۵م، آذر ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۵م, آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۲ ق.ظ | کد خبر: 67891

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” سرهنگ محتشمی راد فرمانده ناحیه مقاوت بسیج دزفول به مناسبت هفته بسیج، پیش از خطبه های این هفته شهرستان دزفول سی و هفتمین سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان امام راحل و پیروزی غرورآفرین امت مسلمان بر گروه تکفیری داعش که نشان از عزت، اقتدار، افتخار و عظمت ملت ایران دارد را تبریک گفت.

سرهنگ محتشمی راد با اشاره به فرازی از بیانات مقام معظم رهبری در خصوص لزوم بصیرت و درس گرفتن از واقعه عاشورا اظهار کرد: دو عامل اصلی گمراهی مردم در حادثه عاشورا، دور شدن از ذکر خدا  که مظهر آن نماز است و فراموش کردن خدا و معنویت بود.

سخنران پیش از خطبه های این هفته دزفول ضمن بیان روایتی از امام رضا(ع) گفت: در اوایل دفاع مقدس و جنگ تحمیلی توان نظامی کمی داشتیم و آنچه موجب پیروزی و عزتمندی نظام جمهوری اسلامی شد نیروی توکل و باور رزمندگان به عنایات الهی بود.

وی با تأکید بر اینکه باید به خدا اعتقاد و توکل داشت و هیچگاه تسلیم نشد افزود: امروز بسیاری از تجهیزات و صنایع نظامی خصوصا موشک را داریم که قطعا بر سر دشمنی که قصد تجاوز داشته باشد فرود خواهد آمد.

فرمانده ناحیه مقاوت بسیج دزفول در ادامه سخنان خود گزارشی از خدمات انجام شده در قالب اردوهای جهادی در سال گذشته ارائه داد و خاطرنشان کرد: در این مدت کمک به بهسازی ۲۵ واحد مسکونی، ساخت ۱۲ منزل مددجویان کمیته امداد، ۷ خانه عالم، احداث ۱۴۵ سرویس بهداشتی در مناطق محروم در راستای محرومیت زدایی انجام گرفته است.

سرهنگ محتشمی راد افزود: در عرصه اقتصاد مقاومتی به داوطلبین آموزش هایی داده شده و بیش از ۱۵۰۰ گواهینامه صادر شده است، و همچنین ۸۸۰ میلیون تومان تسهیلات در خصوص صنایع تولیدی و تبدیلی به داوطلبین اعطا شده است.

سخنران پیش از خطبه های این هفته دزفول از آبرسانی به ۶ روستای محروم خبر داد و گفت: در راستای بیابان زدایی، ۷۰ هکتار بیایان نهال کاری شده است.

وی به اعزام ۱۵۰۰ نفر در قالب ۲۸ گروه تیم پزشکی و ویزیت رایگان افراد اشاره و اظهار کرد: با همکاری اداره دامپزشکی، ۱۲ هزار دام را سم زدایی و ۴۸ هزار قطعه طیور را واکسن زده اند.

سرهنگ محتشمی راد ضمن اشاره به مفروش نمودن ۸۰۰ متر مربع از مساجد و توزیع ۳۰ میلیارد تومان لوازم التحریر و کفش بین نیازمندان، تأکید کرد: باید در راستای ترویج فرهنگ و تفکر بسیجی تلاش کرد چون با توسعه این فرهنگ شاهد دستاوردهای فراوانی بوده ایم.