ملت ایران و این امید مستضعفان را.

وصیتی به پدر و مادرم: ای پدری که تمام عمرت را با رنج و زحمت گذراندی و همانند پیامبر از اوان کودکی طعم بی پدری را کشیدی و در زیر آفتاب سوزان و بازوان پرقدرت خود، فرزندانی پروراندی که بتوانند در راه اسلام کوشش نمایند، امید دارم که اگر در این چندسال زندگانی که با شما داشتم اگر کار خلافی از من سر زده مرا ببخشی.

و تو ای مادر: ای مادری که به قول حضرت علی علیه السلام که می گوید اگر خدایی نمی بود مادرم را پرستش می کردم، اگر برای تو ناراحتی پیش آوردم مرا ببخش و شیرت را حلالم کن.

و همین طور از تمام برادران و خواهران و دیگر افراد فامیل طلب عفو می کنم.

پیامی برای مردم: البته من کوچکتر از آنم که بتوانم برای مردم پیامی بفرستم، اما بعنوان یک برادر کوچکتربه شما توصیه می کنم که تا یک عمل و یا یک حرفی را با چشم خود ندیده و یا با گوش خود نشنیده اید هرگز آن را قبول نکرده و تکرار نکنید و با کسانی که در کشور و یا شهر شایعه پراکنی می کنند کاملا مبارزه کنید و دیگر اینکه با سازمان منافقین و دیگر سازمان ها با تمام توان و قدرت مبارزه کنید.

و یک وصیت که به برادران جلسه دارم این بود که برادران جلسه را محکم بگیرید.

وصیتی به خواهران تمام فامیل: از شما خواهشی که دارم حجاب خود را حفظ کنید چون حجاب شما از خون من کوبنده تر است.

و یک مسئله کوچکی که بود به پدرم می خواستم بگویم چند تومان پولی را که دارم آنطور که خود صلاح می دانید از آنها استفاده کن.

در آخر راز و نیازی با خدای خود و معبود یکتای خود دارد: هُمْ دَرَجَاتٌ عِنْدَ اللَّهِ وَاللَّهُ بَصِیرٌ بِمَا یَعْمَلُونَ  آنها که درجات بزرگی دارند نزد خداوند و به آنچه عمل می کنند خداوند بیناست.

ای ایزد یکتا تو از اعمالی که انجام داده ام از گناهانی که در این دنیای فانی مرتکب شده ام، آگاه هستی! من به تو امید دارم که مرا مورد عفو خود قرار دهی و من به درگاه تو رو آورده ام چون هیچ دری بر روی من باز نیست بجز در رحمت تو، من از تو درخواست می کنم که مرا ببخشی ای بزرگترین مهربانان.

در ضمن من این وصیت نامه را نمی نویسم که در مجالس ترحیم بخوانید بلکه این را می نویسم که به آن عمل کنید. گرچه خود نیز باید در معرض لطف و عفو خدا قرار گیرم.

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ

۹۱٫۹٫۶

سعید آخشی – دوستدار شما

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول